Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко минути проведох много странен разговор с човек, който се занимава с компютри. Той каза, че в България от известно време има глад за геймърски видеокарти, тъй като не се внасят такива. Стана ми странно и се разрових в няколко сайта и наистина - GTX 1080, AMD Radeon RX 480 не мога да намеря никъде. Някой има ли повече информация и яснота около тази история?

Редактирано от R4bb1t (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото се внесе се изкупува веднага от миньорите

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво говориш че няма такива видео карти във българия , но има просто може да не продават защото не се купуват. AMD Radeon RX 480 не се предлага от доставчиците във магазините и те не могат да продават, според мене приходите са малко и не се занимават остава на 0

Но ако искаш да си купиш AMD Radeon RX 480 ще говоря със един приятел да ти намери или направо да ти донесе. 

Gigabyte VGA Geforce GTX 1080 G1 Gaming Edition 8GB

22.thumb.PNG.8a7fab06246318c5170c7da5c1bf4dc3.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, заради голямото търсене от "копачите" /вече посегнаха и на Nvidia/ и второ, учебната година приключи и има много отличници, които са спазарили с мама и татко ъпгрейд на компютрите като компенсация за оценките...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах Radeon вече въобще не внася за БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внасят се ама ако са предплатени не излизат по магазините. Иначе заглавието е тенденциозно - игри могат да се играят както на RX 460 така и с карти на nVidia,  не е задължително да е с RX480

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ined написа:

Внасят се ама ако са предплатени не излизат по магазините. Иначе заглавието е тенденциозно - игри могат да се играят както на RX 460 така и с карти на nVidia,  не е задължително да е с RX480

Споменавам RX480 защото съм с такава, а понеже ми прави проблеми я бях запътил към сервиза. Въпроса е, юе ако ми върнат парите за нея не мога да си взема 480-ка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига си хващал хемороиди пред компютъра. Или с другите деца на жмичка или фунийки. Баба ти все на компютър е играла . . . 

Има ли търсене, ще има и предлагане. Поне при капитализъма.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Филипов написа:

Стига си хващал хемороиди пред компютъра. Или с другите деца на жмичка или фунийки. Баба ти все на компютър е играла 

А тези фунийки недей, че са си опаснички. По-добре криеница...

Към автора - не знам къде си търсил, но например във Vario има всякакви референти на видеокартите RX480 както и на GTX 1080.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С парите дето ще му ги върнат за RX480 едва ли ще може да си купи 1080 но пък може да стигнат за RX580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Колкото се внесе се изкупува веднага от миньорите

А тези хора какво копаят с видеокарти през 2017?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко дилъра ти казаха, че нямат налични въпросните хай-енд видео карти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе преди имаше HL-Shop, дето до 10 дена внасяха от Европа. Сега мисля нещо подобно правят Vario....може и да греша. Ама като поръчаш и почакаш, ще ти доставят, стига да няма глобална липса на дадената видеокарта. 

Не разбрах защо искаш да сменяш RX480,  но при игри е доста важен и процесора, преди да анатемосаш дадена видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те знам къде си търсил питал но в емаг има три 1080. Картите от висок клас са доста пари и са рискова стока за това се зареждат в малки количества и при интерес още докато пътуват се разпродават. Държането на склад такава стока е равносилно на финансово самоубииство. А що се отнася да ATI в момента цената на биткойна мина 3000 долара и всичките висок клас карти се изкупуват даста бърза познавам хара дето копуват по 30-40 броики, та за това няма наличности. Ето ти 580 със статус пътува и вероятно докато стигне няма да останат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.06.2017 г. в 12:45, kloklo написа:

А тези хора какво копаят с видеокарти през 2017?!

ZCash с Nvidia и Etherium с AMD но и Bitcoin все още има хора които копаят мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кога ще се нормализира положението с пазара на карти? Аз съм в много тежко положение, защото моята видео карта AMD Sapphire R9 390 се развали и трябва от Most Computers да ми я заменят, понеже още е в гранция. Те обаче нямат пукната карта вече в наличност, а такива като моята не се доставят вече, защото има по-изгодни, по-добри заместители. Те ме бавят, защото имат 30 дена срок, а и сигурно защото наистина в страната има проблем с картите. Без видео карта бавно минава времето и определено няма на фунийки да си играя както се спомена по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, azdiaka написа:

И кога ще се нормализира положението с пазара на карти? Аз съм в много тежко положение, защото моята видео карта AMD Sapphire R9 390 се развали и трябва от Most Computers да ми я заменят, понеже още е в гранция. Те обаче нямат пукната карта вече в наличност, а такива като моята не се доставят вече, защото има по-изгодни, по-добри заместители. Те ме бавят, защото имат 30 дена срок, а и сигурно защото наистина в страната има проблем с картите. Без видео карта бавно минава времето и определено няма на фунийки да си играя както се спомена по-горе.

Аз мисля към 2 месеца , когато пуснат картите за копане на Nvidia и излезе VEGA на АМД.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Azhen написа:

Аз мисля към 2 месеца , когато пуснат картите за копане на Nvidia и излезе VEGA на АМД.

Ако си прав това сериозно ме притеснява. При това положение аз и @R4bb1t скоро няма да можем да си заменим картите, а пък дори и да ни върнат парите то няма какво да си купим с тях. Дано да се появят евтини карти втора ръка след като миньорите осъзнаят, че късно са се сетили да копаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, azdiaka написа:

Ако си прав това сериозно ме притеснява. При това положение аз и @R4bb1t скоро няма да можем да си заменим картите, а пък дори и да ни върнат парите то няма какво да си купим с тях. Дано да се появят евтини карти втора ръка след като миньорите осъзнаят, че късно са се сетили да копаят.

Спокойно ще има видеокарти и ти ще си закупиш. Няма как да изчезне така пазара. Варианти и възможности винаги има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим обаче, дали нашите търговци ще се възползват от ситуацията и типично по Ганьовски ще вдигнат цените.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, azdiaka написа:

Те обаче нямат пукната карта вече в наличност, а такива като моята не се доставят вече, защото има по-изгодни, по-добри заместители. Те ме бавят, защото имат 30 дена срок, а и сигурно защото наистина в страната има проблем с картите.

Като начало вземи и се успокой и не драматизилрай излишно. 

Ако мост не могат да ти доставят карта с която да подменят твоята няма да се бавят а веднага ще ти възстановят сумата макар, че става дума за предлагане на алтернативна карта на същата стойност или с доплащане за по-добра поне аз не си спомням да съм чувал за случай на върната пари на ръка. Няма да останеш без видеокарта. 

Впрочем кога е отишла в сервиза на мост и ти лично ли я занесе или през някой търговец се случва. В мост в рамнике на три дена казват какво е решението. 

А относно кога ще се оправи драмата според теб с липсващите видеокарти, ако успееш да свалиш цената на биткойно на половина след седмица ще почнат да се появяват купища висок клас карти като втора ръка на половин цена.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baikolio95 написа:

Да видим обаче, дали нашите търговци ще се възползват от ситуацията и типично по Ганьовски ще вдигнат цените.

Те типично по Ганьовски си вдигат цените, но пак може да си намериш видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани ти какво пише. Имат в наличност 1050, а като поръчаш ти звънят да ти се извиняват... Обадих се за няколко карти в няколко сайта и все едно и също: ,,Съжеляваме, но нямаме в наличност"... А за фунийките - тия дето са навитаци да заповядат. :despicable-me-2-minion-4:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се отрече фактът, че такова нямане от доста време не се е случвало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.