Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, има ли начин да свържа телефон (самсунг галакси s5 neo) с копютъра за да ползвам 4г интернет от телефона.Проблема е,че екрана на телефона не работи и не мога да наглася точката за достъп.Има ли някаква програма или способ през компютъра да го наглася.Картата е с неограничен 4г интернет на макс. скорост и неограничени минути на М-тел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Здравейте, има ли начин да свържа телефон (самсунг галакси s5 neo) с копютъра за да ползвам 4г интернет от телефона.Проблема е,че екрана на телефона не работи и не мога да наглася точката за достъп.Има ли някаква програма или способ през компютъра да го наглася.Картата е с неограничен 4г интернет на макс. скорост и неограничени минути на М-тел.

Ако не работи екрана на телефона няма как да стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Разбирам.....значи телефона в коша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ами зависи какви пари ще му струва смяната на дисплея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Купи си една флашка за картата, и /или рутер с модем за флашки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

Купи си една флашка за картата, и /или рутер с модем за флашки.

Ако картата е за разговори няма да стане с модем или рутер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Ами зависи какви пари ще му струва смяната на дисплея.

Телефона е на дъщеря ми ( тя е на 12 ) и миналата година вече го сменях излезе ми около 350 лв. но вече е с друг телефон и този не мисля да го ремонтирам отново

Картата е за разговори а у  дома нета ми е по слаб от мобилния на картата

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ако картата е за разговори няма да стане с модем или рутер.

Е защо да не стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, techmaniac написа:

Е защо да не стане ?

Картата трябва да е само за ДАТА иначе няма да сработи с модем или с рутер. 

преди 7 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Телефона е на дъщеря ми ( тя е на 12 ) и миналата година вече го сменях излезе ми около 350 лв. но вече е с друг телефон и този не мисля да го ремонтирам отново

Картата е за разговори а у  дома нета ми е по слаб от мобилния на картата

Ами трябва да си вземеш друг телефон и да използваш връзката. Имай предвид, че трафика е лимитиран, макар и неограничен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва да си вземеш друг телефон и да използваш връзката. Имай предвид, че трафика е лимитиран, макар и неограничен.

Щом казваш, доверявам ти се. Все пак имаш опит в тази сфера. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Имай предвид, че трафика е лимитиран, макар и неограничен.

Значи картата е с неограничен интернет на максимална скорост няма лимит на скороста след определени Gb. На мен безплатните минути неми трябват трябва ми само нета защото у дома съм на виваком и плащам 20М/сек а реалната скорост е около 14  М/сек. защото тел. кабели не потдържат по висока скорост. 4G  инетернета на тази карта е доста по- бърз и искам да изпозвам него, но за един нет ( макар и по-бърз) не искам да купувам нов телефон.Преди имах ЛГ Г2 и с някакъв софтуер ( не помня какъв, но го бях теглил от страницата на ЛГ) екрана на тел ми излизаше на монитора и можех с мишката да цъкам на иконите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Значи картата е с неограничен интернет на максимална скорост няма лимит на скороста след определени Gb. На мен безплатните минути неми трябват трябва ми само нета защото у дома съм на виваком и плащам 20М/сек а реалната скорост е около 14  М/сек. защото тел. кабели не потдържат по висока скорост. 4G  инетернета на тази карта е доста по- бърз и искам да изпозвам него, но за един нет ( макар и по-бърз) не искам да купувам нов телефон.Преди имах ЛГ Г2 и с някакъв софтуер ( не помня какъв, но го бях теглил от страницата на ЛГ) екрана на тел ми излизаше на монитора и можех с мишката да цъкам на иконите.

Картата е с неограничен интернет, но ти пада скоростта след като си изхабиш мегабайтите по договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Картата е с неограничен интернет, но ти пада скоростта след като си изхабиш мегабайтите по договор.

Това се опитвам да ти обесня, няма определени мегабайти ,картата е промоционална и скороста е само 4Г. Проблема е че на мен ми е втора карта ( аз си моя на виваком ) и няма как да я ползвам ( тел ми е само с един слот ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Това се опитвам да ти обесня, няма определени мегабайти ,картата е промоционална и скороста е само 4Г. Проблема е че на мен ми е втора карта ( аз си моя на виваком ) и няма как да я ползвам ( тел ми е само с един слот ) 

Пак има определени мегабайти, макар и промоционална. Знаеш ли на какъв пакет си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Пак има определени мегабайти, макар и промоционална. Знаеш ли на какъв пакет си?

Ще ти отговоря на ЛС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

т.нар "Военни/полицейски карти" - не всеки може да има подобна тарифа /без заяжданици/!!!!

вземай един телефон от някоя заложна къща, който да поддържа 4г и си цар!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

По време на промоцията на Виваком, в която бяха раздали на тоз-онзи по 2ТБ мобилен интернет в добавка към основния пакет с данни, няколко карти за разговори плюс интернет сме ги сцепили от шерване с т.нар. бисквитка и въпреки, че картата не е само за мобилни данни, интернета си хвърчи без проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, algor написа:

По време на промоцията на Виваком, в която бяха раздали на тоз-онзи по 2ТБ мобилен интернет в добавка към основния пакет с данни, няколко карти за разговори плюс интернет сме ги сцепили от шерване с т.нар. бисквитка и въпреки, че картата не е само за мобилни данни, интернета си хвърчи без проблем.

Аз няма да споря. Между другото постващия си е намерил начин да си ползва услугата.

BTW: РАДВАМ СЕ ЧЕ СИ ОЩЕ ВЪВ ФОРУМА!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Ах Емо, Емоооо, опасен си ей. Ще взема някой ден да те набия вече :D Защо така сега пак лъжеш хората. Сега малко по-сериозно. Вместо да му обясняваш на човека какви мобилни планове има да не беше говорил неща, които не са верни. Все прибързваш да пишеш пръв в темите, че нямало как да се направи дадено нещо, но не си съвсем сигурен нали? Да беше проверил преди да заключиш така категорично - "нямам как да стане", защото има как да стане, а все пак си Модератор и хората ти се връзват. Не се сърди, не влагам лоши мисли в казаното, просто форума би трябвало да е за взаимопомощ, споделяне и когато някой търси решение на даден проблем, е добре да му се даде такова. А ти можеш когато не си сигурен в отговора на даден въпрос, просто да зачакаш някой друг да напише нещо или да провериш дали случайно не грешиш. Та да се върна на темата. Това което иска питащия може да стане и то много лесно. Съществуват различни тулчета, чрез които може да се управлява Андроид телефона от PC и тази ситуация с наработещия дисплей е именно един от мотивите да се създадат такива тулчета. И да, аз лично миналата година съм правил такова нещо точно заради наработещ дисплей на един Samsung Galaxy S Advance. Понеже каза, че човека си бил намерил решение, няма да навлизам в подробности, но само ще опиша нещата чисто информативно, за да не изглежда, че говоря наизуст.

1. Ако на машината няма инсталиран USB драйвера за Аднроид устройството се инсталират предварително. Ако говорим за Samsung, както е в случая и има инсталиран KIES, няма нужда да се инсталират USB драйвери.
2. Сваля се JAVA от официалната страница и се инсталира.
3. Сваля се Android SDK tools package от официалната страница на Developer Android и се разархивира на десктопа примерно.
4. Сваля се Droid@Screen от тук: http://droid-at-screen.org/download.html и се поставя на десктопа.
5. Сваля се пакета WindowsApplication1 разработен от kjanku1 и публикуван в GitHub и се разархивира на десктопа. Линка към GitHub
6. Сваля се да речем Android Cotrol и се разархивира на десктопа - например аз го шервам ТУК

След като сме се сдобили с всичко необходимо, е време да се включи телефона с USB кабел към PC. Лошото тук, е че за да сработи цялата схема, режима за USB отстраняване на грешки (USB debugging) трябва да е активиран, но това не е така по подразбиране, защото този режим се активира от "Опции за програмиста" (Developer options) и рядко някой е активирал предварително. Разбира се дисплея не работи и няма как да се направи от телефона, за това се прибягва до една малка врътка. Телефона се вкарва в рековъри режим (тук всеки трябва да си прочете как става това за неговия модел). Стартира се adb.exe от папката WindowsApplication1/Resources и тогава ADB би трябвало да го намери. Стартира се ADB конзола например като се стартира Android Cotrol и най в дясно долу мисля имаше такава опция. Пишем adb shell и следва да се изпълнят следните команди, които за Samsung работят, както казах тествал съм го вече:

echo "persist.service.adb.enable=1" >>/system/build.prop
echo "persist.service.debuggable=1" >>/system/build.prop
echo "persist.sys.usb.config=mass_storage,adb" >>/system/build.prop"

След това от Android Cotrol се дава reboot, за да се рестартира телефона. По този начин вече режима за USB отстраняване на грешки ще е активен и сега е въпрос на интуитивно разцъкване, за да се управлява телефона и да се направи каквото е необходимо. Надявам се нещо да не съм изпуснал, защото описанията са ми по спомени от миналата година, но общо взето това е начина.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, exwol написа:

Ах Емо, Емоооо, опасен си ей. Ще взема някой ден да те набия вече :D Защо така сега пак лъжеш хората. Сега малко по-сериозно, вместо да му обясняваш на човека какви мобилни планове има да не беше говорил неща, които не са верни. Все прибързваш да пишеш пръв в темите, че нямало как да се направи дадено нещо, но не си съвсем сигурен нали? Да беше проверил преди да заключиш така категорично - "нямам как да стане", защото има как да стане, а все пак си Модератор и хората ти се връзват. Не се сърди, не влагам лоши мисли в казаното, просто форума би трябвало да е за взаимопомощ, споделяне и когато някой търси решение на даден проблем, е добре да му се дадат решения. А ти можеш когато не си сигурен в отговора на даден въпрос, просто да зачакаш някой друг да напише нещо или да провериш дали случайно не грешиш. Та да се върна на темата. Това което иска питащия може да стане и то много лесно. Съществуват различни тулчета, чрез които може да се управлява Андроид телефона от PC и тази ситуация с наработещия дисплей е именно един от мотивите да се създадат такива тулчета. И да, аз лично миналата година съм правил такова нещо точно заради наработещ дисплей на един Samsung Galaxy S Advance. Понеже каза, че човека си е бил намерил решение, няма да навлизам в подробности, но само ще опиша нещата чисто информативно, за да не изглежда, че говоря наизуст.

1. Ако на машината няма инсталиран USB драйвера за Аднроид устройството се инсталират предварително. Ако говорим за Samsung, както е в случая и има инсталиран KIES, няма нужда да се инсталират USB драйвери.
2. Сваля се JAVA от официалната страница и се инсталира.
3. Сваля се Android SDK tools package от официалната страница на Developer Android и се разархивира на десктопа примерно.
4. Сваля се Droid@Screen от тук: http://droid-at-screen.org/download.html и се поставя на десктопа.
5. Сваля се пакета WindowsApplication1 разработен от kjanku1 и публикуван в GitHub и се разархивира на десктопа. Линка към GitHub
6. Сваля се да речем Android Cotrol и се разархивира на десктопа - например и аз го шервам ТУК

След като сме се сдобили с всичко необходимо, е време да се включи телефона с USB кабел към PC. Лошото тук, е че за да сработи цялата схема, режима за USB отстраняване на грешки ( USB debugging) трябва да е активиран, но това не е така по подразбиране, защото този режим се активира от "Опции за програмиста" (Developer options) и рядко някой е активирал предварително. Разбира се дисплея не работи и няма как да се направи от телефона, за това се прибягва до една малка врътка. Телефона се вкарва в рековъри режим (тук всеки трябва да си прочете как става това). Стартира се adb.exe от папката WindowsApplication1/Resources и тогава ADB би трябвало да го намери. Стартира се ADB конзола например като се стартира Android Cotrol и най в дясно долу мисля имаше такава опция. Пишем adb shell и следва да изпълнят следните команди, които за Samsung работят, както казах тествал съм го вече:

echo "persist.service.adb.enable=1" >>/system/build.prop
echo "persist.service.debuggable=1" >>/system/build.prop
echo "persist.sys.usb.config=mass_storage,adb" >>/system/build.prop"

След това от Android Cotrol се дава reboot, за да се рестартира телефона. По този начин вече режима за USB отстраняване на грешки ще е активен и сега е въпрос на интуитивно разцъкване, за да се управлява телефона и да се направи каквото е необходимо. Надявам се нещо да не съм изпуснал, защото описанията са ми по спомени от миналата година, но общо взето това е начина.

Добре, чакам да ме пребиеш, но преди това лично искам да обясняваш на постващия как да направи всичко без да се е занимавал с подобно нещо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, чакам да ме пребиеш, но преди това лично искам да обясняваш на постващия как да направи всичко без да се е занимавал с подобно нещо. 

Казах "набия", а не "пребия" и беше на шега, недей да се връзваш толкова. За обяснението, какво да обяснявам нали съм го написал. Няма да се пилотира совалка в космоса, елементарно е и не виждам нищо толкова сложно да се свалят и разархивират 2-3 архива. Освен това някак не виждам връзката с това, което намекваш, че няма да се справи и това, че все пак съществува решение. Значи според теб трябва да му се каже - "няма как да стане", защото ти предполагаш, че няма да се справи с тази задача, а не да му се даде решението пък той сам да прецени. Също така ако конкретния питащ не се наема да се пробва, има поне още 20 други души дето ще видят темата и ще знаят, че съществува решение и може да се пробват един ден, така че моята философия е друга.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, exwol написа:

Казах "набия", а не "пребия" и беше на шега, недей да се връзваш толкова. За обяснението, какво да обяснявам нали съм го написал. Няма да се пилотира совалка в космоса, елементарно е и не виждам нищо толкова сложно да се свалят и разархивират 2-3 архива. Освен това някак не виждам връзката с това, което намекваш, че няма да се справи и това, че все пак съществува решение. Значи според теб трябва да му се каже - "няма как да стане", защото ти предполагаш, че няма да се справи с тази задача, а не да му се даде решението пък той сам да прецени. Също така ако конкретния питащ не се наема да се пробва, има поне още 20 други души дето ще видят темата и ще знаят, че съществува решение и може да се пробват един ден, така че моята философия е друга.

Знам че се шегуваш, но това което си написал ти за постващия е точно като да пилотира совалка. Затова давам и такъв съвет. За теб тези неща изглеждат като детска игра, но я си спомни за първи път като  си ги правил дали е било така лесно. Предполагам, че половината квартал е избягал от теб ;)

Между другото постващия намери решение както написах и по-горе.

Колкото до тези 20 души, за които говориш преди да питат подобно нещо ще са изчели доста неща и ще питат за съвсем друго работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, не си прав да решаваш за някого когото не познаваш, става ли той за пилот на совалка или не. Помисли си, дали не спираш дори и малкото любознателност с думите "не може да стане", "отиди в сервиз/човек който знае/може", "не пипай неща които не разбираш". С такива ограничения какво става с човек?

exwol ти даде поредното доказателство, че не бива да казваш веднага "не става", можеш просто да не отговориш, мисля, че не си длъжен да отговаряш във всеки пост.

P.S. тези инструменти ще ги тествам тия дни :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.06.2017 г. в 13:47, rostislaf написа:

Емо, не си прав да решаваш за някого когото не познаваш, става ли той за пилот на совалка или не. Помисли си, дали не спираш дори и малкото любознателност с думите "не може да стане", "отиди в сервиз/човек който знае/може", "не пипай неща които не разбираш". С такива ограничения какво става с човек?

exwol ти даде поредното доказателство, че не бива да казваш веднага "не става", можеш просто да не отговориш, мисля, че не си длъжен да отговаряш във всеки пост.

P.S. тези инструменти ще ги тествам тия дни :)

Казвам, за да не направи човека глупост и да не си доунищожи или повреди даденото устройство. Едно е да си любознателен, да си чел и да си запознат със софтуера и с телефона а друго е да питаш може ли.

Мисля, че във форума си се нагледал на доста свободни съчинения от потребители, които нямат никаква представа. Виж пак темата за лаптопа оставен в камерата, увит в найлонка, за да се охлади.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.