Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Незнам дали публикацията ми е точно за тази категория, но все пак се надявам да срещна запознат и да получа отговори. Ситуацията е следната. От няколко години ми се случва нещо странно. Понякога като заспя се будя в съня си. Опитвам се да се изправя или изобщо да мръдна, но съм сякаш парализиран. Чувам всичко дори добивам пълна представа за предметите около мен все едно ги виждам. В началото мислех реално че ги виждам но с времето установих, че не съм с отворени очи. След известно време в тази "парализа" успявам да си мръдня някой крайник и така се раздвижвам целия. В началото се плашех ставах и си лягах след малко. Сега вече се опитвам директно да заспя което води до повтаряне на случващото се. Пак не мога да мръдна.. Това нещо не ми се случва всеки ден, а да кажем веднъж седмично. Случвало ми се е на различни места. (Не е от "леглото", както казваше майка ми в началото). Ще се радвам ако някой знае и може да помогне, благодаря. 

Редактирано от Миро Не
Правописни грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://bg.wikipedia.org/wiki/Сънна_парализа

И на мен ми се е случвало. Почти на всеки се случва реално. Има много статии на английски по въпроса, сигурно има начини да намалиш честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно да приемаш някакви лекарства, или пък алкохол консумираш ли преди лягане ? Да не си натрупал някакви стресове, или пък да няма нещо от което сериозно да си се изплашил преди да ти се случат тези неща ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случва от време на време, когато не съм не наспал добре последните няколко дни или от стреса. Не е нещо опасно, случва се на много хора. Най-страшното са халюцинациите, ако имаш такива. Един път "видях" как един демон се приближава към мен и събудих съквартирантите с викове :D 

https://www.vbox7.com/play:182f9f1ea0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално състояние. Не се плаши!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нарича се астрална каталепсия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това е медицинско състояние и е срещано.
Аз никога не съм имал такива проблеми. При мен е обратното - ставам и скачам веднага.
Може да се събудя и до 2-3 минути съм се облякъл и съм готов за тръгване.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, simtech написа:

Това е медицинско състояние и е срещано.
Аз никога не съм имал такива проблеми. При мен е обратното - ставам и скачам веднага.
Може да се събудя и до 2-3 минути съм се облякъл и съм готов за тръгване.

"Овен" ли ти е слънчевия знак? Ако не е, моля те, кажи ми кой е, т.е. както се казва "каква зодия си".  И, моля те, дай ми приблизителния час на раждане, за да се уверя че на източния хоризонт, когато си се появил на бял свят, е изгрявал знакът "Овен", както предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Sleda написа:

"Овен" ли ти е слънчевия знак? Ако не е, моля те, кажи ми кой е, т.е. както се казва "каква зодия си".  И, моля те, дай ми приблизителния час на раждане, за да се уверя че на източния хоризонт, когато си се появил на бял свят, е изгрявал знакът "Овен", както предполагам.

Нищо общо. Козирог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, simtech написа:

Нищо общо. Козирог.

Дай час на раждане, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

1

Благодаря. Предполагам, че е 1 през ноща.

Е, в 1 часа през ноща, когато си се родил, "Овен" не изгрява на източния хоризонт, а залязва на западния хоризонт. Все пак нещо съм познала... под знака на Везни си роден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да мръднеш, защото не си в тялото си, а се опитваш да се движиш с него, понеже такъв ти е навика.  

Спри да се опитваш, не искай да се движиш, откажи се от самото желание да се размърдаш - сещаш ли се, трябва да промениш навика, прави това целенасочено в продължение на минута- две всеки път, когато се събудиш, няма значение дали е на сън или не, дали е сутрин, обед, през нощта, щото ти се ходи до тоалетна и т.н., просто всякога и всякъде, събудиш ли се, не мърдай, почивай, лежи си кротко в позата, в която си и ..... мигай с очи.

А за да престане всичкото това събуждане в съня - ми просто спри да се заиграваш. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.