Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 2 часа, R4bb1t написа:

Мани ти какво пише. Имат в наличност 1050, а като поръчаш ти звънят да ти се извиняват...

Да така е защого сте направил запитване към фирма която не е вносител и там актуализирането на цените и наличностите е силно относително. Ако се гледа в сайта на внасител там ситуацията е друга сайта е вързан с базата за складови наличности или поне се актуализира няколко пъти дневно. 

В момента ето това е от сайта на Вали

1050.thumb.jpg.d874f6305768b00ab25a24846dae6ac5.jpg

и чудесно се вижда коя е налична коя не и коя пътува. Вносителите се броят на пръстите на едната ръка. В момента в мост също има налични 5 модела 1050, а на шота от Вали се виждат 7. Та аз кой знае каква драма не виждам. В емаг в категорията 200-500лв видеокарти има леко над 70 артикула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 2 часа, baikolio95 написа:

Не може да се отрече фактът, че такова нямане от доста време не се е случвало.

По-скоро никога ! Не си спомням да е имало момент да не може да се намерят карти от едните и от другите били то висок или нисък.

Безпрецедентно е то не е само в България това го има и на други места по света тъй като RX 580 в Ebay или Amazon не помня точно къде беше се продаваше на цената на 1080 ! Четох също и че този феномен така да кажем е предимно в Европа.

преди 2 часа, pconline написа:

Да така е защого сте направил запитване към фирма която не е вносител и там актуализирането на цените и наличностите е силно относително. Ако се гледа в сайта на внасител там ситуацията е друга сайта е вързан с базата за складови наличности или поне се актуализира няколко пъти дневно. 

и чудесно се вижда коя е налична коя не и коя пътува. Вносителите се броят на пръстите на едната ръка. В момента в мост също има налични 5 модела 1050, а на шота от Вали се виждат 7. Та аз кой знае каква драма не виждам. В емаг в категорията 200-500лв видеокарти има леко над 70 артикула.

Положението след 500 е съвсем друго обаче , RX 470 ,480, 570 и 580 също така и GTX 1060, 1070 много трудно се намират.Не съм видял някои да ползва 1050 за копане.

А така във Варио вече направо махнаха 1070 от сайта , имат 1080 май 5 модела нито една налична, 1060 май ще хванат и те като гледам... Положението е лошо ! 

Редактирано от Azhen
редакция (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

Я разгледай колко налични има във Вали 1050ti  под 400 лв. ? Преди 7 дена взех на гигабайт 1050ti  за 319 лв. Виж им цените сега> В емаг е същата ситуация.....за Варио пък да не говоря че пишат 5 дена доставка а чакаш минимум 2 седмици( в най-добрия случай)...в Никейм пък е още по-плачевна ситуациата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак не са закъснели миньорите. От началото на годината цената на биткойна скочи от 800 долара на 2600 долара. Преди 2 седмици беше над 3 хиляди долара, но сега се е закрепила на около 2600, но отново расте.

Паралелно с това един от старите копачи в БГ успял да си купи апартамент в Младост 1 с биткойните, които имал (разбира се, не е платил в биткойни). 

Друг е въпроса, че с копаене вече не можеш да забогатееш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Игнатов написа:

Никак не са закъснели миньорите. От началото на годината цената на биткойна скочи от 800 долара на 2600 долара. Преди 2 седмици беше над 3 хиляди долара, но сега се е закрепила на около 2600, но отново расте.

Паралелно с това един от старите копачи в БГ успял да си купи апартамент в Младост 1 с биткойните, които имал (разбира се, не е платил в биткойни). 

Друг е въпроса, че с копаене вече не можеш да забогатееш.

Не може , но не е толкова лесно както беше преди , сега има много по-голяма конкуренция и е доста по-трудно да се копаят , трудността се увеличава постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Я разгледай колко налични има във Вали 1050ti  под 400 лв. ? Преди 7 дена взех на гигабайт 1050ti  за 319 лв. Виж им цените сега

334лв с подарък игра за 20Е ако я купиш преди 31.7. Статуса е на път така, че преди тази дата ще са пристигнали но докато дойдат най вероятно ще са разпродадени. Та кво да и гледам на цената? След като има лек недостиг в цяла европа е нормално и цената да мръдне. 

Що не коментира някой цената на паметта или SSDтата? Недостига на мощтности за поемане нуждите на мобилните устройства доведоха до покачване на чиповете използвани за памет, SSD и т.н. и цените се вдигнаха с 20-30%. А случайно да знаете, че и картите ползват памет ? Ама дай да храним нашите си търгаши че изтепвали рибата с печалби. Кат не ви изнасят цените купете си ги от там дет не са търгаши търговците. 

И пак да кажа Никем, Варио и т.н. кво внасят, че да ги броите за някви капацитети?

Кога ще проумеете, че сме смешен пазар и нашите вносители поръчват по 5-10 бройки от модел карта висок клас, освен ако някой не е капарирал друго количество. С лаптопите над 1500лв ситуацията е същата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.06.2017 г. в 15:59, Kamen Zhelyazkov написа:

Я разгледай колко налични има във Вали 1050ti  под 400 лв. ?

Цените са им такива, защото са клоквани - съдейки по цената и по броя вентилатори, които имат, но тия видеокарти няма да живеят дълго. А стандартна неклоквана 1050-ка (същата като тази от подписа ми) в Плесио е доста по-евтина - 329 лв. и при това я имат в наличност, за разлика от празния рафт на Вали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

А стандартна неклоквана 1050-ка (същата като тази от подписа ми) в Плесио е доста по-евтина - 329 лв. и при това я имат в наличност, за разлика от празния рафт на Вали.

Айде като пишеш да не са глупости 

Plasio

Plasio.thumb.jpg.e0d63fdf4ae9f43d1e3e9d7d93d1b91a.jpg

Вали 

Vali.thumb.jpg.3c069b3c7afd91c10795d2ce2852cad3.jpg

Аз виждам една и съща карта вав Вали е с около 5% по-евтина вече е налична и към нея има подарък игра която по принцип е 20Е!

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, pconline написа:

Plasio

Plasio.thumb.jpg.e0d63fdf4ae9f43d1e3e9d7d93d1b91a.jpg

Вали 

Vali.thumb.jpg.3c069b3c7afd91c10795d2ce2852cad3.jpg

Аз виждам една и съща карта вав Вали е с около 5% по-евтина вече е налична и към нея има подарък игра която по принцип е 20Е!

Гледаш други карти :)  става въпрос за ТI  а във Вали за под 400 1050ТI има 2 дет пътуват и една в наличност. В Плесио пък даже и не пишат аджеба това дет го предлагат дали го имат в наличност.....че кат гледам и какви web оферти дават за RX 570 дет я няма никъде......

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pconline написа:

Plasio

Очеизвадно си малоумен и/или не обичаш да четеш, защото както казах стандартната НЕКЛОКНАТА (която се намира в подписа ми) е на Palit - GTX 1050 Ti 4GB Storm X и струва 329 лв., а тази, за която си дал линк от Плесио, е клокната и с 2 пъти по-малко памет.

П.С. Не си ти тоя, дето ще ми каже какво да пиша.

http://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/palit-vga-geforce-gtx-1050ti-storm-x-4gb-p-319678.html

Screenshot_002.jpg

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rado84 написа:

Очеизвадно си малоумен и/или не обичаш да четеш, защото както казах стандартната НЕКЛОКНАТА (която се намира в подписа ми) е на Palit - GTX 1050 Ti 4GB Storm X и струва 329 лв., а тази, за която си дал линк от Плесио, е клокната и с 2 пъти по-малко памет.

Уважаеми, квалификации от подобен вид са леко забранени от правилата на този фолум. 

Това че съм малоумен е факт, но и ти не блестиш с особен интелект след като се опитваш да сравняваш карта на един производител с цените на магазин в който този производител не се продава. Понеже се опитваш да обявиш един магазин като измамник продаващ на по-високи цени за това ти давам сравнение на два еднакви продукта, но явно умственният ти потенциал е доста ограничен и не можеш да го проумееш. Затруднявам се вече как да ти обясня че правиш глупости. Palit е производител, който е доста далеч от качеството на Gigabyte. Сравнението което правиш е равносилно на това да сравняваш чените на Мерцедес и Дачия, да речем, или розови домати и домати за консерви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да спорите ,положението е такова че заглавието на темата е реалност и това не се очаква да се промени в близките 4 месеца , не е само в България както казах самите производители на карти имат затруднения с доставките или чисто и просто са започнали сами да копаят и да не продават карти звучи налудничаво но пък ако печалбата за тях е по-голяма от копането защо пък не като се имат предвид цените на ток в някои държави сами може да си правим извода .Дано поне видим ВЕГА на порядъчни цени ... 

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

измамник продаващ на по-високи цени

Гузен негонен бяга! Не съм казал, че са измамници, а че просто не си струва да даваш абсолютно същите пари за клокната карта с двойно по-малко памет, която я работи 1 година клокната, я не. Освен това, Гигабайт и качество - тоя виц да не го взе от колекцията на Къци?

И не ми говори за умствен потенциал, че като ти гледам "правописа" и пунктуацията, твоят умствен потенциал направо липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, rado84 написа:

И не ми говори за умствен потенциал, че като ти гледам "правописа" и пунктуацията, твоят умствен потенциал направо липсва.

Що ли не съм изненадан. Като свършат аргументите и тия като тебе се хващат за правопис и пунктоация.

Споменаването на умствен капацитет, е само защото ти си позволи да обиждаш, отново поради липса на други аргументи.

Констатациите, че една видеокарта щом е фабрично клокната и има повече вентилатори, я изкара година я не, достатъчно красноречиво говарят и за техническата ти грамотност. А щом смяташ, че Palit предлагат по-добро качество ...... нямам какво да ти отговоря, освен да замълча пред гения ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ли не съм изненадан. Като свършат аргументите и тия като тебе се хващат за правопис и пунктоация.

Споменаването на умствен капацитет, е само защото ти си позволи да обиждаш, отново поради липса на други аргументи.

Констатациите, че една видеокарта щом е фабрично клокната и има повече вентилатори, я изкара година я не, достатъчно красноречиво говарят и за техническата ти грамотност. А щом смяташ, че Palit предлагат по-добро качество ...... нямам какво да ти отговоря, освен да замълча пред гения ти.

Palit 8500 GT найс'та употреба - в компа на сестра ми и работи до ден днешен без грешка. Palit MX440SE, която вече има антична стойност, но oще работи на малкото останали съществуващи AGP машини - също бачка перфектно; няма артефакти, няма никакви дефекти. След тая MX440SE по онова време си взех GeForce 6200 AGP, също на Palit. И тази бачка до ден днешен.
А на Гигабайтската 1050-ка, за да ѝ сложат 2 вентилатора, значи са я превърнали в печка. С клок от цели 30% за тая карта и 2 вентилатора ще са ѝ малко. Понеже обичаш автомобилните сравнения, това е все едно да вземеш двигател на БМВ, чийто лимит е 8000 оборота и да го надуеш на 12000. Ще работи известно време и ще летиш с него, но после ще гушне букета, защото производителят го е проектирал за 8000 оборота максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има една работа че старите видеокарти са много по-добре направени и държат не е до производителя.Първата ми видеокарта 9600GT на Powercolor е все още жива и един проятел я ползва на работата си , вярно май я съживява 1-2 пътя в печката защото се разлепи кристала ли какво беше но все още работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палит не случайно дават едва 2 години гаранция, докато останалите дават минимум по 3. 

И що за логика е това, че картата щяла да умре след една година, щото била клокната и с повече вентилатори?! Това значи, че е с по-добро охлаждане, т.е., ще живее ПО-ДЪЛГО, а не по-малко. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/20/2017 в 17:41, Azhen написа:

Не може , но не е толкова лесно както беше преди , сега има много по-голяма конкуренция и е доста по-трудно да се копаят , трудността се увеличава постоянно.

Относно това колко трудно е станало минирането. Ако това наистина е така защо тогава така масово хората (миньорите) са решили да се занимават и заради тях сега всички ние пишем в тази тема, а някои стигнаха и до спорове и обиди.  

преди 15 часа, Azhen написа:

Каквото и да спорите ,положението е такова че заглавието на темата е реалност и това не се очаква да се промени в близките 4 месеца , не е само в България както казах самите производители на карти имат затруднения с доставките или чисто и просто са започнали сами да копаят и да не продават карти звучи налудничаво но пък ако печалбата за тях е по-голяма от копането защо пък не като се имат предвид цените на ток в някои държави сами може да си правим извода .Дано поне видим ВЕГА на порядъчни цени ... 

Съгласен съм че положението е тежко. Някои казват че има 1050 карти, други казват че се драматизира и че това не е чак такъв проблем. Обаче ако си като мен и в момента си търсиш карта никак не изглежда розово. Както писах по-рано аз трябва да чакам Мост да ми заменят картата или да ми върнат парите.  При това положение с картите, и прогнози като на @Azhen че още 4 месеца ще е така и да ми дадат парите или няма да има карти или ще са надценени заради липсата.

П.С.  Ако някой от вас мисли, че преувеличавам нека има в предвид че от R9 390 8gb преминах на аварийно положение с HD 5450 1gb. Може и просто да се лигавя, но не е приятно нищо да не върви (освен hearthstone на low quality :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050-ки има, да, щото за нищо не стават :D  Има и 1050 Ti тук-там останали, някоя 1060 и даже и една 1070-ка видях, но тя вече е в друг ценови клас. Специално в Мост обаче няма нищо от изброеното. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера четох че ВЕГИ-те ще са големи лами ... ще са с над 300 вата TDP... 

http://wccftech.com/amd-radeon-rx-vega-power-hungry-rumor/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.