Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди няколко дена ъпдейтнах Iphone 5 и нормално настройките за VPN-а изчезнаха. Проблема е че, когато тръгнах да правя новите настройки се оказа че няма връзка тип "PPTP" за VPN и не мога да го използвам, а ми се налага служебно. Новият IOS е 10.3.2. Как може да се създаде тази връзка? В момента излизат IKEv2, IPSec, L2TP, но  никоя от тях не ми върши работа. Преди  ъпдейта бях с IOS 8  и  имах такава връзка, и VPN си работеше, на Ipad a съм с IOS 9 и там нямам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си предишните настройки и ги въведи отново. Иначе няма как да изградиш VPN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го няма този прптокол - ползвай L2TP:

pptpfix1.jpg

http://www.redmondpie.com/how-to-enable-pptp-vpn-support-in-ios-10/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Вече го няма този прптокол - ползвай L2TP:

pptpfix1.jpg

http://www.redmondpie.com/how-to-enable-pptp-vpn-support-in-ios-10/

Благодаря, но не става по този начин за съжаление.Ще трябва да се търси друго решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, кой ти е изграждал VPN връзката и с какви настройки е. Ако не става има приложения, които се инсталират на телефона и от там да си изградиш VPN. Просто ти трябват настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

Добре де, кой ти е изграждал VPN връзката и с какви настройки е. Ако не става има приложения, които се инсталират на телефона и от там да си изградиш VPN. Просто ти трябват настройките.

Аз настроиките на VPN-a ги имам, обаче протокола  който досега ползвах "PPTP" се оказва че не се подържа от Apple  в IOS 10. Със  същите настройки ползвам на PC то и на Ipad-a (IOS 9)  и нямам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vialli написа:

Аз настроиките на VPN-a ги имам, обаче протокола  който досега ползвах "PPTP" се оказва че не се подържа от Apple  в IOS 10. Със  същите настройки ползвам на PC то и на Ipad-a (IOS 9)  и нямам проблем.

Ами ще търсиш софтуер, чрез който да си изградиш VPN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или, както ти казаха, ползваш приложение за iOS, което да поддържа PPTP, или си накарай администраторите на работа да настроят поне L2TP тунеш на маршрутизаторите, защото PPTP вече е отживелица. Реално в твоя случай трябва да е дори L2TP over IPSec.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, badsector написа:

Или, както ти казаха, ползваш приложение за iOS, което да поддържа PPTP, или си накарай администраторите на работа да настроят поне L2TP тунеш на маршрутизаторите, защото PPTP вече е отживелица. Реално в твоя случай трябва да е дори L2TP over IPSec.

Варианта с администраторите отпада, колкото до приложенията , днес пробвах 4-5 от айпълсторе, но нещата не се получават. Единственото което се сещам е да си върна старият IOS, ако е възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vialli написа:

Варианта с администраторите отпада, колкото до приложенията , днес пробвах 4-5 от айпълсторе, но нещата не се получават. Единственото което се сещам е да си върна старият IOS, ако е възможно

Как така не става? Дава ли някаква грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Как така не става? Дава ли някаква грешка?

С приложение създавам VPN, но с него не мога да вляза в служебните сайтове. На мен ми трябва да мога да създам VPN със сървър и акаунт, които аз имам.В тези приложения има някакви сървари с акаунти и пароли, които не ми вършат работа т.е с тях не се свързвам, а не мога на тяхно място да сложа  моите сървар акаунт и парола.Признавам, че не съм много наясно със всичките тия неща, но се опитвам да ги разбера до колкото е възможно с ваша помощ разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vialli написа:

С приложение създавам VPN, но с него не мога да вляза в служебните сайтове. На мен ми трябва да мога да създам VPN със сървър и акаунт, които аз имам.В тези приложения има някакви сървари с акаунти и пароли, които не ми вършат работа т.е с тях не се свързвам, а не мога на тяхно място да сложа  моите сървар акаунт и парола.Признавам, че не съм много наясно със всичките тия неща, но се опитвам да ги разбера до колкото е възможно с ваша помощ разбира се.

Не разбирам от IOS, но така като чета, явно исталираш сървъри, а на теб ти трябва клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RagnerBG написа:

Не разбирам от IOS, но така като чета, явно исталираш сървъри, а на теб ти трябва клиент.

Предполагам е имал предвид, че има адреса на служебния сървър (рутер, който се явява другия край на тунела), към който иска да се свърже.

Според мен не е работа на служителите да търсят какво приложение да използват, освен ако самите те не държат да ползват айШИТ устройства. Ако ти го налага мениджмънта, ги попитай тях какво да използваш. Те ще си предадат казуса към мрежовите администратори, които ще се принудят да ъпдейтнат вида на тунела, понеже е твърде вероятно новите версии на този тип приложения в магазина да нямат опция за PPTP. Поне доколкото видях второто цитирано от @ExaFlop няма такава опция, напълно възможно е да е масово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badsector написа:

Предполагам е имал предвид, че има адреса на служебния сървър (рутер, който се явява другия край на тунела), към който иска да се свърже.

Според мен не е работа на служителите да търсят какво приложение да използват, освен ако самите те не държат да ползват айШИТ устройства. Ако ти го налага мениджмънта, ги попитай тях какво да използваш. Те ще си предадат казуса към мрежовите администратори, които ще се принудят да ъпдейтнат вида на тунела, понеже е твърде вероятно новите версии на този тип приложения в магазина да нямат опция за PPTP. Поне доколкото видях второто цитирано от @ExaFlop няма такава опция, напълно възможно е да е масово.

Администраторите едва ли ще ми обърнат внимание при положение, че при всички останали операционни системи този протокол го има и работи(говорим за голяма фирма,т.е тромава комуникация с много мейли)!

Кажете какъв е варианта да си върна старият IOS и въобще има ли такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли само вие ползвате продукти на Apple в тази мрежа. А отстраняването на PPTP под iOS е от съображения за сигурност.
Та е много вероятно да предложат алтернатива...
Възстановяване от iOS 10 към iOS 9.X  - намирате и изтегляте последната налична IPSW 9. версия за вашия модел и през iTunes възстановявате

Spoiler

Restore Your Device

Plug your iOS device into your computer, open up iTunes, then click on your iOS device in iTunes.

Option-Click (Shift-Click on Windows) the “Restore iPhone” button in iTunes, then select the IPSW you downloaded in step two. Your iPhone will get wiped and restored as if its a new device.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.