Премини към съдържанието
sten90

Как да "възстановя" изчезнали файлове от Bittorrent?

Препоръчан отговор

Снощи по някаква причина компютъра ми беше претърпял срив. Вършех нещо друго и когато отново седнах пред монитора - там имаше малко прозорче със съобщение, че "Системата беше възстановена..." Само че не беше наистина възстановена - всички прозорци, които бях отворил бяха затворени. И когато отворих Битторент-а (6.1.2) - там беше празно. В смисъл торент-файловете(над 100 на брой) ги нямаше в програмата. Същите ги има в папка Users.../AppData/Roaming/Bittorrent. Доколкото виждам, самите файлове също си стоят на компютъра. Много време ще отиде да ги търся и да ги връщам един по един. Мога ли да възстановя предишното състояние на програмата? В споменатата вече служебна папка имам разни .dat - файлове, но не знам дали могат да свършат работа и как точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси в настройките пътя/папката на файловете с разширение   *.torrent , т.е. първо ги намираш в коя папка са и след това в настройките на програмата указваш този път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но и торент-файловете и същинските файлове ги имам. Питам дали мога наведнъж да възстановя връзките, вместо 100-тина пъти да повтарям процедурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sten90 написа:

Благодаря, но и торент-файловете и същинските файлове ги имам. Питам дали мога наведнъж да възстановя връзките, вместо 100-тина пъти да повтарям процедурата.

не може, трябва един по един

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

70% съм убеден, че може. Преди като съм преинсталирал системата(ако не се бъркам нещо), за по-бързо съм копирал файловете от външен носител обратно в "служебната" папка. А сега файловете дори си стоят там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам как е в битторента, но в настройките на тиксати освен папка за сваляне на файловете има опция за указване на папка за съхранение/преместване на торент файловете, по подразбиране пр мен е c:\Users\opza\Documents\Constantine.S01E02.HDTV.XviD-AFG.torrent

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, hayduk22 написа:

по подразбиране пр мен е

И какво става след преинсталация на ОС? Липсват?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да няма да ги има в списъка ако не са отделно запазени, но реално те са необходими само за сиидване и да не се прекараш да сваляш едни и същи файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте портативни версии на торент клиентите и ги съхранявайте (и програмата и торент файловете) на несистемен дял. И след преинсталация при първото стартиане на торент клиента, ако всички букви на дяловете са си на място, всички задачи ще се заредял тутакси.

преди 7 минути, hayduk22 написа:

реално те са необходими ...

и за възстановяване от сривове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е човека си ги има и пита как да ги възстанови като активни в програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако липсват resume.dat и settings.dat в папката с програмата или в профилната й папка, ще трябва да се закачат наново торент файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След подобни симптоми няма да е зле да се пусне една проверка за грешки /chkdsk/. Поглеж след процедурата всичко си е дошло на място...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тук има нещо, но не знам, дали е работещо:

Цитат

1) I went to "C:\Users\User\AppData\Roaming\BitTorrent" & found "resume.dat" & resume.dat.old".

2) Here, I found it easier to just right-click into resume.dat's "properties" & RESTORE TO PREVIOUS VERSION, which was marked a few days ago. =)

Sure I lost a couple new torrents I put in today, But all my seeds are still there!

So super happy this is solved!

https://forum.bittorrent.com/topic/1406-all-of-my-torrents-have-vanished/

спомням си, че с .dat файл, само че в utorrent съм успявал преди години... Ако помогне, драснете някой ред, и другите да знаят работи ли или не...

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам тоя клиент е подобен на utorrent.

Едното вече го казаха - с resume.dat.old ако излезе читавио копие.

И аз имам подобен проблем с utorrent и при мен е омазано. Има и един куп resume.dat.nn.bad обаче и тях ги не ще заради несъвпадащ хеш. Щре видя какво ще мътя.

Чети тук - т.18 отваряй спойлерите http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=219818#18

Ако си пропуснал отдолу - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3375284

При bitcomet се пазят поне 5 бейкъпа и там е лесно с възстановяването.

Добавка: Малко игра с BEncode Editor от .bad файла ми възстанови около 2 / 3 от списъка  http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1844553

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам resume.dat, но е 58 байта - може би се е "презаписал" при отварянето на Bittorrent. settings.dat е към 17 килобайта, но май не точно това ми трябва. Все пак ще прегледам онзи форум.

Пробвах с "предишна версия" от свойствата на файла, но там няма такава. Това има ли нещо общо с точките за възстановяване на системата или е друга системна опция?

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Презаписва го при затваряне на точно толкова. Търси другите - .old и .bad  Ако намериш по-голям направи копие в друга директория.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В папката нямам други resume.old и никакви .bad. Изглежда ще трябва да връщам нещата едно по едно, или да зарежа тази програма - щом прави такива мизерии при макар и доста редките случаи на срив на системата.

Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, sten90 написа:

В папката нямам други resume.old и никакви .bad. Изглежда ще трябва да връщам нещата едно по едно, или да зарежа тази програма - щом прави такива мизерии при макар и доста редките случаи на срив на системата.

Благодаря на всички!

На uTorrent става със сигурност, има информация в мрежата как точно. Бих ти препоръчал uTorrent 2.0.4 b22967

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.