Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

По какви формули се смята подобно вързване на тригер на Шмит? (не съм сигурен как се казва) на минусовия вход напрежението е постоянно, а се променя захранващото напрежение - напреженията на сработване на релето и изклюването му предварително не се знаят, но трябва с оградените резистори да се настроят с точност до 0.1V.  Платките са готови с LM393P и трябва само да се настроят да сработват при зададените напрежения - примерно да сработва при 13.6v и да изключва като падне под 13.0V

2017-06-20-054.thumb.jpg.400b98f257332b5915902501659c2a4b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои му викат двупрагов компаратор:
http://www.tu-varna.bg/tu-varnaetm/images/for_students/Analogovi komparatori.pdf

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве, що бях останал с убеждението, че разбираш електрониката?!!!

и как да пишем сега, като няма номерация на елементите?!!!

хистерезиса на релето в случая не е от значение
хистерезиса на схемата се определя от ....мбаси мамата...ъ-ъ-ъ...тъй де от 300к:D
и не е задължително всички заградени в кръгчета да се изчисляват
прагът може да се зададе с един тример на мястото на един от двата резистора на входа (-)
аз бих избрал резистора 56к

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, номерата да са примерно

R1  5.1k

R2  56k

R3 1.8k

R4 1k

R5  300k

Щеше да е прекалено хубаво ако можеше да се сложи тример, ама модула е SMD въшка, и ако трябва да се увеличи с малко R3 запояваш примерно 2к и върху него още едно съпротвление от 20к и става приблизително 1.82к.  Колегата дето я вършеше тая работа по метода на Нагласенко губеше доста време докато настрои някоя платка. Само че се скара с шефа и напусна и аз трябва да ги настройвам ама имам и друга работа и ми се щеше ако има някакви формули да ги сметна предварително съпротивленията и да ги запоя вместо да губя време с проби и грешки.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при тригера на шмит, винаги става с нагласяне, дори в идеалния вариант , резисторите ти са с някакъв толеранс
докато, при прозоречния компаратор, по-лесно би задал горна и долна граница, при тригера на шмит, това зависи  от обратната връзка
в случая в делителя със стабилно напрежение R1, R2 ти определя прагът...демек спрямо маса, при 13,6V, падът върху R2 трябва да е равен на пада върху R4, така че надвишаването със стотни над 13,6 да превключи тригера, а R5 ти определя хистерезиса, а тъй като схемата не е в елементарния и вариант, тук няма как да направиш прости изчисления и се налага да правиш като твоят колега...ъ-ъ-ъ...тъй де, тука има, тука няма:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• Гост
      от Гост
      Наскоро си инсталирах ubuntu 12.10-desktop и ми писна да влизам през терминала в папката където се инсталират повечето работи ... примерно xampp и други...  със команда 'sudo nautilus'-или там както беше писна ми....! Как да си махна root паролата и да си дам пълни права на ACC-то ?
    • от monkera
      Здравеите и много благодаря на всеки който ми е помогнал с отговора си.Ето го и следният проблем-имам уредба Sony RXD5 2 канала по 80 вата (6 ohm на канал) продадоха ми евтино още 2 колони само,че на Panasonic Sa-Ak18 50 вата на колона (6 ома на канал),не се притеснявам че ще изгорят,защото са по малки като ватове Panasonic-a a,защото стават на канал 2 колони по 6 ома!!!Kажете ми как да ги свържа така,че да не ги изгоря или да не изгоря усилвателя ,че тази уредба струва много пари,а аз нямам възможност да си купя втора такава.Аз мислех да свържа и двата чифта последователно,тъй като всеки чифт ще стане с общи 12 oma u 2 чифта по 12 ома делено на 2 стават точно 6 може ли да се получи така или са ФАНТАЗИИ,вижте снимката за да ме разберете.

• от Ivan Jeliazkov
      Коя операционна система предпочитате?(За отговор НАПИШЕТЕ САМО ДАДЕНИТЕ ЧИСЛА)
      1. Windows 95
      2. Windows 98
      3. Windows ME
      4. Windows NT
      5. Windows 2000
      6. Windows XP
      7. Windows Vista
      8. Windows 7
      9. Windows 8 Consumer Preview
      10. Linux
      11. Mac OS X
      12. Free Dos
      13. Нито една от изброените
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.