Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

От известно време след преместване на PC от една стая в друга ми се появи проблем с монитора.

Копчетата на самия монитор - за изключване, за показване на меню и стрелките НЕ работят. Пробвах да натискам всяко копче по 10 и 20 секунди и дори в различни комбинации, но няма ефект. От време на време без значение какво правя на компютъра, минитора изгасва, изписва ми ADJUSTING  и се променя картината (става различен размер или застава по-наляво, по-надясно и т.н)

Вчера пък ми се появи в горен ляв ъгъл едно синьо прозорче с различни цифри за цветовете на монитора - RED,blue , green и различни градуси по Келвин и самия цвят на монитора ми стана синкав.. 

Монитора е Hanns G - HW173A.

Някой има ли идея как се оправя това нещо ?

Дъното ми има вградено видео, но съм с външно- GTX 760SC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така описан проблема е в монитора ауто аджуст е опция за центриране на изображението и за да се появява сама или има проблем с копчетата или с управлението. Температурата на цветовете също не трябва сама да се появява и променя, което навява за същите проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш монитора в сервиз, да се отвори и да се провери. Ако е в гаранция още по-добре. Вече в зависимост то това, какво е развалено ще се прецени дали ремонта си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MIRAMAX7 написа:

Здравейте !

От известно време след преместване на PC от една стая в друга ми се появи проблем с монитора.

Копчетата на самия монитор - за изключване, за показване на меню и стрелките НЕ работят. Пробвах да натискам всяко копче по 10 и 20 секунди и дори в различни комбинации, но няма ефект. От време на време без значение какво правя на компютъра, минитора изгасва, изписва ми ADJUSTING  и се променя картината (става различен размер или застава по-наляво, по-надясно и т.н)

Вчера пък ми се появи в горен ляв ъгъл едно синьо прозорче с различни цифри за цветовете на монитора - RED,blue , green и различни градуси по Келвин и самия цвят на монитора ми стана синкав.. 

Монитора е Hanns G - HW173A.

Някой има ли идея как се оправя това нещо ?

Дъното ми има вградено видео, но съм с външно- GTX 760SC

И аз имам монитор от тази марка, но друг модел, със същите симптоми. Монитора е доста стар, на 10 години и бутоните за настройка отказаха да работят. Първоначално почна сам да си променя настройките, сам усилваше/намаляваше звука и след това и другите бутони спряха да работят. Явно проблемът с бутоните е общ за тази марка.

Не се занимавай с ремонти. Време му е да го смениш с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.