Премини към съдържанието
bmvtooo

360TS и Baidu AV на един компютър?

Препоръчан отговор

Донесоха ми компютър за преинсталиране, но поискаха да им запазя снимките. До като ги прехвърлях в дял D:/ се загледах в лентата на Windows 7 и забелязах двете антивирусни програми, че са инсталирани, плюс GlassWare и Malwarebytes anti-malware. Стори ми се странно и за това реших да пусна темата. Не си ли пречат двете антивирусни? Или и така може? Не бях виждал до сега две антивирусни на един компютър и ми се струва, че все пак си пречат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пречат си разбира се. Да не говорим, че Baidu AV скоро не е имала нова версия и май е изоставена. Лично аз от двете бих оставил 360 TS (не че тя няма бъгове, но поне се обновява често). MBAM е достатъчен и като скенер без защитата в реално време (поне за версия 2). Вече ако говорим за версия 3 и програмата не е кракната, а легално закупена може да се остави защитата в реално време и на MBAM, защото включва Anti-Exploit и Anti-Ransomware (нищо, че 360 TS също има Anti-Ransomware модул, но той работи на друг принцип и двата не се припокриват). Glasswire е леко излишна, но не пречи да се остави. Тя идва с 360 TS, но се инсталира допълнително (след потребителска намеса). Като цяло защитната стена на Window си е добра, но правилата за нея са малко трудни. Вместо Glasswire Аз бих сложил => http://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html (доста добра безплатна версия, но малко по-трудни правила, но платената версия е за предпочитане, защото добавя готови профили) или https://www.binisoft.org/wfc.php (лесни правила, но слаба безплатна версия...пълната не е скъпа де и струва само 10$, но дава най-важното...предупрежденията, които липсват в безплатната и това прави безплатната версия безсмислена, но и автора на програмата трябва да яде).

С други думи махнете Baidu AV, а за Glasswire си преценете (ако ви харесва си я оставете).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Така и ще направя след като им го преинсталирам. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.