Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте .  Можете ли да ми предложите някаква програма - чист еквалайзер за корекция на музика. Ще се ползва на Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В драйверите на звуковия адаптер трябва да имаш еквалайзер. При Realtek поне има. Отделно и програмите за възпроизвеждане си имат и те собствени еквалайзери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да открия такъв , за това и търся нещо да инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели модел на звуковата карта и плейър, който се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми дава Аида 64

http://prntscr.com/fi6w4j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво де по-назаде а те питали кой плеър ползваш ? AIMP примерно си има еквалайзер, и не ти трябва допълнителна програма. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, techmaniac написа:

Хубаво де по-назаде а те питали кой плеър ползваш ? AIMP примерно си има еквалайзер, и не ти трябва допълнителна програма. 

VLC media player   ползвам , но не искам да е през плеър . Инсталирах  DFX , но не ми се получи - изгуби ми се звука , та се наложи да възстановявам системата - а иначе ми трябва нещо от този род- чист еквалайзер и нищо друго.

преди 1 час, ExaFlop написа:

Благодаря ти , ще пробвам да видя дали ще тръгне някой от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 56 минути, drm написа:

Инсталирах  DFX , но не ми се получи - изгуби ми се звука

на мен също, но аз имам стара версия 11.112 и върху нея слагам новата 12.....
демек ползвам драйвера на старата
593d13fdabc24_.PNG.c22d6bf323aac3673dc1a6cbb48a059f.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Избягвайте цифровите еквалайзери, те режат от битовете и се разваля звуковата картина в прослушваната музикална програма. Без плеър не можеш да пуснеш файла, а VLC плеъра вади много кофти звук и може би затова търсиш еквалайзер. Добрите медийни плеъри са уиндоуският, Winamp и др. По-добре си свържи усилвател с еквалайзер към тонколоните или намери тонколони с вграден усилвател и еквалайзер.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, peppone1 написа:

Избягвайте цифровите еквалайзери, те режат от битовете

Я пак! И с повечко думи, че директно влизаш в бисерите.
Май ще трябва да почетеш за АЦП/ЦАП преобразуването и цифровата обработка на сигналите.
За какво ли се ползват цифровите филтри на Чебишев, Бътъруърт, Бесел - да режат битове? :ph34r:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са цифрово-аналогови преобразуватели и се използват при всяка една модерна и не толкова модерна аудиосистема, но при компютрите е съвсем различно, тъй като те работят директно с файла и такива преобразуватели са напълно излишни, защото излишно се усложнява и схемата с допълнителни операционни усилватели за тонкоригиране и т.н. Ако беше така, звуковата карта би работила само със строго определен драйвер и биос, което не че не е така, но тук корекцията е възможна да се изпълнява и от всеки един медиен плеър, а те не могат да имат директнен достъп до самите контролери, а разчитат на собствените си кодеци чрез които разчитат файла. И така при всяко едно коригиране, се избира кои битове от песента от да се заглушават. Не случайно всеки един медиен плеър, както и всяка една програма за запис на аудио компакт дискове, имат свое собствено звучене, в зависимост от типа кодек който използват и грешките които успяват понякога да коригират.

Не случайно се ширят толкова безплатни софтуеъри и качеството в тях е компромисно, но дори и скъпите не могат да се справят поради простотата на хардуеъра и недостатъците на операционната система на машината.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И е така, и не е така. За непрофесионална употреба ще посоча srs. За по-профи - asio.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.