Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде момента и аз да се допитам за ъпгрейд. Изпадна ми видеокарта ASUS GTX 560 която се чудя дали ще я поеме старата ми конфигурация (захранването) която е както следва:

дъно        --- ASUS P8H61-M PRO

процесор --- Intel Core i3 Dual 2120 (Sandy Bridge) 3.30GHz [D2]

рам          ---  2х4GB HyperX

захранване --- Corsair CX430

2 харддиска и един SSD

Мерси предварително

P.S. Ботълнек-а (ако има такъв) не ме притеснява, все пак в момента съм с AMD Radeon HD 6570

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем със захранването. Картата би трябвало да тръгне перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е възможно да имаш проблеми, ако сложиш истински процесор, а не тоя хем орязан, хем стар и немощен. Тогава общата консумация може да се повиши много, особено ако не ползваш вертикална синхронизация. Там вече роля ще играе и състоянието на това старо захранване , вероятно с отдавна изтекла гаранция. 

А ботуълнека си е за притеснение откъдето и да го погледнеш. Първо, че картината не е като хората и второ, че даваш пари за карта, която показва доста по-малко от това, което може и за което е предвидена. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и истински процесор да сложи, пак няма да стигне 100W , а и видеото освен в бенчове, няма къде да го изпъне на 150W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, baikolio95 написа:

Колкото и истински процесор да сложи, пак няма да стигне 100W , а и видеото освен в бенчове, няма къде да го изпъне на 150W.

Не е така. Видеото ще си я хване тая консумация, ако процесора не го ограничава. Друг е въпроса, дали това захранване ще е достатъчно. По принцип да, но отчитайки възрастта му, може да има изненади с черни екрани. Навремето с GTX460, която има подобна консумация, нямах проблеми докато бях с процесори до i3 3220. Сложих един i5 3570 и захранването умря. Не захранваше добре, затова и го смених на следващия ден със сегашния си Seasonic. Да, верно, беше с две линии Chieftec 450W,  но и така трябваше да издържи. Само че не издържа. Мисълта ми е, че консумацията се увеличава на макс, ако се иргаят съвременни игри без вертикална синхронизация или се търсят по-малко от 60  fps, които ще са добре за запазване на видеокартата при включена ВС.  Ако не вярваш в това, което пиша, пробвай някоя игра на максимални детайли, за да не те ограничава процесора. Пусни си примерно един HWiNFО  да ти засича долу горе консумацията и виж колко ще е. После си пусни с ВС и по-ниска графика или резолюция. Пак виж колко ще е. Когато процесора спъва видеокартата, доста често тя не е натоварена и това може да я спаси от недостатъчното захранване. Ама клокне ли се и се пусне без вертикална синхронизация или както казах, малко фпс с добра графика, то консумацията се повишава. Но дори графиакта да не е максимална, пак консумацията може да бъде максимална. 

Вече колко точно харчи тая карта за която пита, не знам. Ама щом казват 150 вата, значи след клок ще са доста повече. ю

Моята GTX970  си ги лови редовно 220 вата, макар че и дават доста по-малко по документи. Затова и винаги си играя с вертикална синхронизация, та да не се натоварва много, което пък води и до греене и до по-висок шум и до износване. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички

Захранването е на година и 8 месеца, няма да се търси последващ ъпгрейд и най-важното -- картата ми е без пари :)

Днес я монтирам и успешен ден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов въпрос, нужно ли е да е захранена и през двата 6-пинови конектора.

Също така, монитора го ползвам (така де, жената) и за телевизор, в момента положението е от компютър-монитор VGA, STB-монитор HDMI.

Монитора е само с VGA и HDMI. Та ако има някой идея как да прехвърля STB-то към VGA входа на монитора ще е супер

P.S. Идеята за изхвърляне на STB-то не става, ще ми мрънкат

Редактирано от rostislaf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, rostislaf написа:

Нов въпрос, нужно ли е да е захранена и през двата 6-пинови конектора.

Е, бива ли да задаваш такива въпроси?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как, като не съм сигурен, питам.

То вече ми се изясни де, досега четох из разни форуми.

Втория въпрос си остава отворен, независимо че съм си отговорил до голяма степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, bildera_ написа:

Не е така. ...

Предполагам можеш да си преведеш - Total System Power Consumption in Watts

Или - 320 вата обща консумация на системата с клокната карта и адекватен процесор!

560_power.png

преди 27 минути, rostislaf написа:

Няма как, като не съм сигурен, питам.

То вече ми се изясни де, досега четох из разни форуми.

Втория въпрос си остава отворен, независимо че съм си отговорил до голяма степен.

Ако картата е с HDMI и DVI, пускаш компютъра с преходник към VGA, а бокса си остава през HDMI.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, baikolio95 написа:

Ако картата е с HDMI и DVI, пускаш компютъра с преходник към VGA, а бокса си остава през HDMI.

Мда, и аз до този извод стигнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.