Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Мента направо удари дъното с тази статия на Фактор. Не защото автора си ти , а защото 

преди 16 минути, miro20 написа:

О ! интересно четиво :

Много интересно и велико падение. Сега явно това е новата опорка -  ние освобождаваме Сирия и затова я бомбардираме с томахавки.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога е достатъчно да види човек по кои канали се разпространява дадена информация, за да си направи определени изводи :)

То нищо конкретно не казва де. - излязло и побягнало заедно с  други  към болницата. Това изключва ли че след като не е пострадало, другите не са ? Само защото превантивно са го измили ?

Странно ми е защо например руснаците не предоставят техните изследвания, които те вече били направили и не открили следи ?

А предпочитат да вкарват деца в пропагандата ?

Виждам целта е постигната даже.

Та...  докато деца спокойно се разхождат и разказват, големите чичковци от ОЗХО чак сега успяха да пристигнат в града

https://www.bbc.com/russian/news-43850214

Опасенията са че това бавене от почти 2 седмици е умишлено за скриване следи от каквото и било .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Та...  докато деца спокойно се разхождат и разказват, големите чичковци от ОЗХО чак сега успяха да пристигнат в града

Смешко, още вчера чичковците бяха взели проби.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета изказване на Макрон, че Франция , САЩ и Англия след победата над чалмите трябва да останат в Сирия , да "подпомагат" за развитието на страната. Интересно кой ги е канил или са се самопоканили? 

Редактирано от nikssi
грешка, Реджеб, грешка ставай от килимчето... (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Опасенията са че това бавене от почти 2 седмици е умишлено за скриване следи от каквото и било .

Няма се плашиш-всичко е почистено и обеззаразено,жертвите са излекувани-даже руснаците постреляха малко по Сините Каски който преценяваха дали е безопасно за екипа отговорен за взимането на пробите ;)
....
И една красавица попаднала в плен :biggrin:

+
Сирийската армия възприе нова тактика за изпаряването на Даеш кретените-а именно масовото използване на миночистачки (ур-77 и производни) в атаката срещу Палестинския лагер Ярмук :whist:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, M.Николов написа:

Смешко, още вчера чичковците бяха взели проби.

Уау... колко съм невнимателен и не съм обърнал внимание  на няколкото часа разлика от публикуването ... :) :)

Мъ чаааак вчера...  :lol6:

преди 6 часа, nikssi написа:

Интересно кой ги е канил

Ама разбира се.. .трябва режима на Асад да ги покани :)

Както Хитлер да покани инспектори за концлагерите... мхм...ей сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да сравняваш Асад с Хитлер бре, Мирко?Нищо общо, ама нищо!Ама толкова си можеш.:speak:

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнявам  не Асад с Хитлер, а ситуацията с инспектирането. Ма де да разбереш... толкова си можеш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Легендарният музикант от „Пинк Флойд“ Роджър Уотърс заяви по време на концерт в Барселона в петък, че счита „Белите каски“ за „фалшива организация“, която пропагандира в полза на „джихадисти и терористи“.

Уотърс, който е на турне в Европа, коментира желанието на негов познат да се качи на сцената и да каже няколко думи относно предполагаемата химическа атака в сирийския град Дума.

„Той има своето мнение, но аз лично смятам, че греши изцяло. Вярвам, че организацията, която претендира да представлява и която подкрепя, т.нар. „Бели каски“, са фалшива организация, която създава пропаганда за джихадистите и терористите. Това е моето мнение“, заявява Уотърс по време на концерта.

Кадрите бяха публикувани в YouTube от профил, озаглавен „Долу ръцете от Сирия“ и бързо бяха широко разпространени, а медии като Jerusalem Post и The New Arabобвиняват един от основателите на легендарната британска група, че „преповтаря руска пропаганда“. Уотърс е известен с подкрепата за Палестина и призивите към свои колеги музиканти за бойкот на Израел.

Пред зрителите в Барселона музикантът добавя, че вслушването в пропагандата на „Белите каски“ означава, че „ще бъдем насърчени да насърчаваме своите правителства да хвърлят бомби в Сирия“.

„Това би било монументално голяма грешка. Онова, което като човешки същества трябва да направим, е да убедим своите правителства, че не трябва да пускат бомби над хората и със сигурност това не трябва да се случва, преди да сме направили всички необходими разследвания, така че да имаме ясна представа какво се случва“, добавя Роджър Уотърс.

Той подчертава още, че „живеем в свят, където пропагандата се оказва много по-важна от действителността, която се случва на някои места по света“.

Обвиненията на Роджър Уотърс идват ден след въздушните атаки от страна на САЩ, Франция и Великобритания по обекти в Сирия, които бяха представени като отговор срещу предполагаемата химическа атака в Дума.

„Ако искаме някакво бъдеще за тази крехка планета, можем да го създадем като се протегнем едни към други, през всички стени и национални граници, етноси, религии и националности, за да увеличим способността си да си съчувстваме. Да действаме заедно с името на нашите деца, внуци и бъдещи поколения и да запазим нашия свят“, завършва речта си Роджър Уотърс.

Източник:  https://baricada.org/2018/04/16/roger-waters-white-helmets-fake/

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега де!!! И какво правим сега??? Мирчо, ти осъзнаваш ли, че едно десетина страници писани глупости ти отидоха на кино!!! Като излезнат и резултатите за Скрипал, ще се окаже, че си пропилял няколко месеца от живота си в писане на откровени лъжи и простотии!!! Но какво ли са няколко месеца, на фона на безсмъртието на човешката простотия!!! Хайде, да ти е честито!!!

https://trud.bg/zdf-химическата-атака-в-сирия-е-била-фал/

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кафр Зита (Хама)
Руската авиациа си прави барбекю със запалителни бомби :)

За тези които са потребители на Телеграм:
https://t.me/directorate4 (последни новини от конфликта)

Редактирано от Bacко (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.