Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам съвет как мога да си вържа монитора към компютъра.Монитора ми има само D-SUB вход а видеокартата има Dual-link DVI-D, HDMI-2.0b и Display Port-1.4 . Има ли някакви преходници или кабели ,защото аз не намерих такива а и не видях тема в която да пише за такова свързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, StefanG написа:

Само с кабел, няма да стане. Трябва си конвертор, подобен на този.

А някъде в Бг магазин има ли го, че аз разгледах поне 10 сайта и не видях такъв конвектор. Пълно е с 24+5  но никъде няма 24+1.Аз си купих кабел vga-dvi и тия 4 допълнителни пина се опитах да ги махна с клещите ама зор,здраво са хванати.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако видео картата имаше DVI-I конектор, то тогава, купения от теб кабел, щеше да свърши работа, защото аналоговите сигнали за VGA се предават, точно по тези 4-те крачета, които си се опитал да изтръгнеш :) . Видеото ти има DVI-D и то не поддържа аналоговия vga сигнал. Без конвертор като този от предишният ми пост, няма начин. Принципно бих ти препоръчал да си смениш монитора, защото въпросния vga порт, все по-рядко ще се среща по новата техника, а и щом е само с VGA монитора ти, ясно е положението, че или е доста стар или е много нисък клас или пък и двете :) . Не ми се е налагало да търся такъв конвертор, а и не съм виждал по родните магазини за да те насоча конкретно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш идване към Търново, мога да ти подаря един адаптер, ама малко сложно става така, защото е такъв

Spoiler

cable.PNG.89f79cd3ef66f4e3f0cf491e5eb6af56.PNG

Иначе във Вали, мисля имат в долния магазин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този адаптер няма да му свърши работа. DVI-то трябва да е с игличките - "мъжко".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Търново ще дойда да почерпя ( заради помощта в една друга тема :) ) а иначе поръчах https://www.olx.bg/ad/prehodnik-hdmi-kam-vga-sas-zvuk-ID6B3Gz.html#675fad031b дано да свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане, но както казах се усложнява - с два кабела вместо един....както и да е. Дано всичко е наред с поръчания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо дето му викат конвектор дойде и всичко заспа....и картината и звука ( има си отделен аудио кабел )но звука изглежда по- различен. Нямам говорители на монитора и пробвах като включих слушалките, звука от реалтека е по ясен и плътен от звука на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.