Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да активирам Windows?

Препоръчан отговор

преди 1 час, simtech написа:

Крадени ключове, които ще бъдат блеклистнати рано или късно.

Не са крадени! Продавачите в ebay са фирми, които продават използвани CD-KEY-ове, които за "освободени" за активация, или неизползвани академични лицензи. За да правиш това - трябва да си одобрен от ebay.

Дори предлагат да ти издадат фактура за покупката!!!! Кое му е невалидното на такъв ключ? И кой би си сложил "главата в торбата" да ти даде фактура за нещо подобно, ако не е редовно? Все пак не става въпрос за български фирми, а за продавачи с много висок рейтинг.

Хайде някой да се пробва да публикува подобна обява как продава CD-KEY за Виндовс, пък да видим колко време ще му изкара обявата, преди да я свалят?

Ползвм MS OFFICE за Mac, лиценза за който закупих от ebay. За 35 лева. Дадоха ми акаунт, с който си се логвам направо на сайта на Microsoft, и от там си активирам нещата. 

Та, вариантът за лицензен Виндовс, който в същото време да е евтин и да не се налага ползването на кракове и активатори (от които идват повечето вируси) е този.

Screen Shot 2017-06-10 at 6.20.06 PM.png

Screen Shot 2017-06-10 at 6.21.07 PM.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ще се изразя на твоят език, за да ме разбереш най-добре. От 15 години ходя със смъкнати гащи и нито един не ме е е*ал. А понякога съм ги предизвиквал даже.

Хм, интересно. Този лаптоп да не е втора ръка ? Като гледам този T7700... Предполагам към него трябва да има стикер, но едва ли ще е за Windows 7, по-скоро за Vista. 

Ми те са си написали, че няма да ти дадат OS. Това, което са ти сложили, е само за тест на машината и ти си търсиш варианти след това.

Публикувани изображения

преди 1 час, dkmi написа:

Не са крадени! Продавачите в ebay са фирми, които продават използвани CD-KEY-ове, които за "освободени" за активация, или неизползвани академични лицензи.

Прочети EULA. Забранена е препродажбата и продажбата на ключове, предоставени за ползване на обучаващи институции, а и въобще. Така че това не е по-различно от крак или активатор.
Единственият начин за легален Windows е да платиш 300лв за лиценз...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, simtech написа:

Прочети EULA. Забранена е препродажбата и продажбата на ключове, предоставени за ползване на обучаващи институции, а и въобще. Така че това не е по-различно от крак или активатор.

Сими има академични програми за студенти, които ако учебната институция в която се изучават уаства в тях, може да си закупят пълно издание с намаление. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

Сими има академични програми за студенти, които ако учебната институция в която се изучават уаства в тях, може да си закупи пълно издание с намаление. 

Да, знам. Аз съм ползвал софтуер по такава, когато бях в университета. Но те са за лично ползване и обучение, не за препродаване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв тип лиценз може и да е незаконен за използване във фирма, но за домашен компютър е перфектен.

ползвам 3 такива за виндовс 10 и нямам никакви проблеми.

с 5-те офис пакета също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, simtech написа:

И какво има да чета на EULA

https://support.microsoft.com/en-us/help/10749/windows-product-key

Дигитално копие от сайта на Майкрософт. Ключът ще бъде пратен по пощата. Същото правят и от EBAY. Пращат ми ключ по пощата

A digital copy from a Microsoft website. The product key will be in the confirmation email you received after buying it. Or it may be distributed as a digital license if you bought Windows 10, in which case you won't receive a product key.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dkmi написа:

Такъв тип лиценз може и да е незаконен за използване във фирма, но за домашен компютър е перфектен.

ползвам 3 такива за виндовс 10 и нямам никакви проблеми.

с 5-те офис пакета също.

моя ключ издъжа точно 6 месеца ....докато получа съобщението долу в ъгъла на екрана your copy of Windows is not genuine

пак от същите тия с многото позитивни отзиви за 30$
обадих се на MS.....ключa бил само за trial 

и сега си кaрам така с неактивиран уиндоус....имам всички упдейти, само че екрана ми е черен и от време на време ми изскача едно съобщение да си активирам уиндоуса but I dont give a fuck

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма 30$, вече са по 5 лева :)

Ако изтече - си купуваш нов, пак за 5 лева и си готов. Иначе с активатоти и кракове си "сваляш гащите".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Емил Костов написа:

И не е вярно, че честата преинсталация скапва хард диска. Той просто се скапва като работи. Така е направен.

На мен познати и техници са ми казвали че поради големия обем файлове в Уиндоус които са нужни за преинсталация  самия хард се фрагментира до голяма степен и по-този начин се прецаква. 

преди 15 часа, simtech написа:

Единственият начин за легален Windows е да платиш 300лв за лиценз..

И вече си преценяваш дали тея 300лв да ги похарчиш за ''бъгав'' Джам, или за таблет с Андроид който ще се справя 100 пъти по-добре от Уиндоус.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RED ZONE 64 написа:

На мен познати и техници са ми казвали че поради големия обем файлове в Уиндоус които са нужни за преинсталация  самия хард се фрагментира до голяма степен и по-този начин се прецаква. 

При преинсталация форматираш дадения дял, където искаш да сложиш новата ОС, а не го фрагментираш. И никой не казва, че трябва да правиш преинсталация всеки ден.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фрагментира се в момента в който се запишат новите файлове!  Преинсталация се прави когато усетиш че нещата не са както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, RED ZONE 64 написа:

И вече си преценяваш дали тея 300лв да ги похарчиш за ''бъгав'' Джам, или за таблет с Андроид който ще се справя 100 пъти по-добре от Уиндоус.

прецаква се от дефрагментирането (superfetch, defragsvc, readyboot), не от фрагметирането, понеже файловете са много и големи уиндоус ги дефрагметира след всяко пускане на компа (за да зареди по бързо при следващото стартиране) или ако в момента не се прави нищо на нето - това прецаква диска най много (постоянното наместване на файловете по него за някаква мнимална производителност, която при съвременните дискове не може да се забележи)

преди 50 минути, Емил Костов написа:

При преинсталация форматираш дадения дял, където искаш да сложиш новата ОС, а го фрагментираш. И никой не казва, че трябва да правиш преинсталация всеки ден.

нищо не се фрагментира ако форматираш дяла, в момента в който изтриеш дадена информация (в случай на формат всичката), мястото на което е тя се смята за свободно и е първото място което се ползва за запис нищо не се фрагментира, но ако триеш, местиш и записваш без форматтиране дяла се фрагментира...

а щом си с 10, вече си си свалил гащите, независимо дали си го купил или не...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, the professor написа:

прецаква се от дефрагментирането (superfetch, defragsvc, readyboot), не от фрагметирането, понеже файловете са много и големи уиндоус ги дефрагметира след всяко пускане на компа (за да зареди по бързо при следващото стартиране) или ако в момента не се прави нищо на нето - това прецаква диска най много (постоянното наместване на файловете по него за някаква мнимална производителност, която при съвременните дискове не може да се забележи)

нищо не се фрагментира ако форматираш дяла, в момента в който изтриеш дадена информация (в случай на формат всичката), мястото на което е тя се смята за свободно и е първото място което се ползва за запис нищо не се фрагментира, но ако триеш, местиш и записваш без форматтиране дяла се фрагментира...

а щом си с 10, вече си си свалил гащите, независимо дали си го купил или не...

Моя грешка. Изпуснал съм едно НЕ. Разбира се, че не се фрагментира.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, П.Петров написа:

преди 13 часа, dkmi написа:

Иначе с активатоти и кракове си "сваляш гащите".

В смисъл?

В смисъл, че повечето "буби" са скрити в кракове и активатори.

Един активиран с активатор Виндовс работи МНОГО по-зле от активиран по нормалния начин. Не виждам причина след като може нормалното активиране да стане за 5-10 лева - да се ползват активатори въпреки това? Ама след 6 месеца щял да спре - глупости, имам 2 лаптопа и 2 настолни компютъра, активирани по този начин - не са спрели вече повече от година. 

Активаторът спиа редица защитни механизми, за да може да си свърши работата. От това Виндовс-ът става нестабилен, и за това кракнатите виндовси страдат толкова много, и се налага честа преинсталация.

От личен опит: над 30 компютъра с Виндовс не са преинсталирани 4 години, и си работят идеално. Дори 10-ката не е чиста инсталация, а ъпгрейд на 7. А 7 беше инсталиран към края на 2012-а. Всички са с валиден лиценз, закупен официално. Тези от ebay не се различават по нищо с огириналните, освен по цената, както и че не е легално да ги ползваш за фирмени нужди... но за вкъщи са си супер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dkmi написа:

В смисъл, че повечето "буби" са скрити в кракове и активатори.

Един активиран с активатор Виндовс работи МНОГО по-зле от активиран по нормалния начин. Не виждам причина след като може нормалното активиране да стане за 5-10 лева - да се ползват активатори въпреки това? Ама след 6 месеца щял да спре - глупости, имам 2 лаптопа и 2 настолни компютъра, активирани по този начин - не са спрели вече повече от година. 

Активаторът спиа редица защитни механизми, за да може да си свърши работата. От това Виндовс-ът става нестабилен, и за това кракнатите виндовси страдат толкова много, и се налага честа преинсталация.

От личен опит: над 30 компютъра с Виндовс не са преинсталирани 4 години, и си работят идеално. Дори 10-ката не е чиста инсталация, а ъпгрейд на 7. А 7 беше инсталиран към края на 2012-а. Всички са с валиден лиценз, закупен официално. Тези от ebay не се различават по нищо с огириналните, освен по цената, както и че не е легално да ги ползваш за фирмени нужди... но за вкъщи са си супер.

Ще се изразя на твоят език, за да ме разбереш най-добре.

От 15 години ходя със смъкнати гащи и нито един не ме е е*ал. А понякога съм ги предизвиквал даже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Иво Димов написа:

Тук никой няма да ти каже как се активира пиратско копие .

Aз ще му кажа. Ако иска да драсне едно ЛС. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

6 домашни компютъра на родата работят с подобни ключове за "Прозорци" купени от ebay. До момента нито един не е изпищял. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.Петров Не та е срам ако всеки почне да прави като тебе от мс$ ще тръгнат по кофите за боклук...:)

Blackphone 2

Редактирано от Highagain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Highagain написа:

Не та е срам ако всеки почне да прави като тебе от мс$ ще тръгнат по кофите за боклук...:)

С всичко са наясно от М$, и ако искат винаги могат да спрат кранчето. Друго си е обаче да си имат "опитни зайчета", които реално работят безплатно за тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, baikolio95 написа:

С всичко са наясно от М$, и ако искат винаги могат да спрат кранчето. Друго си е обаче да си имат "опитни зайчета", които реално работят безплатно за тях...

Че те всички с уйндоус са опитни зайчета,без значение купен ли е или е активиран по друг начин,особено тези с 10ка.И това,че не работи добре и изкарва по 1 година нелегално активираният уйндоус е много далеч от истината..............зависи от това кой и как ползва уйндоуса(независимо какъв е),другото са митове и легенди.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе и на мен ми се струва, че сказките как крактатия уиндоус е по лош от оригиналния е маркетингов ход да плашат неопитните юзъри, та белким си платят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aleksi написа:

Бе и на мен ми се струва, че сказките как крактатия уиндоус е по лош от оригиналния е маркетингов ход да плашат неопитните юзъри, та белким си платят.

Топлата вода е открита преди доста време. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Абе момчета сега се сетих това после трябва ли да се активира щото уш е безплатно. https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване