Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля някой за съвет!На стария компютър GTA 5 няма как да тръгне.Гледам този и си мисля,че на него ще върви? Но дали може да се сглоби нещо ново с DDR 4 за подобни пари?Ясно че хубавите неща са скъпи,800 лв.,от стария няма да се ползва нищо,голям хард не е важен.Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скъп е като за втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си събери нещо от втора употреба части. ДДР4 платформа ще събереш, но ще е без видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих взел ето това, след това да му добавя някаква видеокарта и си готов. Голяма разлика между DDR3 и DDR4 няма. (освен при AMD Ryzen, който работи по-добре с по-бърза рам, но теб това не те засяга)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://nikem-bg.net/cart/57753p1r57586p1r57663p1r56947p1r53749p1r57577p1rf.html , видеокартата е по-бърза от тази на първата конфигурация която си предложил, пък и всичко ти е ново, кутията може да я ползваш на първо време от стария компютър, но е добре да я смениш след време, или още по добре събери 100-120 лева направо с нова кутия си ги поръчай частите и ти излиза всичко в порядъка на малко над 900 лева.

Редактирано от domball (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При марковите конфигурации може да се окаже проблем монтирането на външна видеокарта. Предложението на @domball е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, niki292002 написа:

бих взел ето това

много надути  цени  гледах  рам струва двойна цена

преди 7 часа, ВАНКЕЛ написа:

Гледам този и си мисля,че на него ще върви? Н

ще върви  обаче 

искат да си пробутат  хардиска

една видеокарта 300 лв и останалите 400 лв за траш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално наистина е по-добре нова машина или да сглобиш нещо с части втора ръка и гаранция, както аз направих преди 3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря!Щях да вземам PS 4,ще събера още за нов ПК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна се отказах да сглабям сбюротъци, мина ми мерака. Нова маркова машина DELL струва от порядъка на 1150 лева + една видеокарта, да кажем още 400 лева, за 1500 лева получаваш нещо, което гарантирано по-качествено не можеш да си сглобиш, за евтино също ме съмнява. Да спестите едни 100-200 лева, не си заслужава. Да си направиш сам машина е за хора с много пари, знаещи какво правят, ама пак ми е съмнително резултата. За 400-500-600 лева може да се намери втора употреба достатъчно мощна и добра машина, с потенциал за ъпгрейд. Поне 20 фирми за втора употреба имам в отметките, просто трябва да се направи проучване.

Предполагам, че външна карта няма да е проблем. На мен примерно, вградената ми е предостатъчна... :

http://www.vario.bg/dell-vostro-3668-mt-n227vd3668emea01-ubu

ей го същия с външна карта за 1200 лв.:

https://desktop.bg/computers-dell-Vostro_3668-dell_vostro_3668_mt_N219VD3668EMEA01_UBU

dell_vostro_3668_mt_N219VD3668EMEA01_UBU

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите не са по-качествени. Повечето са с евтини, орязани дъна със съмнителна съвместимост с "чужд" (разбирай, несертифициран от производителя) хардуер, слаби захранвания, смотани кутии, в които не можеш да побереш нормална видеокарта (под нормална имам предвид такава, дето става за игри) или повече от 1-2 диска и т.н.

Предлагаш му тоя Дел горе за 1200 лв?! За тези пари ще му сглобя машина, с която може да се играе. На тоя Дел освен Ексел и фейсбук, друго няма да върви. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сглобената машина е доста по-добре. Ъпгрейд, по-качествени части, по-добре охлаждане и т.н. Но това съм ти го отказвал и друг път, това, че ти си забил на маркови машини не е мой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ВАНКЕЛ написа:

Моля някой за съвет!На стария компютър GTA 5 няма как да тръгне.Гледам този и си мисля,че на него ще върви? Но дали може да се сглоби нещо ново с DDR 4 за подобни пари?Ясно че хубавите неща са скъпи,800 лв.,от стария няма да се ползва нищо,голям хард не е важен.Мерси!

По-добре нов. Само преди 3-4 дни ми се прецака единия РАМ слот на 2-3 годишното ми дъно с DDR4, та се наложи да слагам паметите в другите два слота. На старо нищо не е сигурно.  И това не бюджетна конфигурация, а нещо, дето се смята за уж качествено. Поне при дъната - Asus Z170 Pro Gaming. Тия електроники се правят да издържат долу горе гаранцията. А като удари и гръмотевица и толкова не могат да стигнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, bildera_ написа:

Поне при дъната - Asus Z170 Pro Gaming. Тия електроники се правят да издържат долу горе гаранцията. А като удари и гръмотевица и толкова не могат да стигнат. 

Ползвам дъно Gigabyte GA-Z77X-UD3H от 2011 до сега. Никакви проблеми съм нямал. 

П.П. Рам слотове се прецакват и ако леко надраскаш някоя от пистите отзад на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, niki292002 написа:

Ползвам дъно Gigabyte GA-Z77X-UD3H от 2011 до сега. Никакви проблеми съм нямал. 

П.П. Рам слотове се прецакват и ако леко надраскаш някоя от пистите отзад на дъното.

А аз ползвах H77 D3H точно три години, когато изтече гаранцяита и до там.Сега е някъде в краката ми. Мисълта ми е, че лесно се прецаква всчико. Аз затова и минах на Asus  и се отказах от GB. Имам и друго GB  дъно, дето допреди 1-2 години работеше, но го замених с H61. То бе ударено от гръмотевица още през 2006 година и от тогава работеше ебз вградената лан карта, а в последствие акто ми потрябва се оказа, че и на практика могат да работят само 1-2 слота едновременно. Мога да ти го продам ако искаш и ще те прецакам. Също мога ти продам и новото Asus,  дето може би е в гаранция, не знам, но пак ще те прецакам. Да ти продам и видеото си, та да те прецакам хептен с вентилаторите му и настройките в BIOS. Пак казвам. На старо щом се продава нещо, то си е изпяло песента и човек не бива да очаква същото като новото. Да, ако си пазиш компонентите, ще те изкарат няколко години, ама ако решиш да караш ей така, било то защото искаш да изкараш максимума или защото нищичко не разбираш, то покупката на старо е прецакване отвсякъде. Освен ако не са ти го подарили за 50-тина лева де. Къде не си ги давал 50 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, djagi написа:

...за 1500 лева получаваш нещо, което гарантирано по-качествено не можеш да си сглобиш, за евтино също ме съмнява...

Е заради такива малоумни коментари спрях да посещавам раздела, пък и форума, но все още понякога се налага да изгубя десетина минути и влизам. Та по същество - това че ти нямаш елементарните познания да сглобиш качествена конфигурация, не означава, че марковите са по-качествени от асемблираните. В марковите машини се слагат най-ниския клас дъна, които могат да подкарат съответната архитектура, с изключително орязан BIOS/UEFI. Захранващите схеми по самите дъна също са орязани и се използват евтини елементи. Всичко се прави, за да се търси минимален разход. На производителя не му дреме ако се скапят няколко машини от дадена серия и се наложи да ги замени гаранционно. При всички случаи ще му излезе по-евтино, отколкото да влага качествени елементи. Производителите на маркови машини пестят дори от един диод, който реално струва пет цента, но като сложиш и още пет цента монтаж и като го умножиш по 50000 примерно, колкото са машините в серията, като сложиш и дефектирали диоди и си става сума. Друга причина за влагането на евтини елементи е това, че тези маркови машини се правят колкото да издържат гаранцията плюс 1-2 години. Това се залага при производството и както и да се ползва съответната машина, няма как да се промени този факт. Захранванията са на границата да издържат товара, което автоматично изключва бъдещ ъпгрейд с компоненти с по-висока консумация, примерно видеокарта. Най-малкото защото в 90% от случаите кутиите са нестандартни, съответно захранаванията също са нестандартни, за да се съберат в такава кутия, което прави замяната на захранването с по-добро, невъзможна. Защото дори да търсиш от производителя друго, по-добро захранване или няма изобщо да намериш, което е основния вариант или по случайност ще намериш нещо на тройна цена. Колкото до сглобката, мен лично не ме впечатляват слийвнатите кабели, които да са разположени така, че да не пречат на въздушния поток. Всеки асемблатор, който си върши работата възможно най-добре, сглобява така. Цената няма какво да се коментира - там 10-20% отиват да се плати логото. В конкретния случай, посоченият ДЕЛЛ може да се събере за 1000 лева, при това без да търся най-добри цени.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badsector написа:

Е ...

Не съм сигурен дали разбираш какви глупости си написал. Още малко и ще оставиш DELL и HP да умрат от глад.

Както и да е... Всеки има право да си дава парите за каквото иска. На мен пък ми омръзна да гледам самоделки. Много качествените компоненти до които badsector има достъп от кварталния доставчик, трябва да ги предлагаш на инженерите на Dell и да ги учиш как да си правят компютрите, а не да пестят от бурмички. Може би дори ще им ги намираш и по-евтино. Тук всеки се мисли за гений в някаква област (недооценен). Аз обаче предпочитам да се доверя на доказала се световна фирма, която обаче, за разлика от badsector, не може да си позволи издънки. Дъната, захранванията, всеки един елемент в тези компютри е премислен, не с цел да спестят 2 цента. Драйвери, поддръжка, гарантирано качество и вложена МИСЪЛ. Все неща, които, ще ме извиниш, но badsector няма как да ми предложи, нищо лично. Преди години и аз мислех така, че мога сам да сглобя чудо машина, но с годините си промених мнението. Навремето дадох много пари и старание, за да си направя сравнително добра, безшумна конфигурация. Преди 9-10 години. Работи безупречно и до ден днешен, 24/7. Единствено ми отиде видеото, купено за 500 лв., но игри тъй или иначе не играя и не съм играл. Не помня колко ми струваше, по спомен над 4 бона. Равносметката ми е, че съм похарчил тогава безумно много пари. Ами разбира се, че ще работи, при толкова вложени средства. Ако тогава имах този акъл, щях да дам 1/2 от тези пари. И сега е такъв избора при самоделките - наливаш много пари в качествени компоненти или правиш сбюротък, но и в двата случая, по-добре е да се вземе маркова машина, която в края на краищата ти пести време, пари и нерви.

п.п. Моля те, не спирай да посещаваш раздела... Аз тук и без това пиша доста рядко... Съветите са ми едни и същи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, сметнах набързо и конфигурация със същия хардуер излиза 850 лв. (не съм търсил специално цени), с нормално, читаво захранване и кутия. В случая не говорим за 100 лв. оскъпяване, а за 350, т.е., едни 40% надценка, само заради това, че пише Дел на него. Кутията, дъното и захранването са нестандартни, т.е., ако нещо стане с тях след 3 години (като изтече гаранцията), не можеш да ги смениш с произволни, ще трябва да търсиш точно същия модел на старо или да поръчваш от производителя по техните цени.

Нормална видеокарта не може да влезе в тази кутия, а и да влезе, захранването е 240 вата и няма допълнителни куплунги, а сигурно и PCI-E слота е орязан от към мощност, да не говорим за поддръжка от страна на БИОС-а. 

Както казах, за ексел и фейсбук става. За игри се купува нормален (т.е., не марков ;)) компютър. Има и маркови за игри, ама цените няма да му харесат :D

Маркови компютри се купуват за фирма, ако ще взимаш 100 бройки или нещо от сорта, иначе нямат никакви предимства, а напротив. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата конфигурация със SSD-то я сметнах грубо около 750 без DVD, кутия, захранване, WiFi, Bluetooth. Нека са 200 лв. кутията и захранването. Разликата съвсем не е толкова голяма - 200 лв. Това е. Плюс-минус. Ами ако щеш...

п.п. Изпуснал съм дъното. Аде нека и то е 100 лв. да кажем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

частите за  един среден клас PC   който ще върши работа 5-10 години   струват по 100 лв  и малко на част ,  като видеокартата е изключение  и читава стурва около 250-300 лв

иначе няма смисъл и по добре да се кара на вградена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, djagi написа:

Първата конфигурация със SSD-то я сметнах грубо около 750 без DVD, кутия, захранване, WiFi, Bluetooth. Нека са 200 лв. кутията и захранването. Разликата съвсем не е толкова голяма - 200 лв. Това е. Плюс-минус. Ами ако щеш...

п.п. Изпуснал съм дъното. Аде нека и то е 100 лв. да кажем...

Заповядай, конфигурацията на втория, само че с по-добро захранване, дъно и кутия. И като махнеш абсолютно безсмислената 710, която е по-слаба от вградената, излиза под 800 лв. Само 50% надценка :D Не, определено не го ща, купувай си ги ти, щом те кефят толкова. А този от първия линк излиза даже по-евтино. Разликата пак не е 200 лв., а към 400. А и 200 да е, това са 20-30%, което хич не е малко. 

И при това ги даваш, не за да получиш нещо по-добро, а напротив.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Петко К написа:

Заповядай, конфигурацията на втория, само че с по-добро захранване, дъно и кутия. И като махнеш абсолютно безсмислената 710, която е по-слаба от вградената, излиза под 800 лв. Само 50% надценка :D Не, определено не го ща, купувай си ги ти, щом те кефят толкова. А този от първия линк излиза даже по-евтино. Разликата пак не е 200 лв., а към 400. А и 200 да е, това са 20-30%, което хич не е малко. 

И при това ги даваш, не за да получиш нещо по-добро, а напротив.

Навлизаме в някакви безсмислени спорове. Остави я втората конфигурация, гледай първата, със SSD-то. Колко я изкара. Тя е същата, само дето вместо HDD има SSD. Картата е ясна, и аз не бих я взел, няма смисъл да я включваш. Значи по твоите цени дето си дал, първия вариант излиза колкото и аз казах, около 950 лв. Сега да прибавим безсмисленото DVD, някакво WiFi и Bluetooth. Добре, нека го закръглим пак на 950. Разликата определено не е 400 лева, а по-малко от 200. И точно тук стигаме до основния въпрос - струва ли си да дадеш 200 лева повече за марков компютър или си сглабяш сам с горните компоненти. Аз предпочитам първия вариант и в темата повече не смятам да пиша. Сглабяйте си, изчислявайте си и си мислете как да се съберете в бюджета.

п.п. Как пък ги изчисли 50%... като са 15, няма и толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/57009p1r57753p1r55170p2r54561p1r57586p1r55337p1rf.html

ето 830 лв,  без видеокартата 500 лв ,  с 4гб рам 450..  лв

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, djagi написа:

...инженерите на Dell... - Инженерите на ДЕЛЛ са достатъчно добри така да измислят машините, че 1-2 години след изтичането на гаранцията им, машината да се изхвърли в кофата. Чисто пазарна икономика. Вече не съществуват марковите машини от едно време, които изкарваха по над 10-15 години в мизерни условия.

...пестят от бурмички... - Пестенето от бурмички, елементи, дори от дължина на кабелите е факт.

...доказала се световна фирма... - доказала се КЪДЕ? При домашните гейминг компютри ли?

...всеки един елемент в тези компютри е премислен, не с цел да спестят 2 цента... - Всеки един елемент е премислен освен да спести 2-та цента, които на 50000 машини вече не са два цента, ами и така че да си изкара гаранцията и 1-2 години след това.

...Драйвери, поддръжка... - Софтуерната поддръжка на марковите машини е колкото и на немарковите. Просто защото марковите са сглобени с компоненти, които са произведени от производителите на компонентите за немарковите машини. Чипсетите са еднакви и докато от Интел пускат кръпки за тях, производителите на дънни платки ще пишат драйвери/BIOS-и.

...гарантирано качество... - Да, гарантирано две или три години. Толкова дават и за компонентите, купувани поотделно. Само че при марковите гаранцията ти казва горе-долу колко ще ползваш компютъра преди да го хвърлиш, докато при отделно пазаруваните компоненти всеки гледа да налапа пазарен дял и там качеството е рекламата. Там всеки гледа компонента му да изкара повече и рекламира технологии като UD, solid-state кондензатори и прочие. Охладителите по дъното са обект на състезание за як дизайн и голям размер, докато при марковите машини тези охладители или изцяло липсват или са супер мизерни на размер. Защото производителят е заложил отлепяне на чипсета 1-2 години след като изкара гаранцията. Дъната на марковите конфигурации масово са с 2-4-фазно захранване на процесора, а моето дъно на 10 години е с 16! В марковите машини solid-state кондензаторите са рядкост, докато във всяко съвременно отделно купувано дъно, дори най-евтините се правят изцяло с такива кондензатори.

....И сега е такъв избора при самоделките - наливаш много пари в качествени компоненти или правиш сбюротък... - Не съм съвсем сигурен какво означава думата " сбюротък", но при компонентите, които се купуват отделно, цената определя не толкова качеството на самия компонент, колкото функциалността му. Тоест ако закупиш евтини компоненти, няма да получиш по-ниско качество, а ще получиш по-малка функционалност.

, но и в двата случая, по-добре е да се вземе маркова машина, която в края на краищата ти пести време, пари и нерви... - Кое ти пести пари? Да си платиш 20% отгоре заради логото и същевременно да ти пробутат най-ниско качество компоненти ли? Или може би софтуерите на марковия производител, които идват с машината и допълнително бавят работата ѝ, пестят нерви. Аааа ти всъщност имаш предвид, че пестят време и нерви на търговеца, защото си взима кашона от вносителя и директно си го препорадава с надценката.

За ДЕЛЛ-а от първия линк, цени от същия сайт :

Кутия Thermaltake Versa H23 - 79лв.

Захранване EVGA 430W - 74лв.

Диск Micron SSD 1100 256GB - 175лв.

РАМ ADATA Premier DIMM 8GB - 116лв.

Дъно MSI H110M PRO-D - 103лв.

Процесор Intel Core i5-7400 - 370лв.

Общо 917 лева, или точно 236 лева по-евтино от марковата машина, а получаваш по-добро захранване, по-добро дъно, по-добър ССД.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За ДЕЛЛ-а от първия линк, цени от същия сайт :

Кутия Thermaltake Versa H23 - 79лв.

Захранване EVGA 430W - 74лв.

Диск Micron SSD 1100 256GB - 175лв.

РАМ ADATA Premier DIMM 8GB - 116лв.

Дъно MSI H110M PRO-D - 103лв.

Процесор Intel Core i5-7400 - 370лв.

Общо 917 лева, или точно 236 лева по-евтино от марковата машина, а получаваш по-добро захранване, по-добро дъно, по-добър ССД.

И как разбра, че дъното, SSD-то и захранването са по добри? Защото имат някаква щампа MSI примерно, за която пак някой професор е казал в някой форум, че са по-добри ли?... В страните чиито стандарт се опитваме да стигнем, никой няма да тръгне да си прави сам компютър, освен ако не е хардуерен ентусиаст с няколко хиляди излишни. И не съм казал никъде, че маркова машина е по-евтина. Напротив, логично е да е по-скъпа. В последствие излиза по-евтино. Има разлика. Както и да е... Въпрос на гледна точка.

п. п. И пак изпускаме малки екстри, които макар и излишни, добавят към цената. DVD, Wi-Fi, Bluetooth, мишка и клавиатура (които не ги знам какви са, но ако са Dell, ето още 50лв. минимум.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.