Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 10 години си купих компютър с това дъно и процесор Athlon 64 X2 4000+. Имах и читава видео карта, но се спомина, след което спрях игрите и минах на Линукс Минт, и сложих евтина Radeon HD 3470. PAM паметта вече е 4 ГБ, захранването също е сменяно и сега е някаква евтиния.

Питам дали е възможно да сложа 4Х процесор Феном, тъй като се блазня от приличните цени в АлиЕкспрес. Там търговците пишат, че процесорите са за АМ и АМ+ сокет с 940 пина, ама им нямам голяма вяра. От АСУС са написали, че AMD Phenom X4 9450e е подходящ, но не го намирам в търговската мрежа.

Целта на ъпгрейда е, компютъра да не запецва когато работи с Линукс-а, видео-плеъра, интернет браузърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Хардуерното ускорение работи ли като пускаш филм? 

След като Асус са написали че се поддържа значи се поддържа. А в търговската мрежа няма как да намериш 8 годишен процесор.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуерното усилване предполагам, че работи щом ме изкара толкова години!

При китайците има Феноми 9550, 9650 и т.н. от 13 $ на горе.

За същата цена го има и Athlon 64 X2 6000+, но за него не съм убеден, че ще се усети разлика спрямо сегашния процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Lyubooo написа:

Хардуерното усилване предполагам, че работи щом ме изкара толкова години!

:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

up

Пак повтарям, че разрешения от АСУС процесор ФЕНОМ 9450е липсва на пазара, но има други 9550, 9650 и т.н., за които пише че са за АМ2 и АМ2+ сокет. Дали има шанс някой от тях да стане?

Също така, дали ще се усети усилване на работоспособността на компютъра при подмяна на 4000+ с друг двуядрен но с по-висока честота, като 5000+ или 6000+?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не инвестирай пари в тоя компютър - въпрос на време е горещия чипсет на nvidia да почне да freezе-ва от прегряване...

разлика с новия процесор ще има, но ще ти трябва и ново охлаждане, 6000+ греят здраво - фабричния охладител на амд за тях беше с медни радиатор (и плочката и ламелите) и пайпове... според мен зацепването е от смрадеона, старите серии нямат читави драйвери под линукс, трябваше да търсиш  nvidia, но задължително с добро охлаждане и му правиш редовно профилактика

p.s. phenom 9450e е TDP 65W, докато 9550 и 9650 са с TDP 95W и ако тръгнат ще ти трябват по добро зарханване и по добро охлаждане...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коректния отговор на the professor!

ПП: И аз му се чудя на дълголетието на този компютър, но щом работи и ми върши работа, не мисля че е редно да го сменям! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро направих ъпгрейт на стария ми компютър с подобни характеристики за да мога да играя на него World of Tanks.

Смених процесора от AMD Athlon X2 5000+ Socket AM2 на AMD Phenom X4 9650 AM2+ .

Увеличих РАМ паметта на 6 GB DDR2 800Mhz

Сложих нова видео карта NVIDIA GeFORCE GT 730 GDDR5 2GB 64 Bit

Сложих и нов диск, защото стария много шумеше, пък и този диск има гаранция 10 години и по-натам ще го ползвам за лаптопа ми. 256GB SSD Samsung 850 Pro

Колко похарчих:

Процесор втора употреба от Панагюрище за 40лв

Видеокарта нова от Ардес за 120лв

Две платки рам ползвана по 20 лв общо 40лв

Всичко общо 200 лв и компютъра е неознаваемо бърз.

П.С.Да не казвам как стария процесор вдигаше 100C+, а новия работи до макс 60C

19532889_1616461378378521_156859773_o.png

19551323_1616467775044548_547572045_n.png

Редактирано от milevmilev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, milevmilev!

Точно това исках да знам, че е възможен ъпдейта и че някой го е правил някога.

Сега остава да реша дали и аз да се пробвам или в близко бъдеще да мина към купуване на съвременни компоненти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.07.2017 г. в 8:51, Lyubooo написа:

Благодаря ти, milevmilev!

Точно това исках да знам, че е възможен ъпдейта и че някой го е правил някога.

Сега остава да реша дали и аз да се пробвам или в близко бъдеще да мина към купуване на съвременни компоненти.

Едиствено трябва да съобразиш, дали захранването ти е достатъчно за новия процесор, защото стария е 65W, а новия ще бъде 95W. На моя захранващ блок пише 400W и след смяната на процесора всичко е наред. Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.