Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

И аз имам проблем с Гугъл Хрома. За пръв път ми се случва.

Ще пиша по-подробно, за да е по-разбираем проблема ми. Миналата седмица (сряда) до късно се мотах по интернет (Гугъл ми е браузер по подразбиране). Загасих лаптопа нормално. На следващия ден първо влязох в скайпа, а после стартирах гугъла и изглеждаше нормално - с история, отметки, инструменти и т.н. Опитах се да отворя определена страница, но се появи надпис, че нямам достъп до интернет. Проверих всичко дали съм свързана с доставчика ми - имах си интернет, но нямах връзка от гугъла. Деинсталирах го и отново го инсталирах. Никакъв резултат. В същото време експлорерът си работеше (но той ми е втори браузер).

На следващия ден  пак опитах да преинсталирам гугъл, ама стана оше по-лошо. Въобще не можах да инсталирам отново. А и експлорерът въобще престана да се зарежда. Какво не ми мина през ъкъла... Обадих се на доставчика и обясних. Направих каквото ме инструктира по телефона, но пак не се получи. Днес момчетата от фирмата дойдоха на бегом и възстановиха поне работата на експлорера. При опит да изтегля оттам гугъла – не се получава по никакъв начин. Доколкото разбрах от прозореца на гутъла една от причините (а това казаха и момчетата) са антивирусните приложения, които имам. Това не са антивирусни програми, а приложения, като Dr.Web и Касперски са ми закачени към приложенията на самия Гугъл.  

Препоръката на Гугъл беше да изключа антивирусните приложения и да опитам отново. НО КАК ДА ГО НАПРАВЯ..??? Досега не ми се е налагало да спирам програма без да я деинсталирам. Само не ми се смейте на невежеството, моля. Рових по български и руски сайтове да видя как се прави, но никъде на немерих отговор – навсякъде се коментира деинсталиране, но не и временно спиране.

И още нещо, въпросните момчета ми препоръчват да преинсталирам Windows-а. Налага ли се? Защото ще изгубя някои програми, на които държа (д-р Кериш, Zoner Photo, WinX HD Video Converter, Shadow Defender и др.п.) и които са ми с лицензионен срок.

Проверявах с Касперски, Мак Афии, д-р Уеб - нямам вируси.

Писах и в отзивите на Гугъла, но засега не са ми отговорили.

Ще съм ви безкрайно благодарна за компетентни мнения и решения за моя проблем.

Само ще помоля пишете ми по-разбираемо, тъй като не съм професионалист, макар че доста отдавна работя с компютър (а и чета много, но не всичко разбирам). Благодаря предварително! Привет!:)

Ето и отчета на Гугъла при пореден опит да инсталирам програмата:

PLATFORM VERSION INFO
 Windows    : 6.1.7601.65536 (Win32NT)
 Common Language Runtime  : 4.0.30319.42000
 System.Deployment.dll   : 4.6.1099.0 built by: NETFXREL4STAGE
 clr.dll    : 4.6.1099.0 built by: NETFXREL4STAGE
 dfdll.dll    : 4.6.1099.0 built by: NETFXREL4STAGE
 dfshim.dll    : 4.0.41209.0 (Main.041209-0000)

https://dl.google.com/update2/installers/clickonce/GoogleInstaller_bg.application?appguid%3D{8A69D345-D564-463C-AFF1-A69D9E530F96}%26iid%3D{2ACFE6B1-BE51-48ED-950F-94DEC9C2398E}%26lang%3Dbg%26browser%3D2%26usagestats%3D1%26appname%3DGoogle%20Chrome%26needsadmin%3Dprefers%26ap%3Dx64-stable-statsdef_1%26installdataindex%3Ddefaultbrowser

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пиши с толкова големи букви!

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките и дай GO! Публикувай резултата.

Махни ги доктора и касперски

https://support.google.com/chrome_webstore/answer/2664769?hl=en

Как се провери с MaC Afee и другите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте, фенове на Puppy Linux! 
      Свалих си на флашка Slacko64-6.3.0. Свалям Chrome.deb и той се инсталира автоматично на флашката, но не мога да го стартирам, въпреки че иконката му се появява в папка Интернет. Не зная кода за стартиране от терминал на Puppy Slacko6.3.0. 
      Моля, помогнете! 
    • от Sarditata
      Днес имаше ъпдейт на Хрома и оттогава не може да се включи wi fi Помощ!!!!
    • от HackerX
      Здравейте!
      Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.
      При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
    • от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.