Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Дано да съм уцелил раздела сдобих се със два монитора които по думите на собствениците прекъсвали а накрая изобщо не тръгнали.Единият е Benq FP71G+ схемата на захранването съм я прикачил benq_q7t4_sch.pdf.При него 5-те волта и 3-те работят но подсветката не,при гледане под ъгъл се вижда че работи появява се логото и нормално без сигнал на кабела се изключва в режим готовност.Смених всички електролити,ключовия транзистор но подсветката не тръгва има една интеграла която ме съмнява да не прави проблем -NCP1200 на  4 и 6 пин има 11,8 волта.

Другият е LG FLATRON M1917A платката му е надписана YP1504P(A) но не можах да му намеря схемата никъде.ПРи него няма никакво напрежение нито 15V нито 5V и също подсветката не работи 593f1c6d9cc38_L1917ADPSUInvYP1504P(A)6870TC32D10Rev1.0.thumb.jpg.eac2d2228d2c3c0b70373f4763bcecb5.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със Benq-ка е решен оказа се един смд ценер(ZD601-на 15 волта) който на мерене е ок смених го и всичко си тръгна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, Hristo_kolev написа:

Проблема със Benq-ка е решен оказа се един смд ценер(ZD601-на 15 волта) който на мерене е ок смених го и всичко си тръгна

Ето ти линк и за вторият монитор с документация: https://elektrotanya.com/lg_m1717_m1917.pdf/download.html   

След като се отвори страницата, ще изчакаш, докато под карето се появи  Get Download. (около 2 минути) и си теглиш файла във PDF формат. Услех

ScreenShot003.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази документ не намирам нищо за импулсното захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.