Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Усещам, че имам нужда от ъпрейд (направо ново PC), но за жалост разполагам с много ограничен бюджет към момента - около 250-300 лв най-много. Мисля, че трябва да сменя процесора, но не съм сигурен и отново се обръщам за съвет към вас! :)  Досега винаги съм оставал доволен от мненията ви и съм се вслушвал с тях. Конфигурацията ми е следната:

Кутия:                    RAIDMAX Aeolus

Захранване:          Seasonic 620W

Дъно:                     ASROCK M3A770DE/AM3/AM2/AMD PHENOM II X4

Процесор:             QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz

РАМ:                      2X2048MB DDR3 1333MHz/PC3 10600/KINGSTON 

Видео:                   NVIDIA GeForce GTX 750 Ti  (2048 MB)

Хард диск:             500GB SAMSUNG/SPIN POINT/7200/16MB/SATA II

Монитор:               BenQ G2222HDL 22"

Благодаря ви предварително!

Редактирано от dipsomaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей !

Бюджета ти е достатъчен за да си смениш процесора. Максимума, който поддържа дъното е някой Phenom II x6. Нов няма как да намериш така или иначе, потърси си в olx. Най-смисленото, което можеш да направиш е да си купиш и едно SSD, за да подсилиш още малко машината. Последното е най-смислената инвестиция за теб. Видеокартата е що-годе добра. Всъщност не си казал игри играеш ли, или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за игри Фенома е безсмислен както и Athlon 650 което е най-доброто поддържано от дъното.

Не знам колко може да изстискаш с това дъно...

п.с. Машината си е перфектна за стандартни нужди но разбира се със SSD ще ти е още по-комфортно.

Само че това също няма да ти помогне за игрите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих посъбрал за Ryzen 5 + B350/A320 дъно + DDR4. Евентуално, едно SSD за ОС и някоя по-капризна игра. Образно казано, "разходи няколко кучета и си ти на ход".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, techmaniac написа:

Здравей !

Бюджета ти е достатъчен за да си смениш процесора. Максимума, който поддържа дъното е някой Phenom II x6. Нов няма как да намериш така или иначе, потърси си в olx. Най-смисленото, което можеш да направиш е да си купиш и едно SSD, за да подсилиш още малко машината. Последното е най-смислената инвестиция за теб. Видеокартата е що-годе добра. Всъщност не си казал игри играеш ли, или не ?

Да, пропуснах да спомена, че основно товаря машинката с игри. Винаги ми се иска да праскам всичко на Ultra, но почти никога pc-то не ми го е позволявало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Roujin Z написа:

Ако е за игри Фенома е безсмислен

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради наличния процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Заради наличния процесор.

Тоест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест това не е смислен ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

Тоест това не е смислен ъпгрейд.

Смислен е, а ти въобще не желаеш да поразсъждаваш, камо ли да си затвърдиш тезата. Примерно един Феном 1100T e x 2 по-бърз от Атлона на автора във всякакви приложения и доста по-бърз в игри, поради някои особености като по-високи стокови честоти, наличие на ''турбо'', отключен множител, наличие на L3 кеш и други. Както и да е. Дерзайте...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с ограничен бюджет продаваш процесора, дъното и рам паметта грубо ги смятам ти трябват 370 -380 лева зa pentium G4560, дъно и една плочка RAM  DDR4 8GB , проблема е че може да си няколко дена без компютър :15:но ще имаш по бърз процесор и в-сти за ъпгрейд за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Мога да ти предложа дъно + процесор за 200 лв. Ще ти останат едни 100 лв с които може да си купиш Рам памет хубава или ssd

Като разбира се твоите неща спокойно може да си ги продадеш.

Процесора + дъното за около 70-100 лв

Аз ти предлагам процесор AMD Phenom x6 1055t . С него може да играеш ВСЯКА игра без проблеми. Приблизително нивото му е като на AMD FX 6300.

Дънната платка е доста добра, има и вградено видео с 4 слота за рам памет. ИМа много добри възможности за бъдещ ъпгрейд. Модела е Asus m4a88t -EVO.

Това ми писа на лично един форумец. Да ме извинява, че го цитирам без да му кажа, но искам да попитам за вашето мнение. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, dipsomaniac написа:

Това ми писа на лично един форумец. Да ме извинява, че го цитирам без да му кажа, но искам да попитам за вашето мнение. Благодаря!

Това е доста стара платформа и според мен не си заслужава да се платят 200 лева за нея.Не е известно и какъв модел е дънната платка,ако на по-късен етап се развали дъно много трудно ще откриеш работещо и в добро състояние.Просто ще поемеш неоправдан риск с тази покупка.Събери още малко финанси и купувай нова платформа,например първоначално процесор,дъно и рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, techmaniac написа:

Здравей !

Бюджета ти е достатъчен за да си смениш процесора. Максимума, който поддържа дъното е някой Phenom II x6. Нов няма как да намериш така или иначе, потърси си в olx. Най-смисленото, което можеш да направиш е да си купиш и едно SSD, за да подсилиш още малко машината. Последното е най-смислената инвестиция за теб.

Ако сменя само процесора с Phenom II x6 ще се усети ли драстична разлика в гейминга?

Също искам да попитам за SSD-то, толкова ли наистина се усеща разликата като инсталирам примерно игрите там, а не на HDD. Смисъл усеща ли се разлика докато играя? Вдига ли fps? Простете за глупавите въпроси, но не съм наясно, затова и питам. :)  Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти отговорих но от чисто любопитство с кой точно Феном смяташ да замениш сегашния процесор и от къде и за колко смяташ да го купиш?

Гледам че разни хора разни мнения но като се прави ъпгрейд се мисли първо. Например за 200 лв. се купува I5 и имам предвид Хасуел не Санди.

Очевидно за оставащите стотина лева се взима някакво дъно а паметта е DDR3 тоест ще си ползваш старата.

В тоя ред на мисли ти трябват поне 8ГБ рам за игрите тоест като купиш новите продавай старите части и си купи още.

п.с. За да са игрите на SSD-то трябва да е големичко а те не са евтини. Ще зареждат по-бързо това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dipsomaniac написа:

Ако сменя само процесора с Phenom II x6 ще се усети ли драстична разлика в гейминга?

Също искам да попитам за SSD-то, толкова ли наистина се усеща разликата като инсталирам примерно игрите там, а не на HDD. Смисъл усеща ли се разлика докато играя? Вдига ли fps? Простете за глупавите въпроси, но не съм наясно, затова и питам. :)  Благодаря.

Доколкото успях да разбера от сайта на производителя на дъното ти, максимума е Phenom II x6 1100Т. Можеш да си отвориш YouTube, и да разгледаш бенчмаркове на игри с този процесор, и твоят модел видеокарта. Дори и по-слаб Phenom можеш да бучнеш и пак ще си напред спрямо Athlon-а. Прецени си сам.

Не съм много съгласен с колегата, защото с Phenom може да се докарат прилични кадри в игрите (с малко компромиси в настройките). 

ПС: Ето примерно GTA V на много високи с подобна конфигурация - 1055T и 750Ti.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кое не си съгласен? Казах че не си струва подобен ъпгрейд и това е факт! Не съм казал че с модел на Феном който няма да открие под 200 лв. ако въобще открие няма да има някакво подобрение а че не си струва.

За тия пари се взима по-добър процесор а бюджета позволява смяна на дъното.

Ето един вариант само че включва и рам - https://www.olx.bg/ad/protsesor-i5-dano-i-ram-8gb-ID6NRTP.html#ad3220544d

п.с. Още чакам линк за тоя пуст Phenom II x6 1100Т които се коментира? Искам да видя от къде ще си го купи и за колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра е офертата попазари се може да смъкне някой лев примерно за 350 лева :D , дъното си има гаранция, поръчваш ги до вкъщи един тест, малко по скъпа е доставката с няколко лева, но е по добре отколкото да мъкнеш чарколяци до офиса на еконт примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2017 г. в 23:47, dipsomaniac написа:

Какво ще кажете за това ?

Хора, свързах се с човека и говорихме. Другата седмица най-вероятно ще осъществим сделката :) Ще поискам доставката до мои приятели от една pc фирма за да тестваме частите там.

Човекът звучеше искрен, но ме притеснява само споменатото от него относно дъното. Нещо пътуваше ли не знам, но връзката беше лоша и това, което разбрах е, че като го е купил е мислил, че е повредил някой пин(?) ли не знам (толкова и разбирам), но в последствие е установил, че няма проблем. Също каза, че е вдигнал малко волтажа на дъното. Дъното е все още в гаранция, както и рамта.

Каза че кабелите ще му трябват и най-вероятно няма да може да ми ги прати. Кои кабели, братче... като си лаик като мен иди се сети.

Процесорът го е взел от конкурентен форум, 2-ра ръка, тоест да разбирам, че при мен идва 3-та... което не знам дали е повод за безпокойство.

Отделно исках да ви питам дали моите 2X2048MB DDR3 1333MHz/PC3 10600/KINGSTON са съвместими с тази, която той предлага? В смисъл дали мога да си я ползвам и да станат 12GB рам?

В обявата му в olx има този линк за верификация, където излиза му излизат компонентите от pc-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краткият отговор е не. Дългият е че паметта е съвместима с уточнението че неговата би работила на 1333MHz (по-ниската честота) понеже твоята е на толкова в случай че дъното имаше четири слота.

Паметта на човека не е единичен модул а кит 2х4GB 1600MHz а твоя е 2х2GB 1333MHz тоест четири плочки и за да се ползват всичките трябва дъно с четири слота.

п.с. Обявата за която ти дадох линк е за същите пари но с малко по-слаб процесор - https://ark.intel.com/compare/80817,75043

Тоест тази която си намерил е за предпочитане но все пак внимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Краткият отговор е не.

В смисъл няма място за притеснение и офертата си заслужава или НЕ - не купувай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dipsomaniac В смисъл чети какво е написал, преди да питаш какво е написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, hudyr написа:

@dipsomaniac В смисъл чети какво е написал, преди да питаш какво е написал.

Когато попитах какво има предвид, човекът не беше редактирал коментара си за 3-ти път и съответно последните 2 реда ги нямаше, провери сам. Не мога да разбера защо от всички теми, които съм изчел в тоя форум винаги в един момент присъства една нотка на заяждане от някой, при положение, че си питам съвсем културно, признавайки си, че не разбирам почти нищо свързано с хардуера. Но предполагам това си е типична българска черта. :)

Roujin Z, благодаря за съветите, както и на всички останали. На 90% ще купя това, за което питах. Ще направим тест на место разбира се и ако нещо не е както трябва съответно няма да платя на куриера и ще си пратя частите обратно на продавача. Така се разбрахме и с него. Макар и голям лаик в тази област, аз съм се опарвал неведнъж в други сфери в живота и си имам едно на ум, че дори и тестът да е безупречен е напълно възможно да се появи проблем във времето (недай си Боже). Все пак говорим за нещо употребявано. Надявам се рискът да е оправдан и да се сдобия с качествени чаркове, които да ме изкарат някоя друга година. Ако всичко е нормално колкото и да не разбирам, мисля че за тези пари тази инвестиция си заслужава.

Между другото продавачът ми предложи и ssd adata sx900 128gb към комплекта за между 60-80 лв.

Редактирано от dipsomaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от хората, които обръщат внимание кога точно е редактиран този или онзи пост. Съответно, казах "прочети какво е написано, преди да питаш какво е написано" в съвсем прав текст. Явно всичко, казано малко по-напречно, се приема за заяждане...

Не се вълнувай за старата рам, понеже H81M-C е дъно с 2 слота, които в конкретния случай са пълни с 2х4GB плочки. Теб ще те вълнува как да продадеш старите дъно, процесор и рам.

За "повредения пин" или каквото там се окаже, ще питаш допълнително, когато връзката е стабилна и се чува ясно, все едно човекът е до теб. За кабелаците също.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.