Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди 2-3 дена закупих един лаптоп реновиран от plasico пишеше, че няма OS, но като дойде имаше Windows 7 Home Premium 32bit. До 6 дни трябва да го активирам, а не знам какъв е Product key-а. Та въпросът ми е как мога да го активирам.

19048565_1539426269432050_1068034166_o.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се обади в Plasico да питаш, какво ти казаха?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм питал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Venom2004 написа:

Не съм питал.

Обади се и попитай. Ако Windows не е лицензиран ще трябва да го лицензираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, интересно. Този лаптоп да не е втора ръка ? Като гледам този T7700...

Предполагам към него трябва да има стикер, но едва ли ще е за Windows 7, по-скоро за Vista. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момчета мерси за отговорите звъннах на Plasico и се разбра какво става. След 6дена ще се деинсталира пробното копие и ще си инсталирам пиратски windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук никой няма да ти каже как се активира пиратско копие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Venom2004 написа:

пишеше, че няма OS

Ми те са си написали, че няма да ти дадат OS. Това, което са ти сложили, е само за тест на машината и ти си търсиш варианти след това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече не ми трябва. Ставаше въпрос за оригиналния, но той е пробно копие.

преди 4 минути, Иво Димов написа:

Тук никой няма да ти каже как се активира пиратско копие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Venom2004 написа:

Добре момчета мерси за отговорите звъннах на Plasico и се разбра какво става. След 6дена ще се деинсталира пробното копие и ще си инсталирам пиратски windows.

Този ще ти върши работа :) .Просто трябва да го оправиш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, firestarter написа:

Ми те са си написали, че няма да ти дадат OS. Това, което са ти сложили, е само за тест на машината и ти си търсиш варианти след това.

Да пич прав си вече разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

пиратския и той ще е същия, 30 дена

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, хора не се занимавайте с пиратски копия - в ebay се продават CD KEY-ове за академични лицензи. 

За вкъщи са перфектни - ползваш оригинално .iso, свалено от Microsoft, и НЕ ползваш активатори, хакове, кракове и т.н.

Ей го на:

http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-WINDOWS-7-PRO-32-64BIT-OEM-GENUINE-LICENSE-KEY-SCRAP-PC/152559023847?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41375%26meid%3Dfb9e32337367429092d10ca5c3353ee2%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D182537050050

има-няма 2 паунда, т.е. около 5 лева.

Реално можеш да минеш без преинсталация: купуваш си от ebay ключ за Home Premium или за Pro, и си готов.

Ако е за Home Premium ще се активира, ако купиш за Pro - ще се ъпгрейдне Windows-a до Pro.

Ей ти и Home Premium:

http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-WINDOWS-7-HOME-PREMIUM-32-64BIT-OEM-GENUINE-LICENSE-KEY-SCRAP-PC-/332247203546?hash=item4d5b79feda:g:6S4AAOSwjqVZMBeY

Редактирано от dkmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Venom2004 написа:

ще си инсталирам пиратски windows.

И според теб, колко ще ти издържи това пиратско копие? - До 1-2 години максимум, след тва трябва пак и пак да преинсталираш, и ще се върти все един и същ филм. За целта ти трябва Уиндоус с премахнат продуктов ключ, не е невъзможно, но ти трябва човек който наистина разбира от компютри. 

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, dkmi написа:

Абе, хора не се занимавайте с пиратски копия - в ebay се продават CD KEY-ове за академични лицензи.

Крадени ключове, които ще бъдат блеклистнати рано или късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като не разполагаш с ключ за активация, най-лесния начин е да го закараш да ти го преинсталират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RED ZONE 64 написа:

И според теб, колко ще ти издържи това пиратско копие? - До 1-2 години максимум, след тва трябва пак и пак да преинсталираш, и ще се върти все един и същ филм.

Толкова ли е страшно да отделяш по 15-20 минути през година-две за преинсталация и активация? :D
Някой се беше пошегувал за Бил Гейтс, че ако изтърве 10 долара на земята, ще му е по-изгодно да ги зареже и да продължи да си работи, отколкото да се наведе и да ги вземе. :D Та и тук същата работа – безценно време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, bornofash написа:

Толкова ли е страшно да отделяш по 15-20 минути през година-две за преинсталация и активация?

Да направо, то ако беше само това. Трябва всеки път да се занимава с архивиране на важните файлове от компа. И всеки човек с минимални Комп. познания знае че честата преинсталация или форматиране води до скапване на харда!!  

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RED ZONE 64 написа:

Да направо, то ако беше само това. Трябва всеки път да се занимава с архивиране на важните файлове от компа. И всеки човек с минимални Комп. познания знае че честата преинсталация или форматиране води до скапване на харда!!  

Задължително човек си прави архивация на важните файлове независимо с каква ОС е. И не е вярно, че честата преинсталация скапва хард диска. Той просто се скапва като работи. Така е направен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, RED ZONE 64 написа:

И според теб, колко ще ти издържи това пиратско копие? - До 1-2 години максимум, след тва трябва пак и пак да преинсталираш, и ще се върти все един и същ филм. За целта ти трябва Уиндоус с премахнат продуктов ключ, не е невъзможно, но ти трябва човек който наистина разбира от компютри. 

Да ти кажа моето мнение. 

Windows трябва да се преинсталира пона на годината веднъж. Започва да бави, вируси и други причини, които няма да ти ги изреждам.

Харддиска може да ти се скапе по всяко време, без значение на коя ОС си, какво точно правиш на компютъра и т.н.

Повреден харддиск не е икономически и целесъобразно да се ремонтира. Божа работа е дали изобщо ще може да се направи нещо за него.

И от това всичкото следва, че в днешни дни е много несериозно да нямаш бекап на важната за теб информация. Аз ползвам  облъка МЕГА за това с 50 ГБ безплатно пространство. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като започна да се говори за бекъпи и тн., има ли начин да се направи бекъп с някоя програма и успоредно с това бекъпа да се качва в някой облак, ако машината не разполага с достатъчно място, за да съхрани бекъпа и след това да се запише на външен носител.

Иначе кодовете от по-горе вероятно ще ги забранят до няколко месеца и ще трябва да си купуваш, докато ти писне да си вземеш оригинален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Облаците си имат синхро програми. Следят за промени по папките, които си им задал и ти го качват автоматично но облака. Така инфото ти е на облака и на компа едновременно. За да стане това, което искаш периодично спираш синхрото за определена папка. Триеш информацията от компютъра и правиш ново синхро за друга папка, в която пак качваш неща докато ти се запълни мястото на хардиска. Така информацията ти от първата папка ти е на облака и след изтриване, я нямаш на харддиска. И така циклично (For)

https://mega.nz/ - както вече казах, най доброто решение за мен в момента.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RED ZONE 64 написа:

Много работа много нещо! Уиндоус се преинсталира за 15 минути. Ще ти отнеме още няколко часа да си поиграеш с ъпдейти, програми и прочее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, П.Петров написа:

Облаците си имат синхро програми. Следят за промени по папките, които си им задал и ти го качват автоматично но облака. Така инфото ти е на облака и на компа едновременно. За да стане това, което искаш периодично спираш синхрото за определена папка. Триеш информацията от компютъра и правиш ново синхро за друга папка, в която пак качваш неща докато ти се запълни мястото на хардиска. Така информацията ти от първата папка ти е на облака и след изтриване, я нямаш на харддиска. И така циклично (For)

https://mega.nz/ - както вече казах, най доброто решение за мен в момента.

Говорех за backup програмите, които backup-ват и Windows-a успоредно с всички програми в него, не за отделните папки, които мога да кача и в Google Drive.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електронни лицензи не става ли? Виждам, че варират от 3 до 5 Евро и ти пращат някакъв ключ по пощата

http://www.ebay.co.uk/itm/Windows-7-Professional-Win-7-Pro-32-64-Bits-Product-Key-direkt-Versand-OEM/182480231267

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.