Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам домашен усилвател на Pioneer D-514 пет канален е по 100 вата. Поставих го върху една секция и понеже има много малко разтояние от горе около 5 см има ли възможност да прегрее? Усилвателя е с решетки , няма вентилатор. И понеже му давам ''МЪГЕЛА'' се съмнявам да не прегрява. Четох в една статия, че трябва да има най малко 20 см над ресивъра. Ако може да ми кажете дали е добра идея да бъде поставен там или да му вдигам дърмите  :)

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали 5 см. или 20 отгоре,ако тръгне да загрява е почти все едно.От двете страни,ако има място също помага.Ако ще работи дълго време през летните дни,може да му поставиш  накакъв вентилатор от компютър да го разхлажда малко.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателите си искат да им е вентилирано и ако загрява много на пипане му търси друго място. Ако пък му се включи защита от прегряване задължително. Колкото по на студено работи усилвателя толкова му се удължава живота. Не само крайните транзистори/интеграли, а и електролитните кондензатори в усилвателя са преки потърпевши от високите температури. 

Редактирано от AGD (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.