Премини към съдържанието
deathawaitsyou666

LG G3 Прегряване или претоварване на процесора?

Препоръчан отговор

Добър ден! Малко е сложно за обяснение... Имам телефона от 2 години и 4 месеца и по ирония на съдбата " изгоря " поне според специалиста на който го носих изгоря след тези 4 месеца ( майната на гаранцията :D ). Телефона по принцип наистина много прегряваше през тези периоди на работа и батерията често пада. Така на проблема. Преди 2 месеца докато го ползвах с камерата ( както знаете доста товари камерата ) почна да загрява ( може би нещо от порядъка на 95 градуса ги беше вдигнал ) *ВДИГАЛ Е 82 ПРИ ЗАСИЧАНЕ СЪС CPU Z ) Тогава му запълних и мястото с тия клипове и след това си викам ще ги кача на компа като се прибера... И връщам се качвам ги трия ги и след това започна адския лаг от нищото, интернета не искаше да се пуска нито 4g нито wifi всичко крашваше и забиваше отделно и прегряваше.... Карах месец с един друг тел докато го занеса на ремонт за моя сметка... Там казаха че са го преинсталирали за тяхна сметка обаче МУ БИЛО ИЗГОРЯЛО ДЪНОТО.. Според вас възможно ли  да му изгори дъното и да работи що годе нормално ( поне в меюната ) :D? Както и да е ...Пуснах да го продавам за части и ми писаха за екрана онзи ден... Пускам телефона след ремонта защото не бях го пуснал оказа се че онзи който го е преинсталирал го е прецакал още и стигаше само до зареждането и логото на лг и до там отново почваше да стартира .... И онзи ден го пускам и си зареди нормално и си викам ( сещате се последно виждане с телефона след като го приберете в шкафа или продадете ) :D стартира заредих си всичко имаше нет даже изтеглих неща от стора... И след 2 мин представете си пак се рестартира и от там нататък цикъла с рестартирането се повтаря и повтаря и трябва да се маха батериятаа... Чак след това се оправя... След махането на батерията опитах пак да го пускам 3-4 пъти тръгваше си и същите номерца... Изтеглих си CPU  z  да му следя нещата кво става мамка му .... Оказа се че процесора ( 801 ) се рънва от нищото и седи над 60% и в момента на фрийз и рестарт е качен на 98-99% и претоварва и чао чао :D един фр има g4 и при него става така с прегряването и претоварването но много много рядко и не става така за вечно до махането на акумоатора...Питам ви мили хора има ли надежда за този телефон защото си го харесвам и не искам да го дам за смешните 60 кинта в олх а искам да го оправя с root или не знам кво ( АКО Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ОГРАНИЧИ ПРОЦЕСОРА НЯКАК СИ ДА НЕ ГОНИ ВЪРХА ДО НАД 90% ) :D моля адекватни мнения че ми е писнало от псевдо специалисти по тия сервизи дето искат пари и за съвет :) моля ви адекватни мнения защото задържам човека и го лъжа че нямам време ( този който иска да го купи ) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като имаш гаранция, го носи, вместо да си хабиш излизшно времето по форумите. Нали за това му е гаранцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти глупав ли си? Там пише че няма гаранция и затова съм писал поне 1 ред в което се подчертават тези 4 месеца след тези 2 години :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли съм глупав, че си давам телефона на някой хамлети да ми го оправят, които не знаят как да си свърши работата?

Връщай се при тях да ти го оправят като хората или да ти връщат парите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха :D по сайта мога да съдя че добре са го направили но едва ли са те :D и да не съм им плащал и няма да им платя :D Едва ли ще го оправят не ми се занимава с тях както казах глупавички са си особено мацката на рецепцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти в общи линии е температурата. Ако не ме лъже паметта, Snapdragon 800, 801, 808 и 810 са произведени в партньорство с TSMC, докато 820, 821 и 835 - със Samsung. Чипсетите преди 820 бяха известни с топлината си(най-вече 810) и това беше major selling point на 820 - значително по-бърз и значително по-хладен от 810.

Не може дъното да изгори и телефонът да продължи да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така викам за изгорялото дъно просто са малоумни и си мислят че ще ме излъжат щото нищо не разбират :D 801 доста грее приятели ми е с 808 г4ката и също грее доста но след 6.0 като си го сложи почна да бачка супер :D обаче при мен не работи супер на 6.0 да го кажа същия К*р просто трябва да го оправя някак... в момента съм с p10 lite и повече от 42 градуса при супер ползване съм вдигал- родих се :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и моят 5Х(808) може да ми стопли ръцете(най-вече в зоната около fingerprint сензора, то там си му е целият чипсет, ако не се лъжа).

В твоя случай си е най-добре да го разпродадеш на части и да се ориентираш към по-съвременен продукт - последните поколения чипсети са измислени да не парят чак толкова, колкото старите(или поне тези, които НЕ СА произведени от TSMC).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писах горе съм се ориентирал вече :D просто телефончето ми е спомен и искам да го ползвам за таблет примерно че си е бая голем :D пък и не е толкова зле ...аз си ценя нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава смяна на дъното и си ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е от дъното... затва искам ако има някакъв шанс да го руутна и да огранича процесора на 70% примерно или не знам.... До понеделник трябва да го оправя или да разбера че за нищо не става :Д и да го пращам в понеделник или да откажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lg optimus 3d-само един телефон на марката съм имал-пълно разочарование.хвърляй го.ей сега си вземи леново п2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _nib_ написа:

lg optimus 3d-само един телефон на марката съм имал-пълно разочарование.хвърляй го.ей сега си вземи леново п2

Точно па P2 от къде го измисли ?... Въобще откажи се от него !

Тия от Леново един читав ъпдейт не можаха да изкарат на Nougat 7.0 за него. Отвори форума им, и виж какви оплаквания има от този модел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

Точно па P2 от къде го измисли ?... Въобще откажи се от него !

Тия от Леново един читав ъпдейт не можаха да изкарат на Nougat 7.0 за него. Отвори форума им, и виж какви оплаквания има от този модел.

ъпдейт ми не требе-заради батерията ши гу взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _nib_ написа:

ъпдейт ми не требе-заради батерията ши гу взема

Абе ей хора не сравнявай телефон на 1000 години с g3 :D да пак са е зле моя макар и хубавите му характеристики пък твоите като ги видях на твоето 3d направо.... не е за говорене :Д та на проблема има ли някой решение днеска ще се мъча да го оправям 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _nib_ написа:

хръгъй зимъй друг.ни съ зънмавъй с римонти:D

взел съм си просто си ценя нещата не искам да се прецаквам :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах намерение и като твоя да си взема ама като видях на какво прилича екрана му от прегряването се отказах.

преди 7 минути, deathawaitsyou666 написа:

взел съм си просто си ценя нещата не искам да се прецаквам :Д

прецакал си се още като си го взел

карам 4-та година с sgs4-9505.пушка е.ще го сменям само заради бятерията.в момента го карам с усилена 6400mah.ама малкото ядра я изсмукват за ден нон стоп ръчкане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, _nib_ написа:

имах намерение и като твоя да си взема ама като видях на какво прилича екрана му от прегряването се отказах.

прецакал си се още като си го взел

карам 4-та година с sgs4-9505.пушка е.ще го сменям само заради бятерията.в момента го карам с усилена 6400mah.ама малкото ядра я изсмукват за ден нон стоп ръчкане.

тука за s4 ли става въпрос? тоя боклук :Д колко хора познавам с с4 и всички го сменят 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж на колко lg-та са им прегряли екраните.късмекь съм изкарал с моя значи.мъ кът имаш излишна пара-троши си я занимавай се с ремонти.Да не кажеш после че чичо ти Гошо не ти е предупредил.Айде със здраве.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _nib_ написа:

виж на колко lg-та са им прегряли екраните.късмекь съм изкарал с моя значи.мъ кът имаш излишна пара-троши си я занимавай се с ремонти.Да не кажеш после че чичо ти Гошо не ти е предупредил.Айде със здраве.:)

Чак пък прегрял екран... Екрана си е супер даже съм намесил ще че продам телефона само заради екрана :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за жалост телефончето вече е продадено и парите са в мен :Д темата отпада но може да пишете да става айляк 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, deathawaitsyou666 написа:

за жалост телефончето вече е продадено и парите са в мен :Д темата отпада но може да пишете да става айляк 

И какво да пишем в темата за айляк като е приключена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да си намирам работа да отговарям хахах

преди 16 часа, Уолтър Уайт написа:

И какво да пишем в темата за айляк като е приключена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.