Премини към съдържанието
tsim

Помощ: Проблем с мрежата!

Препоръчан отговор

Имам проблем с един от компютрите в мрежата. Всички други компютри могат да ползват споделените му файлове. От въпросния компютър (OS: Windows 98) не може да се влиза в другите компютри от мрежата, нито да се принтира на споделения принтер, но има интернет! Когато отворя Network Neighbourhood и избера Entire Network ми дава грешка: Unable to browse the network. Моля, ако някой се сеща как може да се оправи проблема, да ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така става, когато има проблем с маската. Дай ipconfig е един дос промт и виж дали маската е правилна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Като дам ipconfig се появява един прозорец за секунда и изчезва.

2. Конфигурирането на маската не ми е достъпно, защото IP-то се задава автоматично (Obtain an IP address automatically)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Като дам ipconfig се появява един прозорец за секунда и изчезва.

2. Конфигурирането на маската не ми е достъпно, защото IP-то се задава автоматично (Obtain an IP address automatically)!

Start > Run > пишеш command щом е под 98

там пишеш ipconfig

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но изглежда не е от маската, защото тя си е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...