Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Трябва да купувам компютър за детето и понеже нищо не разбирам (а колкото повече чета се обърквам) се обръщам към знаещите за помощ. Компютъра ще се използва за интернет, филми и игри. Ще се радвам ако някой постне директно някоя "количка" от интернет магазин че ми пуши главата... Монитор, мишка и клавиатура имам.

Бюджет около 1200лв

Благодаря.

Редактирано от Таньо Танев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, дай най-напред информация относно монитора. (най-добре марка и модел)

Можете ли да си го сглобите сами, или по-добре да дойде готов сглобен, само да трябва да се инсталира ОС ? (никем го правят безплатно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е LG не знам точно какъв модел - на около 8 години. Нямам проблеми с него. За игрите компютъра ще се свързва с FHD телевизор. Мисля че ще можем да го сглобим сами но ако идва готов и това ще е добре. Имам приятел който ще му инсталира ОС срещу някоя бира:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/57992p1r53749p1r57215p1r57906p1r57350p1r56038p1rf.html

http://nikem-bg.net/cart/57992p1r53749p1r57906p1r57350p1r56038p1r56947p1rf.html

Сглобяването е безплатно както и доставката при поръчки над 1 000 лв.

Разликата в двете конфигурации е единствено в паметта.

https://www.kingston.com/dataSheets/HX430C15SB2_8.pdf

http://www.bestmemory.ru/files/Datasheet_Premier DDR4 2400 U-DIMM_20161013.pdf

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Roujin Z. Има ли вариант с по евтина видеокарта, и да прибавим хард диск защото не виждам в "количката".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо останах с впечатление че имаш стар хард? Извинявам се.

Варианта е 1050TI но е значително по-слаба - http://nikem-bg.net/cart/57992p1r53749p1r57906p1r56038p1r57577p1r57215p1r57585p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Таньо Танев написа:

Монитора е LG не знам точно какъв модел - на около 8 години. Нямам проблеми с него. За игрите компютъра ще се свързва с FHD телевизор. Мисля че ще можем да го сглобим сами но ако идва готов и това ще е добре. Имам приятел който ще му инсталира ОС срещу някоя бира:)

Монитор ''LG''...Веднага се ориентирах какво да предложа. Но следва разяснение, че ще се ползва телевизор на FHD. Много лоша идея. Разберете, че игри се играят на панели вградени в монитори, а не телевизори. Тоест за 1200 лъва десктоп за игри + монитор е пари на вятъра. Вземете на детето една конзола и не се занимавайте с глупости. Плюс великата идея ''помощ от приятел за ОС''. Българска работа.

П.П. Извинявам се, че съм така краен, но нещата в таз република не вървят на добре.

Лека вечер!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, детето ще играе на монитора (LG). Ако имаш предложение дай го. Още един път благодаря на Roujin Z за бързата реакция. До един два дни ще поръчам.

Лека вечер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Таньо Танев написа:

Добре де, детето ще играе на монитора (LG). Ако имаш предложение дай го. Още един път благодаря на Roujin Z за бързата реакция. До един два дни ще поръчам.

Лека вечер !

Ще купиш на детето нова конфигурация, а ще му вадиш очите на 8 годишен монитор?! Няма смисъл от покупката без смяна на монитора и аз това го написах по-горе, но явно не си ме разбрал. За предложението - нямам такова, тъй като за разлика от Ружин З не предлагам боклуци. Такива има достатъчно в технобакалиите подготвени специално за шарани. А Щом питаш тук(в технологичен раздел на известен форум) се предполага, че не си такъв. Направи си изводите и пак пиши без да се засягаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност те разбрах много добре. Но за съжаление всеки се разполага според чергата си, а моята черга е 1200 лв.....! Знам че трябва и монитора да сненям но засега е това. И Аз искам да набия едни 3 бона в компютър, монитор и мощна видео карта но.....Затова или помогни или спри да спамиш по темата ми. 

Надявам се че и ти ме разбра

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Монитор ''LG''...Веднага се ориентирах какво да предложа. Но следва разяснение, че ще се ползва телевизор на FHD. Много лоша идея. Разберете, че игри се играят на панели вградени в монитори, а не телевизори. Тоест за 1200 лъва десктоп за игри + монитор е пари на вятъра. Вземете на детето една конзола и не се занимавайте с глупости. Плюс великата идея ''помощ от приятел за ОС''. Българска работа.

П.П. Извинявам се, че съм така краен, но нещата в таз република не вървят на добре.

Лека вечер!:)

Дали ще цъка с компютъра или конзолата през телевизора не променя времето за реакция на панела. В комбинация със Steam Big Picture мод и джойстик (като татко от време на време добавя някоя пиратска игричка в библиотеката) става доста добра конзола. Аз лично бих ти препоръчал да додадеш едни 100 лева и да си вземеш хард диск и да запазиш 1060, понеже сина ще почне да мрънка, че някоя по-тежка игричка след 1 година му сече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още не е поръчана конфигурацията, трябва да се знае, че Zotac 1060 3GB вече не е налична в Никем.

Ето още един вариант:

ASROCK AB350M PRO4 AM4
AMD RYZEN 5 1400 3.2GHZ AM4
Zalman Case ATX Z1 NEO
8G DDR4 2400 ADATA
XFX XT Series 400w 80 Plus Bronze P1-400B-XTFR
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010

Обща стойност - 842.81 лв. с ДДС

+ Zotac 1060 3GB Mini

Общо 1262лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При желание, може да си пусне поръчката, и когато му се обадят ще се уговори да му звъннат при първи доставки. Варио са коректни в това отношение и неведнъж съм процедирал така с тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2017 г. в 21:56, XECUTIONER написа:

Ами понамали пиенето малко де!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм поръчал.... а дали скоро ще се появи RX 570 4GB на българския пазар

Изпратено от моят GT-I8190 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, baikolio95 написа:

При желание, може да си пусне поръчката, и когато му се обадят ще се уговори да му звъннат при първи доставки. Варио са коректни в това отношение и неведнъж съм процедирал така с тях.

Колко може да се разчина на коректност от тяхна страна е спорен въпрос.По-скоро си е като националната лотария.Дори пролетта,когато имаше изобилие от модели на двата производителя Nvidia и AMD мои познати чакаха месец за доставка на графични карти,а през това време ги уверяваха,че до 2-3 дена ще получават стока.По тази причина на някои им дойде в повече и отмениха поръчките си,като си закупиха ускорители от други фирми.В момента има липса на карти при всички вносители на хардуер в България и в определени части на Европа.Кога ще има положително развитие за потребителите все още не е ясно,съответно и цените на видео картите бяха завишени значително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.