Премини към съдържанието
borovaka

Ленарт с нов проект за синхронизация

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Днес Lennart Poettering е обявил, че работи върху нов проект наподобяващ микс от функционалност между rsync и git.

http://0pointer.net/blog/casync-a-tool-for-distributing-file-system-images.html

Доколкото прочетох блогпоста идеята ми се вижда супер.
Какво мислите?

п.с.

Аз на "чичо" Ленарт съм му голям фен. Дали пишел качествено кода - слабо ме бърка. Важното е, че идеите са му ОК, пък мазаниците му се намира кой да ги оправи поне в случая със systemd.

Редактирано от borovaka (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чичо не мога да нарека, само 3г. е по-голям от мен :) Иначе идеите са му ОК и винаги има нужда от това, което прави,

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна концепция. Като алтернатива по-скоро може да замени rdiff, отколкото чистия rsync.

Всъщност това има реален потенциал да бъде втората му използваема програма след ifplugd. Стига да го зареже достатъчно бързо разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 16 часа, borovaka написа:

Днес Lennart Poettering е обявил, че работи върху нов проект наподобяващ микс от функционалност между rsync и git.

http://0pointer.net/blog/casync-a-tool-for-distributing-file-system-images.html

Какво мислите?

п.с.

Аз на "чичо" Ленарт съм му голям фен. Дали пишел качествено кода - слабо ме бърка. Важното е, че идеите са му ОК, пък мазаниците му се намира кой да ги оправи поне в случая със systemd.

Браво на него! Много полезно и необходимо. Те първа ще го чета, но много се надявам да е това което си мисля.

Каквото и да е, поне не меша по пет различни технологии.

Благодаря за новината!

преди 14 часа, bvbfan написа:

Аз чичо не мога да нарека, само 3г. е по-голям от мен :) Иначе идеите са му ОК и винаги има нужда от това, което прави,

Да, много е пробивен. Освен това не само говори, но и пише.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по темата:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.06.2017 г. в 18:30, borovaka написа:

Какво мислите?

Изгледах филма. Мисля, че схванах основните му идеи. Програмата ще е доста добра, но не прави това, което на мен ми трябва. Предназначение е за бекъп на системни дялове, не за съхранение на потребителски данни.

Главната особеност е, че разчита на по-нов алгоритъм за откриване на разликите във файловете. Второто, което ми хареса е възможността за интерпретиране на файловите флагове, която е много необходима. Поддържа файлов образ и блокови устройства.

Но,

- Не поддържа версии на файловете. /дали пък аз нещо се бъркам?/

- Не е мислено особено за това как файловете се съхраняват на хоста /криптиране, възможност за възстановяване при повреда, защитеност дублиране/. Направено е разделяне на парчета с определена големина и проверка на интеграцията.

- Залага на изцяло ръчно извикване, а не като услуга, която може да работи без да ти пречи.

- Доста стандартен метод за прехвърляне през мрежата /Curl/, тоест няма възможност да работи през UDP или други значителни особености.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.