Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля за вашата помощ и съдействие относно мнение и препоръка за избор на смартфон.

По принцип съм консерва-традиционалист, и досега /моля за вашата пощада:)/ все още ползвам два смартфона Nokia /Simbian/: Nokia E90 Communicator и Nokia E71.

Наясно съм,че са антики, но ми дават възможност лесно и бързо да работя с една ръка с всеки от тях, дори и като шофирам, от друга страна, са много надеждни и до скоро бяха сравнително пълнофункционални. Батериите им издържат по два-три дни, сменяеми са, корпусите и панелите са лесни за замяна при "инцидент". Нещо като старите Мерцедеси  и Волво. Всичко си имат и всичко работи...Но...времето е неумолимо, прогреса-също. Реалностите в момента изискват друг тип телефони.

Търся сравнително здрав, надежден модел,със защита на дисплея от надраскване, с добра батерия /говоря много на ден, проверявам си пощата,понякога търся дадена информация в нета./. Размера на дисплея - от 5,00 до 5,2, т.к. ръката ми не е голяма, а държа да мога да работя с една ръка, дори и при шофиране. Личната ми поща ще е на този телефон. Налага ми се да правя снимки, които да изпращам после на служебната си поща.Нямам възможност да сменям телефона всяка година,целта ми е да издържи като памет, актуализации/ъпдейти до три години. Доколкото прочетох, RAM и вградената памет вероятно трябва да са над бюджетното 2/16. Относно хардуера-процесор,ядра и др., съм пълен лаик, но целта ми е апарат, който да е сравнително бърз и да остане такъв възможно най-дълго време. Бюджета ми е около 400-450 лв. Ако батерията е сменяема, ще е плюс, защото ще мога да ползвам телефона по-дълго.

За съжаление, работата ми изисква да съм постоянно с костюм, и телефона трябва да  е подходящ за целта, но се надявам да мога да го нося и в дънките. Не на последно място-бих искал да е малко по-различен от най-разпространените. Прилагам по-долу два модела Asus ZenFone 3Max, като примери, но единия-точно този с по-добрия хардуер, е с дисплей 5,5 и ми е голям за ръката.Не знам дали по-малкия е много по-осакатен.

Но това са само примери. Ще съм благодарен за мнения и препоръки,или идеи за марка и модели, защото това е материя, в която към момента не съм компетентен.

Смартфон ASUS ZenFone 3 MAX ZC553KL

Смартфон ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не разгледаш и Huawei P10 Lite без договор към оператор може да го намериш за около 500 лв. но превъзхожда асуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря ви за препоръката. Сега ще прочета характеристиките на модела.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал Hauwei P8 Lite 2017....добър китайски телефон, вече може да го вземеш на малко над 400лв.

П.П. - Може и са го видиш като Hauwei Honor виж тук: https://www.kaldata.com/телефони/huawei-представи-красивия-смартфон-p8-lite-2017-235242.html

Редактирано от Person (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за препоръката, сега ще прочета описанието на модела. Ще направя сравнение между него и препоръчания в предния постинг P10 lite

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inox1 написа:

Здравейте!

Моля за вашата помощ и съдействие относно мнение и препоръка за избор на смартфон.

По принцип съм консерва-традиционалист, и досега /моля за вашата пощада:)/ все още ползвам два смартфона Nokia /Simbian/: Nokia E90 Communicator и Nokia E71.

Наясно съм,че са антики, но ми дават възможност лесно и бързо да работя с една ръка с всеки от тях, дори и като шофирам, от друга страна, са много надеждни и до скоро бяха сравнително пълнофункционални. Батериите им издържат по два-три дни, сменяеми са, корпусите и панелите са лесни за замяна при "инцидент". Нещо като старите Мерцедеси  и Волво. Всичко си имат и всичко работи...Но...времето е неумолимо, прогреса-също. Реалностите в момента изискват друг тип телефони.

Търся сравнително здрав, надежден модел,със защита на дисплея от надраскване, с добра батерия /говоря много на ден, проверявам си пощата,понякога търся дадена информация в нета./. Размера на дисплея - от 5,00 до 5,2, т.к. ръката ми не е голяма, а държа да мога да работя с една ръка, дори и при шофиране. Личната ми поща ще е на този телефон. Налага ми се да правя снимки, които да изпращам после на служебната си поща.Нямам възможност да сменям телефона всяка година,целта ми е да издържи като памет, актуализации/ъпдейти до три години. Доколкото прочетох, RAM и вградената памет вероятно трябва да са над бюджетното 2/16. Относно хардуера-процесор,ядра и др., съм пълен лаик, но целта ми е апарат, който да е сравнително бърз и да остане такъв възможно най-дълго време. Бюджета ми е около 400-450 лв. Ако батерията е сменяема, ще е плюс, защото ще мога да ползвам телефона по-дълго.

За съжаление, работата ми изисква да съм постоянно с костюм, и телефона трябва да  е подходящ за целта, но се надявам да мога да го нося и в дънките. Не на последно място-бих искал да е малко по-различен от най-разпространените. Прилагам по-долу два модела Asus ZenFone 3Max, като примери, но единия-точно този с по-добрия хардуер, е с дисплей 5,5 и ми е голям за ръката.Не знам дали по-малкия е много по-осакатен.

Но това са само примери. Ще съм благодарен за мнения и препоръки,или идеи за марка и модели, защото това е материя, в която към момента не съм компетентен.

Смартфон ASUS ZenFone 3 MAX ZC553KL

Смартфон ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL

Поздрави!

Жалко е, че навремето си ползвал едни от най-добрите и премиум телефони, а сега търсиш нещо посредствено! За работа ти препоръчвам IOS, но е доста над бюджета. 2/16../3/32 и т.н не са критерий. Също и брой процесорни ядра. За батерията същите мисли. Аз лично не мога да ти препоръчам нищо, което да ти върши идеална работа според бюджета и изискванията. 

П.П. А това(''Размера на дисплея - от 5,00 до 5,2, т.к. ръката ми не е голяма, а държа да мога да работя с една ръка, дори и при шофиране.'') ме отказа тотално!

Успех!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което горе-долу се вписва в тези изисквания, е Sony Z5 Compact (втора ръка). Мисля, че до 450 лева можеш да намериш в OLX. А инак, някак не мога да събера изискването да е (сравнително) актуален още две години (примерно) и бюджета... Компактен (4.6"), изключително здрав телефон с много издържлива батерия, осемядрен (2х4), много добра камера с бърз автофокус, водоустойчив. Според мен, Sony имат най-добрия дизайн сред телефоните, но въпрос на вкус... на други им харесва дизайна на обло и плоско речно камъче (Samsung) и т.н. Всяка батерия е сменяема... в сервиз. След две години ще го посетиш и това е... За 10 минутки работа. Аз на предишния ми, пак с вградена батерия, си я смених сам (и мисля, че се справих по-добре отколкото щяха в сервиз да го направят - предлагаха ми да ми лепнат капака със силикон...). А всичките ти изисквания - малък, актуален, мощен, здрав и евтин, просто няма кой телефон да ги покрие, поне от тези, които са ми известни. Колкото до актуализациите, не ми е известен такъв Android телефон, който 3 години да получава актуализации. Година, година и половина е най-доброто, на което можеш да разчиташ.

sony-z5-compact3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, XECUTIONER написа:

Жалко е, че навремето си ползвал едни от най-добрите и премиум телефони, а сега търсиш нещо посредствено! За работа ти препоръчвам IOS, но е доста над бюджета. 2/16../3/32 и т.н не са критерий. Също и брой процесорни ядра. За батерията същите мисли. Аз лично не мога да ти препоръчам нищо, което да ти върши идеална работа според бюджета и изискванията. 

П.П. А това(''Размера на дисплея - от 5,00 до 5,2, т.к. ръката ми не е голяма, а държа да мога да работя с една ръка, дори и при шофиране.'') ме отказа тотално!

Успех!:)

Здравейте!

Това, което съм можел да си позволя преди, и това ,което съм планирал да си позволя сега, се различава поради различни години, възможности, семеен статус:) и др. Все пак благодаря за отговора ви!

Поздрави!

преди 2 часа, Уолтър Уайт написа:

Бих ти препоръчал LG G6

Благодаря ви за отговора!

Какви са предимствата на марката и модела? Моля да ме извините за въпроса, но както споменах, в тази област нямам знания.

Поздрави и успешен ден!

преди 2 часа, djagi написа:

Това, което горе-долу се вписва в тези изисквания, е Sony Z5 Compact (втора ръка). Мисля, че до 450 лева можеш да намериш в OLX. А инак, някак не мога да събера изискването да е (сравнително) актуален още две години (примерно) и бюджета... Компактен (4.6"), изключително здрав телефон с много издържлива батерия, осемядрен (2х4), много добра камера с бърз автофокус, водоустойчив. Според мен, Sony имат най-добрия дизайн сред телефоните, но въпрос на вкус... на други им харесва дизайна на обло и плоско речно камъче (Samsung) и т.н. Всяка батерия е сменяема... в сервиз. След две години ще го посетиш и това е... За 10 минутки работа. Аз на предишния ми, пак с вградена батерия, си я смених сам (и мисля, че се справих по-добре отколкото щяха в сервиз да го направят - предлагаха ми да ми лепнат капака със силикон...). А всичките ти изисквания - малък, актуален, мощен, здрав и евтин, просто няма кой телефон да ги покрие, поне от тези, които са ми известни. Колкото до актуализациите, не ми е известен такъв Android телефон, който 3 години да получава актуализации. Година, година и половина е най-доброто, на което можеш да разчиташ.

sony-z5-compact3.jpg

Здравейте!

Сони, в моите представи наистина е нещо различаващо се като визия и като устройства.Досега не бе във фокуса ми на внимание.

Относно погрешната ви представа за актуализациите- моля да ме извините, но действително до момента нямам натрупан опит и/или информация, и затова неволно се излагам...явно...Важното е да успея да вляза в час с първата крачка.

Има ли аналог на предложения от вас модел с размер на дисплея 5,0-5,2?

Поздрави и успешен ден!

Редактирано от Inox1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL  и съм много доволен от него.

Работи леко и бързо, прави чудесни снимки и видео.

Само батерията свършва за 1 ден яко ръчкане.

Ама тя на всички свършва така че не е критерий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Inox1 написа:

Какви са предимствата на марката и модела? Моля да ме извините за въпроса, но както споменах, в тази област нямам знания.

На модела е предимство камерата. Dual 13 MP (f/1.8, OIS, 3-axis, phase detection AF) + 13 MP (f/2.4, no AF), dual-LED flash. Телефона е с 5.7 инчов екран 2К резолюция (фаблет) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Inox1 написа:

...

Сони, в моите представи наистина е нещо различаващо се като визия и като устройства.Досега не бе във фокуса ми на внимание.

Относно погрешната ви представа за актуализациите- моля да ме извините, но действително до момента нямам натрупан опит и/или информация, и затова неволно се излагам...явно...Важното е да успея да вляза в час с първата крачка.

Има ли аналог на предложения от вас модел с размер на дисплея 5,0-5,2?

Поздрави и успешен ден!

Здравей! (във форума съм на "ти", някак ми е непривична учтивата форма)

Понеже търсеше компактен телефон, удобен за работа с една ръка, затова и този предлагам. 4.6" ми е предела, лично за мен, такъв ползвам. А иначе, Xperia M5 (също много добър) и 5", Xperia Z5 (5.2") отговарят като размер. За M5 мога да кажа, че е много добър телефон, за разлика от предшествениците си от M серията. И двата са водоустойчиви. Z5 разликата му с Compact е малко повече RAM (3гб.) и по-големия екран, друга разлика няма.

п.п. M5 се ъпдейтва до 6.0.1 (Marshmallow), докато за по-старшите модели, в момента съм с 7.0 (Nougat) и чакам ъпдейт до 7.1

sony-xperia-m5-4.jpg

gsmarena_001.jpg

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зенфоните на асус са от пластмаса, въпреки, че на сайта пише pure metal (реално металът е покритие върху пластмаса)...

p.s. сонитата са водоустойчиви, но само докато са нови (1-2 месеца) - докато се скъса смешното уплътнение на капачето на usb-то...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички!

Извинявам се и Благодаря на всички, които са ми отговорили. Последните часове бях в движение, а когато съм в офиса, нямам възможност да пиша във форума.Затова до момента не бях на линия. Сега ще отговоря на всеки от вас.

Поздрави!

преди 11 часа, klass написа:

Здравейте! Имам ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL  и съм много доволен от него.

Работи леко и бързо, прави чудесни снимки и видео.

Само батерията свършва за 1 ден яко ръчкане.

Ама тя на всички свършва така че не е критерий.

Здравейте,Klass!

Благодаря ви за отговора, който е ценен за мен, защото е от човек, ползващ точно модела телефон, който бе един от предварително избраните. Но, коментара за батерията ме учуди-тя би трябвало да е силната страна на този модел? Може би работите с много приложения или тежки игри?

Поздрави!

преди 4 часа, Уолтър Уайт написа:

На модела е предимство камерата. Dual 13 MP (f/1.8, OIS, 3-axis, phase detection AF) + 13 MP (f/2.4, no AF), dual-LED flash. Телефона е с 5.7 инчов екран 2К резолюция (фаблет) 

Здравейте, Уолтър Уайт!

Благодаря за допълнителното инфо. За съжаление, дисплея 5,7 определено не е за моята ръка, както и 5,5.

Независимо от това, благодаря от сърце за вниманието и усилията!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Уолтър Уайт написа:

И цената му е "предимство", тъй като модела е в ценовия диапазон 1100 - 1300 лева, а автора е написал:

Цитат

Бюджета ми е около 400-450 лв.

Тоест вие му предлагате апарат двойно по-скъп от желаното.
Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, djagi написа:

Здравей! (във форума съм на "ти", някак ми е непривична учтивата форма)

Понеже търсеше компактен телефон, удобен за работа с една ръка, затова и този предлагам. 4.6" ми е предела, лично за мен, такъв ползвам. А иначе, Xperia M5 (също много добър) и 5", Xperia Z5 (5.2") отговарят като размер. За M5 мога да кажа, че е много добър телефон, за разлика от предшествениците си от M серията. И двата са водоустойчиви. Z5 разликата му с Compact е малко повече RAM (3гб.) и по-големия екран, друга разлика няма.

п.п. M5 се ъпдейтва до 6.0.1 (Marshmallow), докато за по-старшите модели, в момента съм с 7.0 (Nougat) и чакам ъпдейт до 7.1

sony-xperia-m5-4.jpg

gsmarena_001.jpg

Здравейте, Djagi!

Благодаря ви за добре аргументирания постинг. Както споменах, Сони до момента бе извън радара ми, което е явен пропуск от моя страна. Моля ви за кратко инфо  как са подредени по "старшинство" буквените серии на марката, за да мога да прочета  инфо по групи, и да се ориентирам в детайли. Към момента , виждам много сериозни камери и батерии със странно малка мощност - нито една не е над 3 000 mah. Не мога да си обясня какъв е смисъла от това?

Поздрави!

преди 3 часа, the professor написа:

зенфоните на асус са от пластмаса, въпреки, че на сайта пише pure metal (реално металът е покритие върху пластмаса)...

p.s. сонитата са водоустойчиви, но само докато са нови (1-2 месеца) - докато се скъса смешното уплътнение на капачето на usb-то...

Здравейте,Professor!

Благодаря за отговора и за инфото- аз си признавам,че наистина корпуса е от метал...да му....но от друга страна, всъщност, клипа показа,че телефона е издръжлив на вандализъм:).

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да се ориентирам в досегашните предложени от вас варианти, предвид минимума ми знание в областта, фаворитите са:

1. Huawei P10 Lite . Този модел го класират в Топ 3 като модел в някои от сайтовете.

2. SONY -  Xperia M5, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact . За съжаление, все още не мога да се ориентирам в продуктовата линия и категоризация на Сони.

3. ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL.

Може ли за съдействие - какви са плюсовете и минусите при тези модели?

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, the professor написа:

...

Да, много си прав, само дето отдавна нямат капачета на USB-то на водоустойчивите си телефони. А понеже си ползвам стария телефон, който е на 3 години, сигурно защото много внимавам, но нищо не му се е скъсало още. Да, той е с капаче.

преди 2 часа, Inox1 написа:

Здравейте, Djagi!

Благодаря ви за добре аргументирания постинг. Както споменах, Сони до момента бе извън радара ми, което е явен пропуск от моя страна. Моля ви за кратко инфо  как са подредени по "старшинство" буквените серии на марката, за да мога да прочета  инфо по групи, и да се ориентирам в детайли. Към момента , виждам много сериозни камери и батерии със странно малка мощност - нито една не е над 3 000 mah. Не мога да си обясня какъв е смисъла от това?

За разлика от някои китайски и корейски производители, Sony не надуват книжните параметри на батериите. Каквото пише, е реално, а техните батерии са доказано от най-добрите и имат много дълъг опит специално в производството на батерии. След фиаското с гърмящите батерии на Samsung, се говореше, че ще използват батерии на Sony. Ползвам и Z5 Compact, както и Z1 Compact. При мен и двата телефона при моето ползване издържат над 3 дена. Определено, една от силните страни на Sony телефоните е точно батерията, а колко mAh, никога не ме е интересувало, знам, че мога да се доверя на производителя.

преди 1 час, Inox1 написа:

Доколкото успях да се ориентирам в досегашните предложени от вас варианти, предвид минимума ми знание в областта, фаворитите са:

1. Huawei P10 Lite . Този модел го класират в Топ 3 като модел в някои от сайтовете.

2. SONY -  Xperia M5, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact . За съжаление, все още не мога да се ориентирам в продуктовата линия и категоризация на Сони.

3. ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL.

Може ли за съдействие - какви са плюсовете и минусите при тези модели?

Поздрави! 

Това може да помогне в избора - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8598&idPhone2=7534&idPhone3=7464

Поздрави!

п.п. И за трите/четирите телефона, ще се побереш в бюджета само ако вземеш телефона от OLX... Huawei P10 Lite в магазина може и да е под 550 лева.... и ще призная, че е добро предложение, особено като цена.

п.п.п. Това са вече сравнително стари модели на Sony... По старшинство, най-добрия модел от Z серията е Z5 Premium, следван от Z5 и Z5 Compact, като Compact-а е просто по-малък. M е телефон от среден клас, но не много по-лош от предните, дори на тяхното ниво, но с друг процесор и малко по-евтин. По-новите модели от тази година са с "X", "XZ" и т.н.

Сравнени размерите на трите "старши" модела на Sony, Z5 Premium, Z5 и Z5 Compact :

picpath_2_28329.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, djagi написа:

Да, много си прав, само дето отдавна нямат капачета на USB-то на водоустойчивите си телефони. А понеже си ползвам стария телефон, който е на 3 години, сигурно защото много внимавам, но нищо не му се е скъсало още. Да, той е с капаче

Водоустойчиви а:)  https://fakti.bg/technozone/155948-sony-zabrani-potapaneto-na-telefonite-si-pod-voda то това кат клокването на I7К  ем може ама  не дават :)

преди 13 минути, Inox1 написа:

3. ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL

Върви в най близкия магазин и виж на живо как са първите 2 телефона който най-ти пасне него взимай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Водоустойчиви а:)  https://fakti.bg/technozone/155948-sony-zabrani-potapaneto-na-telefonite-si-pod-voda то това кат клокването на I7К  ем може ама  не дават :)

Ами какво от това... Покажи ми производител, който не предупреждава същото - няма такъв! Колкото до морската вода, това е близко до акъла... Действа разрушително на мембраните и уплътненията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, djagi написа:

Ами какво от това... Покажи ми производител, който не предупреждава същото - няма такъв! Колкото до морската вода, това е близко до акъла... Действа разрушително на мембраните и уплътненията!

Не става въпрос за морската вода,а всяко потапяне на телефон във каквато и да е вода, а  сертификата им е IP68  а не IP 67 или по-малък.

Стига сме спамили в темата, Автора и без това се обърка доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Не става въпрос за морската вода,а всяко потапяне на телефон във каквато и да е вода, а  сертификата им е IP68  а не IP 67 или по-малък.

Тази водоустойчивост и сертификат са да ти дадат малко сигурност, че ако си намокриш инцидентно телефона, няма да се наложи да го ремонтираш... Аз моите два Z1 Compact редовно и донякъде умишлено ги мокрих с вода до по-миналата година, когато отидох на море с единия и не се спрях да го къпя в морската вода, докато телефона не получи лек конденз на камерата. Смениха ми го гаранционно... От тогава обаче, престанах да си правя експерименти...

п.п. Часовниците до 50 метра/ 5 бара/ 5 атмосфери, не стават за къпане в басейн, камо ли за потапяне до 50 метра... Можеш да си измиеш ръцете, без да го сваляш. Тези с 10 атмосфери, с тях вече можеш и в басейн да се къпеш. То за това има и часовници от 20 атмосфери (аз съм с такъв), които можеш вече без притеснение да се потапяш (ако полагаш грижи за часовника веднъж на две-три години). Разбира се, не е казано, че часовника от 5 атмосфери ще пропусне веднага в басейна, просто не е препоръчително.

http://www.protime-bg.com/chasovnici/водоустойчивостта-при-часовниците/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, djagi написа:

За разлика от някои китайски и корейски производители, Sony не надуват книжните параметри на батериите. Каквото пише, е реално, а техните батерии са доказано от най-добрите и имат много дълъг опит специално в производството на батерии. След фиаското с гърмящите батерии на Samsung, се говореше, че ще използват батерии на Sony. Ползвам и Z5 Compact, както и Z1 Compact. При мен и двата телефона при моето ползване издържат над 3 дена. Определено, една от силните страни на Sony телефоните е точно батерията, а колко mAh, никога не ме е интересувало, знам, че мога да се доверя на производителя.

Това може да помогне в избора - http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8598&idPhone2=7534&idPhone3=7464

Поздрави!

п.п. И за трите/четирите телефона, ще се побереш в бюджета само ако вземеш телефона от OLX... Huawei P10 Lite в магазина може и да е под 550 лева.... и ще призная, че е добро предложение, особено като цена.

п.п.п. Това са вече сравнително стари модели на Sony... По старшинство, най-добрия модел от Z серията е Z5 Premium, следван от Z5 и Z5 Compact, като Compact-а е просто по-малък. M е телефон от среден клас, но не много по-лош от предните, дори на тяхното ниво, но с друг процесор и малко по-евтин. По-новите модели от тази година са с "X", "XZ" и т.н.

Здравейте, Djagi!

Благодаря за инфото относно батериите, продуктовата "буквена" подредба и за линка със сравненията. С ваша помощ научих много нови детайли, които ще с ми от полза.Хем научих нови неща,хем стесних кръга.

Поздрави!

преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Върви в най близкия магазин и виж на живо как са първите 2 телефона който най-ти пасне него взимай

Точно този съвет с магазина смятам да пробвам. Явно това си е част от отговора...

Поздрави!

преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Споко, не се обърквам толкова лесно:)...попивам полезно инфо "на чиста аванта"...

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.