Премини към съдържанието
Optium

Как да си избера подходящо приложение за НОВИНИ на андроида ми ?

Препоръчан отговор

От първи прочит някои от вас отново ще се изсмее и ще каже що за поредна "идиотщина" е  всичко това . . . 

Но на практика нещата не стоят толкова просто и елементарно, когато телефонът ти е закупен

преди 5 години и е марка SAMSUNG версия на aндроид 2.3.6

Проблемът в случая е че тези модели от периода 2010-2012 година имат твърде малко отделено 

място за хранилище. За това трябва добре да подбираш приложенията си и то преди всичко 

да не са големи по-размер . Макар че имам вмъкната в телефона ми допълнителна карта-памет,

тя ми стои почти празна, докато Хранилището на телефона ми ще се "пръсне по шевовете".

Това е така защото в тези модели липсва опцията за прехвърляне на приложения или файлове

от телефона към SD картата, а могат само да се прехвърлят от SD картата към телефона,

което за мен си е чиста "доза" подигравка с клиентите на този тип телефони от страна на производителя !

Приложението ми НОВИНИ и ВРЕМЕТО version 1.3.04  което ми се явява системно  /инсталирано фабрично/,

работи само с друго едно приложение УСЛУГИ НА GOOGLE PLAY /което трябва да си го инсталираш допълнително/ ,

а и си е направо комерсиално и почти излишно за андроидите /това не е само мое лично мнение/ !

Но пък за сметка на това заема над 100 МВ площ в паметта на устройството, което е пагубно за по-старите модели телефони !

Което означава че за да го инсталирам на телефона си, ще трябва да премахна няколко приложения и десетки снимки

от  неговата ГАЛЕРИЯ . . .  !?

В търсачката на Google Play ми излизат доста приложения за новини, с които мога да ЗАМЕНЯ това което ми е 

фабрично инсталирано, но не може да работи самостоятелно в телефона ми без наличието на този

"изтърсак" . . .Услуги на Google Play !

Но сложния въпрос тук е кои от тези посочени по-долу от мен български приложения могат да работят самостоятелно,

без да им се инсталира допълнително този "досадник" - Услуги на Google Play :

1./ NOVINI.bg - Sportal JSC

2./ Новини България - Newspapers Apps

3./ Новини - Иван Давидов

4./ BG NEWS - Nixsi Technologi

5./ Vesti.bg - "Нет Инфо" АД

6./ Dariknews.bg - "Нет Инфо" АД

7./ NEWS - ZHR

8./ Btvnovinite.bg - Btv Media Group

9./ Факти.БГ - IVS Apps

10./ Български новини - CIOKO

В групата има и други приложения вкл. и такова на вестник АТАКА, но аз ги смятам тях за незначителни и несериозни !

Редактирано от Optium
корекция на текст ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, преди време имах едно Samsung-че с Android 2.3.6, и си спомням че имаше възможност да се местят приложения на SD карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

приложение УСЛУГИ НА GOOGLE PLAY /което трябва да си го инсталираш допълнително/ ,

а и си е направо комерсиално и почти излишно за андроидите /това не е само мое лично мнение/ !

Системата Андроид се поддържа от Google, така, че да говориш за комерсиалност е смешно. Има други мобилни операционни системи, след като тази не ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо е необходимо да използваш приложения като всичките тези неща ги намираш в браузъра  като вариант. ??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Person написа:

А защо е необходимо да използваш приложения като всичките тези неща ги намираш в браузъра  като вариант. ??? 

Явно е че и този път няма да мога  да получа от форума нужната ми информация и ще трябва да постъпя по най-първобитния

начин, като започна да ги инсталирам ЕДНО по ЕДНО и тези които не стават да ги трия :

по системата - проба/грешка !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Eclipse2G написа:

Системата Андроид се поддържа от Google, така, че да говориш за комерсиалност е смешно. Има други мобилни операционни системи, след като тази не ти харесва.

Като не е <комерсиално> защо тогава основните инсталирани приложения в телефона ми като VIBER и GMAIL,

започнаха да ми пращат ПРЕДУПРЕДИТЕЛНИ СЪОБЩЕНИЯ че ще спрат да работят,

ако не им инсталирам това проклето приложение "Услуги на Google Play" !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Optium написа:

Като не е <комерсиално> защо тогава основните инсталирани приложения в телефона ми като VIBER и GMAIL,

започнаха да ми пращат ПРЕДУПРЕДИТЕЛНИ СЪОБЩЕНИЯ че ще спрат да работят,

ако не им инсталирам това проклето приложение "Услуги на Google Play" !?

Защото си със стара версия на Андроид + Google Play.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за андроид устройство. Още повече, че е самсунг - вероятно е от по-масовите - напълно възможно е да му се смени андроидът с нефабричен, в който случай може също да се инсталира минимален google пакет, който да включва само google play и google services. Да, ама собственикът на устройството няма навика да се сработва с околните или да споделя съществени детайли като точен модел на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора дори може друг телефон да си вземе...Има много хора, където продават с гаранция на добра цена...Понеже да се ползва такъв телефон в днешно време за мен е просто ужас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.