Премини към съдържанието
BojidarSK

Какво се случва с видео картата ми? За хвърляне ли е?

Препоръчан отговор

Днес, нещо се случи с компютъра ми докато не бях на него. Когато се върнах компютъра се беше рестартирал и зацепил на "Starting Windows". След като рестартирах, изписа че е възникнала грешка при последното стартиране и дали искам да стартирам в нормален режим или в safe mode. Реших да цъкна нормален режим за да видя какво ще стане, но за жалост пак заби на  "Starting Windows". След това пробвах safe mode и нямаше проблем. След като разгледах 10 стратегии за премахване на този проблем реших да ги пробвам, но никоя не проработи затова реших направо да преинсталирам Windows-а. След преинсталацията, на пръв поглед всичко беше ок защото вече не забиваше на "Starting Windows", но когато стана време за инсталиране на видео драйвера ми стана ясно че проблема е във видео картата. След като го инсталирах, проблема се появи на ново затова реших да влезна в safe mode и да изтрия драйвера от device manager-a. След като направих това Windows-a си зареди. В края на краищата стигнах до заключението че докато имам инсталиран драйвер за видео картата операционната система не зарежда, а докато нямам си зарежда. Пробвах да ръгна видео картата в друг PCI слот, но това не помогна. 99% че проблема е във видео картата, но все пак реших да попитам и тук. Ако има проблем с нея, дали има възможност той да бъде премахнат или ще се налага да купувам нова видео карта? Сетих се за още едно нещо. След като не успяваше да зареди в нормален режим, в safe mode ми изписваше че е имало Blue Screen с грешка 116. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а температурите как бяха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

а температурите как бяха 

Ами принципно мога ли да проверя температурата на видеото при положение че не съм инсталирал драйвери за него? В момента монитора ми е свързан към слота на видеокартата и вади картина, но като инсталирам драйверите почва да зацепва на  "Starting Windows". Ако прегряваше не би ли трябвало и така както съм в момента да прави проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно е видеокартата както си се досетил. След като си правил чиста инсталация очевидно картата си работи на фабричните честоти.

Само не разбрах пробвал ли си с други драйвери? Ако става дума за стара АМД карта виж за по-стар драйвер и слагай целия (с контрол центъра) а не само драйвера за видеото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Roujin Z написа:

Ами най-вероятно е видеокартата както си се досетил. След като си правил чиста инсталация очевидно картата си работи на фабричните честоти.

Само не разбрах пробвал ли си с други драйвери? Ако става дума за стара АМД карта виж за по-стар драйвер и слагай целия (с контрол центъра) а не само драйвера за видеото.

Пробвах с най-новият драйвер и с такъв от преди 2 месеца. Видео картите могат ли да бъдат ремонтирани?

преди 36 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Изтегли си тази програма https://www.piriform.com/speccy

Не съм сигурен че се разбираме както трябва. Как би било възможно за програмката да провери температурата на видео картата при положение че когато инсталирам драйверите, не мога да стартирам windows-a, а когато не съм ги инсталирал, програмката показва интегрираната видео карта в процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и си кажи модела на видеокартата и не, видеокартите не могат да се ремонтират. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и си кажи модела на видеокартата и не, видеокартите не могат да се ремонтират. 

Модела си го знам - Nvidia GTX 780 ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, BojidarSK написа:

Вероятни причини за проблема.

1. Инсталиране на неправилните драйвери - казаш, че си сложил правилните и си тествал с няколко ревизии. Ако е така това отпада като проблем.

2. Повреден слот на дъното - тествал си картата на друг слот и проблема пак е наличен.

3. Повредена видео карта - ако видеокартата е прегрявана се отплепят видеочиповете и тя става неизползваема.

В твоя случай бих те посъветвал ако имаш възможност да тестваш видеокартата на друг компютър. Ако и там дава същия проблем повече няма какво да се направи с нея. Ако там се държи добре, вече ще видим какво ще правим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, BojidarSK написа:

Свали си ето тази версия на драйвера от Nvidia - 359.06. Доста хора се оплакват из чуждите форуми, и този е последния стабилен драйвер за тази карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.