Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Днес, съвсем случайно докато дефрагменирах диска се натъкнах на някаква програма Microsoft Antimalware. Потърсих я в нета и в един форум ми излезе че може да е някакъв вирус. Въпроса ми е вирус ли е, и как е възможно да се самоинсталира без да разбера? Междувременно забелязах че е правил и някакви си нейни ъпдейти, но не видях нейния процес в  task manager. Предварително се извинявам ако съм сложил темата в грешна секция на форума.

ОС Window XP 32 bit

Антивирусна Avast Free Antivirus

Версия на антивурсната:

27cc1a718d.png

1e40bde4d2.png

2c28bda751.png

Редактирано от Dimitar122 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, hudyr написа:
Цитат
Supported Operating System

Windows 10 , Windows 10 Tech Preview , Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server Tech Preview

Автора е с ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, не обърнах внимание.

Може би ще е по-удачно да посети антивирусния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Да разбирам че тази програма е напълно безвредна и няма от какво да се безпокоя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D:D:D

Още повече съм пропуснал. На снимката с дефрага даже си пише Last modified.

Та ще си пробвам пак късмета - не мисля, че е гадина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са най-вероятно временни vdm файлове на Microsoft Security Essentials. Провери в Control Panel >Programs and components има ли инсталирана Microsoft Security Essentials

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираните директории и ъпдейти са с дата 2015г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Това са най-вероятно временни vdm файлове на Microsoft Security Essentials. Провери в Control Panel >Programs and components има ли инсталирана Microsoft Security Essentials

Това нещо се самодеинсталира преди много време по време на един негов ъпдейт. Няма нищо в add and remove programs(Windows XP не 7)

преди 11 минути, baikolio95 написа:

Маркираните директории и ъпдейти са с дата 2015г.

По това време имах Microsoft Security Essentials. Беше останало от предишния собственик на компютъра, пък не го бях пускал доста време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно няма повод за притеснения, но не можеш да разчиташ единствено на този Avast Free. не е излишно да се минат сканирания с ADWCleaner, JRT, ZHPCleaner и Malwarebytes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Най-вероятно няма повод за притеснения, но не можеш да разчиташ единствено на този Avast Free. не е излишно да се минат сканирания с ADWCleaner, JRT, ZHPCleaner и Malwarebytes.

ADWCleaner - AdwCleaner[S0].txt

JRT не е намерил точка за възстановяване

Не мога да вляза в на https://www.nicolascoolman.com/download/zhpcleaner/ за да го изтегля. Не дава нищо. Само бяла страница и дотам. Даже не зарежда сайта.

Malwarebytes - malwarebytes log.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не правим половинчати работи, по-добре е да си пуснеш тема в раздела за вируси. Не искам да влизам за пореден път в конфликт с домакините.

Деинсталирай mbam по стандартния начин, а ADWCleaner стартирай отново и от менюто File -> Uninstall стартирай деинсталацията му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Dimitar122 написа:

ADWCleaner - AdwCleaner[S0].txt

JRT не е намерил точка за възстановяване

Не мога да вляза в на https://www.nicolascoolman.com/download/zhpcleaner/ за да го изтегля. Не дава нищо. Само бяла страница и дотам. Даже не зарежда сайта.

Malwarebytes - malwarebytes log.txt

с това xp e е късмет да отваряш страници. с интернет експлорер вече не можеш да отвориш и страницата на майкрософт... някои страници ще ти вадят нещо от сорта: SSL error connection was reset firefox и др. браузъри и проблемът не е в браузъра, а в tcp протокола на xp-to...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20/06/2017 в 17:18, the professor написа:

с това xp e е късмет да отваряш страници. с интернет експлорер вече не можеш да отвориш и страницата на майкрософт... някои страници ще ти вадят нещо от сорта: SSL error connection was reset firefox и др. браузъри и проблемът не е в браузъра, а в tcp протокола на xp-to...

Това животно го ползвам само за настройване на рутера :D Това където го ползвам по принцип, рутера не го харесва нещо и не ми дава достъп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.