Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

През 2014 взех РС-то и преди година взех и видео картата, че дотогава си ползвах вграденото видео. Като за 140 лева направи разлика, но не очакваната за тези пари.

Чарковете

Чудя се дали покупка (съответно и чакане за наличност) на RX 560 (4GD5) е добра идея. За чакането - не съм се разбързал. Предпочитам карта с ниска консумация на ток, понеже не ми се сменя и захранването, а RX 560 пише че консумира по-малко дори от текущата ми (която се захранва само от дъното).

Или ако не си заслужава такъв "ъпгрейд" и да си взема едно SSD... не че ми трябва, но така и така съм решил да му дам нещо на РС-то тази година. :)

Редактирано от georgiev90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. Ако си ползваш компютъра за най-обикновенни нужди (интернет, фейсбук, имейл, филми и т.н.) Не ти трябва допълнителна видеокарта. В такъв случай е по-добре SSD. (ще ти е по-комфортно да го ползваш, казвам го от личен опит)

А ако ще цъкаш игрички - видеокартата определено си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, niki292002 написа:

Зависи. Ако си ползваш компютъра за най-обикновенни нужди (интернет, фейсбук, имейл, филми и т.н.) Не ти трябва допълнителна видеокарта. В такъв случай е по-добре SSD. (ще ти е по-комфортно да го ползваш, казвам го от личен опит)

А ако ще цъкаш игрички - видеокартата определено си заслужава. 

Автора трябваше да посочи за какво се ползва конфигурацията. Сега само можем да гадаем. А SSD си е необходимо винаги, затова винаги го препоръчвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@niki292002Мисля, че не си разбрал правилно. Аз видео карта имам сега, въпроса е дали да я сменя.

Игри играя - най-вече дота. Но останалите са преди 2010г, така че не са от най-претенциозните. Просто искам да извлека максимума от "старите" игри за още някой лев в компютъра. Едно е 30fps на високи настройки, друго е 60fps medium и второто определено печели. Ако не се поберем в 250 лева, просто оставаме с текущото и както каза Ники добавяме комфорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сегашната ти е на нивото на 6670 и RX 560 би било значително подобрение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта Sapphire Pulse Radeon RX 560, 2GB GDDR5, 128-bit - eMAG.bg

Palit GeForce GTX 1050 StormX NE5105001841F от Vario.bg Т

Това са двете карти до 250 лева, които си заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-v809-2287r не се побира с 6 лева :D, малко по скъпа е от палита, но има и фабричен клок не че е кой знае какво но все пак :) .

Редактирано от domball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С други думи изборите ми са RX 560 и GTX 1050, като и двете са с по 2g, Според цената - RX 560 е по-евтина, къде с по 20, къде с по 50 лева.

Гледайки 4g, тази примерно на цена е доста под 1050 4g. Както казах аз не бързам, стига да пристигне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избора е 560 тъй като е по-добра за същите пари. 1050 няма 4ГБ версия. 1050TI вече е по-добра но и цената е от 300 лв. нагоре.

Ако не е станало ясно 560 е междинен вариант.

п.с. Това не е среден а нисък клас. Но от това което си написал друго не ти и трябва.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, разбирам. При положение, че 4г не е ясно кога и дали ще има, предполагам RX 560 2GB ще е ок.

И както е тръгнало, догодина пак... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/sapphire-pulse-radeon-rx-560-2gd5-11267-02-20g

В Емаг е по-евтина с 8 лв. но е с една година по-малко гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update по темата - RX 560 2 GB вече е в машинката и съм изключително доволен!

Понеже имах само 1 вентилатор за вкарване на въздух, образуваше се топъл балон в горната част на кутията. Сложих още един вентилатор (макар и малко шумен), който да изважда топлия въздух и всичко е супер сега. Ако имате предложение за сравнително тих вентилатор (вързан директо към захранването) ще се радвам да го прочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този, който купих беше 10 лева, но реално стойността му е по-ниска поради надценката в кварталния магазин.

Примерно нещо около 20 лева ще е ок. В началото на темата може да се види каква е кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, baikolio95 написа:

За тези пари, примерно този.

Имаше един пич в olx-а, който продаваше чисто нови вентилатори на Corsair свалени от кутии за 15-20 кинта бройката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/29/2017 в 15:40, baikolio95 написа:

За тези пари, примерно този.

Взех този и го сложих в дъното в буксата за Case Fan. Музика за ушите!

Старият за 10 лева от кварталния магазин го бях вързал директно в захранването и той колкото беше шумен, още по-зле. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.