Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет ;) Имам нужда от вашия съвет !!! Решил съм да закупя по добър компютър от този с който съм в момента разрових малко из сайтовете и се спрях на нещо което ме устройва като цена и хардуер/компоненти ;) 1во ще започна с това,че компютъра ще се ползва главно за League of Legends и от време на време за гледане на някой филмче и ровене из фб/калдата/замунда/сайтове с продажби на автомобили торент сайтове и т.н. също така искам да знам дали ще имам възможност да стриймвам по време на игра на League of Legends по възможност без лаг и спек ? ето и частите на самия комп : Процесор Intel Dual Core E8200 2,66ghz ... Рам 4GB DDR2 800mhz ... 240GB HDD ... Видеокарта Ati Radeon HD4850 512mb 256bit GDDR3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай бюджет и ще измислим нещо, идва ми идея за нещо втора ръка с GT 1030... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 45- 50 лева има 5770, 10-15 лева по скъпи са 6770 и 7770 като последната ако се намери в порядъка на 60 лева е добра карта за това което плащаш, картите с ддр5 са по бързи, макар и по стари модели от по-ниския клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, недей се надявай с този компютър да стриймваш. За лига на медиум настройки и по-ниска резолюция, с някаква слаба видеокарта ще докарваш ФПС без проблем. Кажи бюджет, аз преди около седмица разглеждах ОЛХ-а и други магазини, за да видя какво ще сглобя като минимален бюджет. Значи G4560+R9 270X с кутия за 30 лева, захранване EVGA 430W White, 4GB RAM DDR4 и най-евтиното дъно, което намерих всичко се върза на 449 лева без доставките. Имай в предвид, че съм смятал по цени, определени от мен (тоест, ако продава не се съгласи на по-ниската цена, която съм предложил, то скачаме нагоре).

Захранване - EVGA 430W (ако се смъкне цената до към 55 лева ще е добре) ; Дъно - H110-S2H (трябва обновяване на биос за кабилейк) ; Процесор - G4560 ; Видеокарта R9 270X ; Кутия - T5 ; RAM - adasd. Единствено не съм проверил дали захранването има нужните кабеляци и дали видеокартата ще се побере в кутията, но предполагам няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То захранването струва 74 лв. ново в магазина при това с 3 а не с 2 години гаранция - http://www.vario.bg/evga-430w-100-w1-0430-k2

Памет има и по-евтина а очевидно няма да работи на 2400MHz с избраното дъно - http://www.vario.bg/teamgroup-elite-dimm-4gb-ted44g2133c1501

Ето и дъно което няма нужда от обновяване на биоса - http://www.vario.bg/asrock-h110m-dgs-r30-90-mxb4b0-a0uayz

Очевидно тия 26 лв. отгоре по-добре да ги даде за нещо с 3 години гаранция вместо за нещо без никаква

което ще трябва да носи в сервиз за актуализиране на биоса и пак ще му вземат 20 лв.

Другият момент е че доставката ще му излезе без пари докато поръчката от частна обява два пъти и веднъж от Никем ще му излезе през носа.

За да бъда точен 217 лв. е цената на трите компонента без доставката и без обновяването на биоса в сервиз докато от Варио излиза 237 лв. с доставката.

Не виждам много смисъл и от покупката на старата 7870 при положение че за същите пари се взима нова 560.

Процесора също не му е съществено намалението и като сложиш доставката става 100 лв. а в магазина е 114 лв.

Когато се пазари на старо трябва да има значителна разлика в цената иначе се губи смисъла на подобен компромис.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм линкове към нещата, това не означава, че трябва да се купува на тези цени. С аргументите, които изложи по-горе, спокойно автора може да мине при продавачите за смъкване на цената. Иначе, да тази RAM е по-добра и евентуално, ако пича с дъното не се навие да смъкне цената, то дъното от линка ти е по-добрия вариант. Не забравяй, че в този случай режем всичко, за по-малко пари. Било то качествео, гаранция, марка и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той автора нито се е явил, нито бюджет е дал, така че не бързайте ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, ncl написа:

Бюджет? Не си споменал захранването какво е.

Захранването с което се продава компа е 350W в обявата пише,че е достатъчно да храни наличните компоненти ;) (марката не се знае каква /не пише) Бюджет няма да спомена,защото ми се струва смешна цената и ме хваща срам да кажа за колко го дава :) 

преди 1 час, Монката написа:

Той автора нито се е явил, нито бюджет е дал, така че не бързайте ;) 

Извинения за късните отговори ... 2 дни имам проблем с интернета нещо доставчика имаха няква авария отстраняваха проблема беше бая голям и през няколко часа интернета спираше но вече всичко е чук ... и така бюджета няма да го спомена,защото цената е смешна за такава конфигурация и ме хваща срам ;)

преди 23 часа, Монката написа:

Дай бюджет и ще измислим нещо, идва ми идея за нещо втора ръка с GT 1030... 

GT1030 ? Как пък не ... Да сменя видеокарта която е 256bit с карта която е 64bit ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки това картата е по-производителна без да броим екстрите. Точно както 2 ядрения Пентиум които ти препоръчват би бил по-производителен от 4 ядрен от преди 10 години.

Стар ти е хардуера и сравненията са некоректни.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, xXx*Triple*xXx написа:

GT1030 ? Как пък не ... Да сменя видеокарта която е 256bit с карта която е 64bit ? :no-no:

картата е на 7 години и е 512мб. 1030 е най новата на Нвидиа и съответно с нови драйвери и т.н. 1030 ще е доста по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 4650 от 2008-ма, едвам подкарва LoL на 60-70 фпс на макс без АА... Съчетана с C2Quad беше за 2008-ма супер, сега е подигравка с гейминга, тези карти нямат сила да подкарат дори GTA 5 на нормални настройки и един 40-50-60 FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

HD4xxx е от 2008 г. 

Еми още по зле аз защото гледах от кога последно е била на пазара и зареди това съм написал че е на 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста относително но 7770 се намира за над двойно по-малко пари тоест ако ще се пазари втора ръка е изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.