Премини към съдържанието
Дамян Калчев

Как да накарам родителите ми да ми купят?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, искам да накарам родителите ми да ми вземат Play Station 4, но не знам как. Вече ги попитах, но те казаха че щели да си помислят. Моля кажете как мога поне да ги убедя НЯКОГА да ми го вземат понеже много ама много го искам!

Редактирано от Дамян Калчев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слушкай

.......

:giggle1:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си работа през лятната ваканция....Не чакай наготово..

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, mathur написа:

Намери си работа през лятната ваканция....Не чакай наготово..

На 13 години знаеш ли как ще го вземат на такава работа дето за два месеца да спечели за PS4? 

Вариантите са Дядо Коледа да му донесе (ама той носи само на послушните деца) или да риве на техните докато им писне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ined написа:

На 13 години знаеш ли как ще го вземат на такава работа дето за два месеца да спечели за PS4? 

Вариантите са Дядо Коледа да му донесе (ама той носи само на послушните деца) или да риве на техните докато им писне.

Аз в шести клас си намирах работа и си изкарвах пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ама едва ли си изкарвал колкото за PS4, а и ги затегнаха нещата покрай наредбите "против експлоатация на детския труд", така че дори и да си намери някаква работа на 13 ще е такава дето докато събере пари за PS4 вече ще излязал PS5.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако бизнеса е семеен може да помага

аз като бях малък искарвах повече отколкото сега 

по 80 лв на ден ....  в селското стопанство ....

заплатите месечните  бяха по 150 лв ....  на другите хора 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е лесно да ги убедиш :) Най-добрият начин да накараш някого да направи нещо е като го накараш да мисли, че това е негово решение. Не споменавай известно време и дума за PS4. Вместо това започни да не се застояваш много в къщи, да закъсняваш вечер. Издебни този от родителите ти, с когото се разбирате по-добре, когато има свободно време и го попитай небрежно дали в действителност наркотиците са чак толкова опасни, или в училище само ви плашат с глупости. Защото си се запознал с едни батковци и какички, които са страхотна компания, от години вземат и така като гледаш, нямат никакви проблеми... Сподели, че засега само веднъж си пробвал трева, но усещането е чудесно. И се чудиш дали да не продължиш с експериментите... За месец - два можеш да ги изнервиш до такава степен, че да се чудят с какво да те задържат у дома, за да не скиташ по улиците. И сами да предложат да ти купят въпросната конзола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Win_user написа:

да ги изнервиш до такава степен, че да се чудят с какво да те задържат у дома, за да не скиташ по улиците

въобще няма да се чудят с бой 

ще го вкарат в комуна и никъв плейстейшан  че може да го пордаде за наркотици :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

въобще няма да се чудят с бой 

Само че боят е един от най-сигурните начини да унищожиш всякаква обратна връзка с едно дете и да го подтикнеш да търси бягство в наркотиците. Все пак, трябва да се подходи индивидуално. Колкото по-примитивни и първосигнални са родителите, толкова по-деликатни трябва да бъдат намеците, за да не прерасне тревогата им в агресия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чакай бащати да заспи и му сложи ножа на гушата,и го накарай да ти изпълни желанията:giggle1:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Win_user написа:

Само че боят е един от най-сигурните начини да унищожиш всякаква обратна връзка с едно дете и да го подтикнеш да търси бягство в наркотиците. Все пак, трябва да се подходи индивидуално. Колкото по-примитивни и първосигнални са родителите, толкова по-деликатни трябва да бъдат намеците, за да не прерасне тревогата им в агресия.

тва са измишлиотини , шамарите само могат да спасят децкия живот.  ако е така дедовците и бабичките да са  всички наркомани   както го казваш

има една приказка

"бия те щото те обичам "

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Yvan Sergeev написа:

тва са измишлиотини , шамарите само могат да спасят децкия живот. 

Така като гледам, с шамари не можеш да накараш едно дете да усвои дори правилата за правопис и пунктуация... ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, ined написа:

Може, ама едва ли си изкарвал колкото за PS4, а и ги затегнаха нещата покрай наредбите "против експлоатация на детския труд", така че дори и да си намери някаква работа на 13 ще е такава дето докато събере пари за PS4 вече ще излязал PS5.

То целта е да започне да уважава парите и да знае как се изкарват. Родителите после ще му помогнат, но той вече ще знае цената и ще си пази устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Win_user написа:

Много е лесно да ги убедиш :) Най-добрият начин да накараш някого да направи нещо е като го накараш да мисли, че това е негово решение. Не споменавай известно време и дума за PS4. Вместо това започни да не се застояваш много в къщи, да закъсняваш вечер. Издебни този от родителите ти, с когото се разбирате по-добре, когато има свободно време и го попитай небрежно дали в действителност наркотиците са чак толкова опасни, или в училище само ви плашат с глупости. Защото си се запознал с едни батковци и какички, които са страхотна компания, от години вземат и така като гледаш, нямат никакви проблеми... Сподели, че засега само веднъж си пробвал трева, но усещането е чудесно. И се чудиш дали да не продължиш с експериментите... За месец - два можеш да ги изнервиш до такава степен, че да се чудят с какво да те задържат у дома, за да не скиташ по улиците. И сами да предложат да ти купят въпросната конзола.

Ако това беше твоето дете би ли му дал същия съвет?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Win_user написа:

с бой станах чиляк-иначе или пехливанин или какаванин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, M.Николов написа:

Ако това беше твоето дете би ли му дал същия съвет?

Разбира се :) Дъщеря ми беше на 6 годинки, когато започнах да и обяснявам някои основни манипулативни техники - например да включва в разговорите си думи, които събеседникът употребява, дори когато той ги използва в неправилен контекст. На 15 вече четеше учебници по НЛП...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни да се обучаваш на Невролингвистично програмиране (НЛП). Там има методи на маниполация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Win_user написа:

Разбира се :) Дъщеря ми беше на 6 годинки, когато започнах да и обяснявам някои основни манипулативни техники

Това е по-различно, все пак можеш да създадеш ненужни проблеми и тревоги за нищо неподозиращите родители на питащия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти :( .... Събирай си от джобните ... ако можеш  ... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Дамян Калчев написа:

Здравейте, искам да накарам родителите ми да ми вземат Play Station 4, но не знам как. Вече ги попитах, но те казаха че щели да си помислят. Моля кажете как мога поне да ги убедя НЯКОГА да ми го вземат понеже много ама много го искам!

Mи аз как бех на твойте години, много исках касетофон. ( Ти сигурно не знаеш кво е тва, ама нищо) Тате ми рече, че ако завърша с отличен,ще ми купи... до150 долара, квот си харесам. Завърших само с 2 петици, тате се понамръщи,ама все пак ми купи...

Щом не са те отрязали, а са рекли че ще си помислят, значи има възможност. Попитай ги, какво би катализирало мисленето им в положителна за теб посока.

преди 2 часа, Win_user написа:

Мхм, ако иска излизането да стане мираж и всякакви забавления (дори телевизия), само за специални заслуги, нека опита. Няма по- добър учител от опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, язе написа:

Щом не са те отрязали, а са рекли че ще си помислят, значи има възможност.

''Tате каза,че ще ми купи колело,ама друг път!'':jumping11:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, 121212 написа:

''Tате каза,че ще ми купи колело,ама друг път!'':jumping11:

Ама ти купи колело нали?  :)  Прайш му политика и така... без политика не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, язе написа:

Ама ти купи колело нали?  :)

Първо ''Школьник''-35лв и после "Балканче''-80лв.:D Сегашното поколение никога няма да разберат какво е ''детство''-да не се прибираш цял ден и са си се скапал от игри(но не на компютри);) И ТЕ не са виновни-просто ''желаят'',пък и всичко с времето си:)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.