Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес ми инсталираха компютъра но човека( единственият "сервиз" в моето населено място) дето го направи каза че нещо е объркал драйверите на видеокартата.

Инсталирал ми е xtreme gaming за да следя видеокартата но тя изобщо не се вижда там.

Не знам дали е от драйвера ни компа през 20-30 мин крашва и иска рестарт

ryzen5 1500x/asrock fatal1ty gaming k4/ ram-2x4 2666 /gigabite gtx 1050ti  rev1.0/seasonic eko 430w /

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

през 20-30 мин крашва

Това може и да не е от видеото. Кажи с какъв уиндоус си да ти дадем точен линк или сам си избери от: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N105TD5-4GD#support-dl

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

win 10 64b а дали заради драйвера нямам и звук ? Монитора ми в момента не е при мен  и съм вързал компа към тв със hdmi и звук само от слушалки има

Без_име.png

Избирам вин10 64 но ми дава че не за този......

Без_име1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, в случая с HDMI, звука ти идва през видеокартата и заради драйвъра нямаш звук на ТВ. Ама си изтеглил грешна версия...    изтегли тази.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, firestarter написа:

Мда, в случая с HDMI, звука ти идва през видеокартата и заради драйвъра нямаш звук на ТВ. Ама си изтеглил грешна версия...    изтегли тази.

Ами нали нея изтеглих 375,70 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, firestarter написа:

За 64битов уиндоус ли дръпна?

Да най-отдолу на таблицата и избирам europe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си сигурен, че уиндоуса ти е 64бит? Разкарай това Extreme Gaming и пробвай пак след това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах 2 пъти- първият път се пояши син екран на който пишеше да рестартирам компа а на втория ми излезе пак същото съобщемие че не е за моя вин. До като пиша 2 пъти ми замръзна страницата и рестартирвах

1.png

Ako някой се наема през teamviewer да ми помогне ще съм му благодарен и ще почерпя (при първа възможност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно защо всички му предлагате архаични драйвъри! Ето последна версия от където трябва да се тегли принципно(382.53).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А старите дейнсталират ли се ( ако да -как?) или направо се надгражда ?

преди 11 минути, XECUTIONER написа:

Странно защо всички му предлагате архаични драйвъри! Ето последна версия от където трябва да се тегли принципно(382.53).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работа съм и пиша от телефона, та за съжаление няма как да помогна с TeamViewer. Тъкмо щях да проверявам версията на уина, че някои от старите драйвъри не се инсталират след Anniversary ъпдейта...пробвай с тези от линка на XECUTIONERТи стари нямаш инсталирани - направо слагай тези.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.thumb.png.91485a7738215d91a622e29e02d4e38e.png

Пак дърво.......същото съобщение че не е за мен.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не е наред тоя комп, но не ми се гадае през телефона. Утре обратно в сервиза да ти го оправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ако можеше..... май в понеделник ще отида в друг град да търся сервиз.....все пак Благодаря за помощта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да го деинсталираш в safe mode 

ислед това да резбереш точно какъв ти е  уидолса и да  и си изтеглиш версията 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш търпение, поиграй си с ъпдейт на уиндоуса и пусни един DDU, да разчисти ако все пак има остатъци от някакви драйвъри.

п.п.

Тоя Extreme Gaming въобще показваше ли някакви стойности, щото на снимката е с празни дисплеи?

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/vga_driver_win10_64_375.70.exe

тая видeокарта не върли с някакви дискове ....

преди 1 час, XECUTIONER написа:

ако са архаични на официялния  сайт  щяха да сложат не архаични .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно.....абсолютно всички актуализации на уйндоус и нвидия не са инсталирани и ми пише ,че изчакват инсталиране.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уин до дупка ли е ъпнат?Ако не ти са инсталирани всички ъпдейти на 10-ката няма да можеш да инсталираш драйвера...

Редактирано от Year Zero (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефе, спри с всякакви манипулации, които си започнал и рестартирай компютъра.

Влез си в системния дял(предполагам, че е C:\ ) и изтрий папката NVIDIA(shift+delete).
Изтегли и пусни като администратор тази програма: http://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v17.0.6.6.exe
На началния прозорец избери Safe mode (Recommended) и чакай компа да се рестартира в safe mode, програмата ще се появи пак. Избираш да чисти NVIDIA драйвър, цъкаш Clean and restart и след рестарта си инсталирай последния драйвър http://www.geforce.com/drivers/results/119399 .

Гледам са изкарали малко по-новичък драйвър на 9 юни. Ако пак имаш проблем с .33(който аз ти дадох), инсталирай .53(който екзекутора ти даде) като следваш същата процедура, която ти описах.

Сергеев, ти след колко години ще проумееш, че производителите не си играят да модифицират всеки нов драйвър и да го публикуват в техните сайтове? Да, драйвърът е архаичен. В настолен компютър изключително рядко, да не казвам никога, се налага да използваш драйвър от производителя на компонента(говорим за видео карта спефицично). При лаптопите положението е по-различно.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До като прочета всичко......нулирах компютъра до първоначалните настройки и утре ще почна всичко наново...

Благодаря за съветите дано утре да е по-успешен ден и да се получат нещата

Лека и спокойна вечер от мен на всички!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.