Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги в момента съм с този(WDC WD10S21X-24R1BT0 SCSI Disk Device) хард диск,но е доста бавен и искам да го сменя с друг по бърз пак да е 1ТБ,но нямам възможност за SSD в момента.Моля препоръчайте ми някой качествен хард диск за лаптоп модела е Y50-70,ако има значение.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загубена кауза. По-добре виж какво ти забавя операционната система. Какъвто и HDD  да сложиш, в началото ще е добре, а след това ако не поддържаш операционната си система работоспособна, ще има голямо забавяне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на 120GB SSD е колкото на 1ТВ хард диск. Купуваш си SSD и го монтираш на мястото на харда и на него инсталираш/клонираш операционната система с всички програми. Наличния хард му взимаш кутия и го ползваш като външен /през USB/ за склад, който няма нужда от големи скорости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има HDD на 7200 об. но разликата която ще усетиш е най-вече в температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikivento написа:

Здравейте колеги в момента съм с този(WDC WD10S21X-24R1BT0 SCSI Disk Device) хард диск,но е доста бавен и искам да го сменя с друг по бърз пак да е 1ТБ,но нямам възможност за SSD в момента.Моля препоръчайте ми някой качествен хард диск за лаптоп модела е Y50-70,ако има значение.Благодаря предварително.

Доста хора имат проблеми с тази серия SSHD. Можеш да пробваш решение от форума на Леново или да се възползваш от гаранцията, ако имаш някакви проблеми освен намалената функционалност. Но по-удачно е решението на бай Кольо.

Ето все пак някакво предложение(HTS721010A9E630).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Цената на 120GB SSD е колкото на 1ТВ хард диск. Купуваш си SSD и го монтираш на мястото на харда и на него инсталираш/клонираш операционната система с всички програми. Наличния хард му взимаш кутия и го ползваш като външен /през USB/ за склад, който няма нужда от големи скорости.

От доста време цената на 1 GB < 1 левче при SSD. Особено пък ако случиш на промоция някъде цената на 120 GB SSD може да ти излезе 1/2 от цената на 1 TB HDD. 

И да - по-добре SSD на мястото на CD/DVD-то чрез едно Caddy. Няма нужда от външни кутии и темподобни щуротии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, techmaniac написа:

От доста време цената на 1 GB < 1 левче при SSD. Особено пък ако случиш на промоция някъде цената на 120 GB SSD може да ти излезе 1/2 от цената на 1 TB HDD. 

И да - по-добре SSD на мястото на CD/DVD-то чрез едно Caddy. Няма нужда от външни кутии и темподобни щуротии.

И да де, но ако беше погледнал модела на лаптопа за който иде реч, щеше да разбереш защо не предложих кади, а външна кутия - щуротия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, baikolio95 написа:

И да де, но ако беше погледнал модела на лаптопа за който иде реч, щеше да разбереш защо не предложих кади, а външна кутия - щуротия...

Да, няма CD/DVD... Нищо няма значение - на мястото на HDD-то слага SSD, и готово... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че SSD е много по-добрия вариант от HDD но не искам външни кутии и външен хард да си го разнасям а нещо по добро от моя хард с по-голяма скорост ли не знам за това питам иначе ми е пределно ясно че със SSD ще заспи работата,или няма смисъл да го сменям този ако не е  SSD защото със другите ще е по същия начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да го сменяш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти дам следния пример:

Лаптоп с i7 процесор и HDD се държи много по-мудно от същата машина с i3 процесор и SSD диск - факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, baikolio95 написа:

Ще ти дам следния пример:

Лаптоп с i7 процесор и HDD се държи много по-мудно от същата машина с i3 процесор и SSD диск - факт.

Да затова и аз питам има ли смисъл изобщо да влагам пари в нов HDD,и май отговора за сега е НЕ

Редактирано от nikivento (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като не ти се разнасят кутии, взимаш SSD с по-голям обем, който те устройва.

Ето колко сложно се монтира и колко огромна е кутията:

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.