Премини към съдържанието
fr8

Steelseries Rival 700 - проблеми със сензора

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, 

имам проблем с мишката си, а именно Steelseries Rival 700. Проблема го има още от деня, когато го купих(преди година може би) и реших да пиша сега, защото наистина започна да ми прави проблеми.

Значи, когато съм в GTA V като плъзгам мишката си надолу/нагоре(бавно) мишката буквално не работи, т.е. не мърда, как да кажа просто забавя движението не върви гладко. Погледнах в интернет, намерих една тема, където един има същия проблем, само че с CS:GO. Не знам дали и при мен има проблеми с CS:GO, но когато проверя ще пиша.

Ето я темата.
Относно настройките на мишката sensitivity е настроено на 400 и 800 cpi, acceleration/deceleration са изключени, polling rate беше на 1000, смъкнах го на 500, но пак същото. Имам инсталиран steelseries engine 3, имам последните драйвери. Използвам Roccat Taito MID-SIZE|3mm mousepad.

Дали трябва да оправя някаква нстройка в GTA V..?

Edit: Проверих в CS:GO, мишката си работи най-нормално. Забравих да кажа само в играта GTA V ми става така, т.е. в десктопа всичко си е нормално.

Редактирано от fr8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавя или зацепва?

Извън GTA V има ли проблеми?

Mouse acceleration включен ли е от Windows?

Иначе ако има гаранция и нещо не е както трябва, не виждам причина 1 година да я търпиш.Тая мишка помня, че струваше стабилни пари и доста я хвалеха.Само дето е тежка.Иначе аз ти препоръчвам поне гаранцията да си ползваш.

Само нагоре/надолу ли има проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън GTA няма проблеми, acceleration е изключен от Windows също. Накъдето и да местя мишката бавно, винаги е така в GTA V. Т.е. при бързи движения, нали най-нормални няма проблем, но когато започна да го движа бавн, така примерно по 5 милиметра някъде ми изкарва проблеми. Все пак в GTA V ми изкарва проблеми с aim-а особено при снайпера, тъй като него не мога да го движа най-нормално, или правя flicks или пък се опитвам да го местя бавно, но не става зацепва, след като го местя примерно още един милиметър, т.е. на 6-тия милиметър пак си връща функциите.

Надявам се да съм обяснил добре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай настройките на GTA.Щом в цс-а няма проблеми, най-вероятно е от там нещо.Direct input включен ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pamlea написа:

Разгледай настройките на GTA.Щом в цс-а няма проблеми, най-вероятно е от там нещо.Direct input включен ли е?

Включих directinput и всичко си функционира добре. Много благодаря! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.