Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, с поредния проблем. При включване на лаптопа продължи по дълго. Включи се с черен екран и само мишка. Зареди чак след 1-2 кликания с мишката. При което започнаха проблемите. Не можа да се свърже с интернет при което отваряйки работния център ми пише: "Включи защитната стена". Натискайки там за да я включа ми изписва:" Центърът за действия не може да включи защитната стена". Ръчно включване..натискайки на него ми изписва: "използвай препоръчителни настройки". Натискайки там ми изписва: "защитната стена на Windows не може да промени някои настройки. Код на грешката 0x8007042c. При което пуснах антивирусната ми да сканира. Резултатите от сканирането са: Открити са проблеми с производителността и открити са слаби пароли. Моля помогнете ми. Описала съм всичко най-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, П.Петров написа:

Рестартир ли Win-а, след този фалл старт?

Да и се включва все по същия начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнете някоя стара точка за възстановяване и вижте дали това не оправя проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 35 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Върнете някоя стара точка за възстановяване и вижте дали това не оправя проблема.

А като задам Възстановяване на този компютър до преходно състояние, може ли нещо да се обърка и да трябва да се преинстслира след това или какво ще стане като го задам?

Редактирано от AstralGirl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви помогнете ми. Не ми се дава пак на сервиз. Ако ще помогне това, днес като го включих първия път ми се включи и програмата cleaner. Изписа ми, че скайп е спрял да работи. Деинсталирах го. Сега гледам в работния център, където са ми иконките коя да се показва в лентата и коя само известия. Забелязвам, че днес срещу Internet Explorer иконата е оранжав катинар. Просто не знам колко повече информация да ви дам за да ми помогнете и да реша този проблем сама без намесата на сервизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AstralGirl написа:

А като задам Възстановяване на този компютър до преходно състояние, може ли нещо да се обърка и да трябва да се преинстслира след това или какво ще стане като го задам?

Ще ти върне настройките и състоянието на системата във времето в което имаш точка на възтановяване. Процеса е обратим, т.е. можеш да я върнеш назад и ако резултата не те удоволетворява да си възтановиш текущото положение. Аз лично не съм и фен на тази работа, макар че има случаи в които ми е помагала. Говорим за времето с WinXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция, която показва, дали ще бъдат засегнати дадени програми при процедурата и ако да, кои са те.

http://www.winhelponline.com/blog/scan-for-affected-programs-system-restore-feature-windows-7/

Като цяло след XP, System Restore работи стабилно...Имам поглед от стотиците машини, които съм почиствал. А проблема, който описвате прилича точно на омазан потребителски акаунт, registry hive, вирусна зараза или хардуерен проблем. Според мен си заслужава да се опита със System Restore най-напред. Понякога простите неща са по-ефективни.

преди 7 минути, П.Петров написа:

Ще ти върне настройките и състоянието на системата във времето в което имаш точка на възтановяване. Процеса е обратим, т.е. можеш да я върнеш назад и ако резултата не те удоволетворява да си възтановиш текущото положение. Аз лично не съм и фен на тази работа, макар че има случаи в които ми е помагала. Говорим за времето с WinXP.

Процеса ще е обратим само ако направи нова точка преди да върне желаната. Иначе не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Процеса ще е обратим само ако направи нова точка преди да върне желаната. Иначе не.

Може и така да беше, беше преди много време забравил съм вече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто опитайте.

Прочетете оттук надолу => How to Restore Your System to an Earlier Restore Point

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/using-windows-vista-system-restore/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Просто опитайте.

Прочетете оттук надолу => How to Restore Your System to an Earlier Restore Point

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/using-windows-vista-system-restore/

Благодаря, ще опитам пък каквото стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Просто опитайте.

Само щото ми е любопитно, това не смяташ ли, че таз мацка, коята не ми писа да се видим преди време ( :D ), не е лепнала някой вирус, щото така да крахне изведнъж цялата система хич не е нормално. 

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, П.Петров написа:

Само щото ми е любопитно, това не смяташ ли, че таз мацка, коята не ми писа да се видим преди време ( :D ), не е лепнала някой вирус, щото така да крахне изведнъж цялата система хич не е нормално. 

Това ако се отнася за мен.... срещи не приемам от никого имам си приятел. И във всяка моя тема казвам лични въпроси и не по темата ми не приемам. А и само да допълня, че на снимката на профила ми не съм аз. Затова може да не ме каните да излизаме. И моля оттук нататък да се пише само по темата ми тук. А всъщност проблема е наполовина решен. Ще дам лаптопа за преинсталиране. Друг начин няма. Явно има вирус, който и антивирусната не премахна.

Редактирано от AstralGirl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно може да се разбере дали е вирус или не. Направете следната проверка:

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост. Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Лесно може да се разбере дали е вирус или не. Направете следната проверка:

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост. Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).

Благодаря но на компа не мога да тегля нищо. Заради този проблем не се свързва и интернета ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А под Safe Mode не става ли? Вие върнахте ли все пак системата назад посредством System Restore?

Иначе ако имате друг компютър, лаптоп, таблет или дори телефон можете да изтеглите файловете през тях и след това да ги прехвърлите на проблемната система и да сканирате. След това ще трябва да прехвърлите логовете до системата от която пишете (и на която имате интернет) за да може да ги прегледам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А под Safe Mode не става ли? Вие върнахте ли все пак системата назад посредством System Restore?

Иначе ако имате друг компютър, лаптоп, таблет или дори телефон можете да изтеглите файловете през тях и след това да ги прехвърлите на проблемната система и да сканирате. След това ще трябва да прехвърлите логовете до системата от която пишете (и на която имате интернет) за да може да ги прегледам.

Със safe mode  не съм пробвала. Не, не върнах системата посредством system restore. Просто ме хвана страх да не се скапе съвсем. И да в момента пиша от телефона и така мога да изтегля тези неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво толкова да се обърка със System Restore. Това може да се окаже най-лесния и най-ефективен вариант за излизане от ситуацията. А ако нещо се обърка и без това ще го носите за преинсталиране. Няма какво да загубите. Можете само да спечелите, но вие си знаете.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Няма какво толкова да се обърка със System Restore. Това може да се окаже най-лесния и най-ефективен вариант за излизане от ситуацията. А ако нещо се обърка и без това ще го носите за преинсталиране. Няма какво да загубите. Можете само да спечелите, но вие си знаете.

Благодаря ами днес може да пробвам и утре така или иначе съм решила да го дам за преинсталиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една шегичка....ако му дръпна кабела докато е включен дали няма да се оправи. Ще се включи ще иска да натисна ентер за нормално включване....Просто се шегувам полудявам с тези ремонти вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на System restore не трябва да се пипа и изключва лаптопа !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, adersa написа:

По време на System restore не трябва да се пипа и изключва лаптопа !

Това беше просто шега, черен хумор... Просто още не съм го дала за преинстслиране а сама не смея да правя нищо. Не съм му задавала system restore

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше просто шега, черен хумор... Просто още не съм го дала за преинстслиране а сама не смея да правя нищо. Не съм му задавала system restore

И какво толкова ще объркаш? Дори да объркаш и без това си го нарочила за инсталация и точно сега е времето да потренираш. Все някога трябва да се почне нали? Казвам инсталация - не преинсталация понеже са различни неща. Инсталирането предполага изтриване на дялове и последвалото им създаване - така наречената свежа инсталация. Има бая гаражни майстори и не само гаражни,които такива ги творят,че просто не е истина. Последния път един познат отиде при баш майстори да му сложат нов хард и после идва и пита "Аве аз що сега имам на две места инсталиран антивирус и два Уиндоуса ":D Ми такива едни лъскави фирмички правят такива лайна,че ....

Затова почваш лека полека да се учиш и да си оправяш сама проблемите. Развиваш се и същевременно пестиш от пишман майстори.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nikssi написа:

И какво толкова ще объркаш? Дори да объркаш и без това си го нарочила за инсталация и точно сега е времето да потренираш. Все някога трябва да се почне нали? Казвам инсталация - не преинсталация понеже са различни неща. Инсталирането предполага изтриване на дялове и последвалото им създаване - така наречената свежа инсталация. Има бая гаражни майстори и не само гаражни,които такива ги творят,че просто не е истина. Последния път един познат отиде при баш майстори да му сложат нов хард и после идва и пита "Аве аз що сега имам на две места инсталиран антивирус и два Уиндоуса ":D Ми такива едни лъскави фирмички правят такива лайна,че ....

Затова почваш лека полека да се учиш и да си оправяш сама проблемите. Развиваш се и същевременно пестиш от пишман майстори.

Прав си. Но аз поне го давам на доверен човек. Беше ми учител докато бях в училище. И му имам довррие. Януари ми смени хард диска. Сега заради проблема, заради който пиша тук пак ще му го дам за преинсталиране. А аз не смея да екдпериментирам за да не стане по зле. Тегавото е докато му дадем лаптопа. От там нататък той ако има време ги прави за ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.