Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми казали дали е добър този Лаптоп Acer Aspire F 15 (F5-572G) ,мога да го закупя но е използван 8-9 меаеца,а от собственика получих следните снимки:

Не можах да разбера колко РАМ има само..

Аз съм в Швейцария, човекът го е купил за 700 фр.а ми го дава за 400фр.Моля за мнение и благодаря предварително!

Screenshot_2017-06-21-00-52-29.png

Screenshot_2017-06-20-23-45-10.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM - 8GB, за какво ще се използва?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтино китайско шаси, не си заслужава. Не очаквай повече от 2-3 години от него. Също може да има проблем и с охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май някой недовижда...

Лаптопа е с процесор i7-6500U, 16GB RAM DDR3 и видео GF 920M с 2GB собствена памет.

Нямам представа от цените във франкове, но е важно да тестваш хард диска за проблеми /лоши или бавни сектори/. Прегледай и пантите в какво положение са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 21.6.2017 в 5:07, hayduk22 написа:

RAM - 8GB, за какво ще се използва?

Здравейте,ще се използва за филми, документи, Интернет, само да не е бавен, това ме нервира.. 

Мерси :)

на 21.6.2017 в 9:10, baikolio95 написа:

Май някой недовижда...

Лаптопа е с процесор i7-6500U, 16GB RAM DDR3 и видео GF 920M с 2GB собствена памет.

Нямам представа от цените във франкове, но е важно да тестваш хард диска за проблеми /лоши или бавни сектори/. Прегледай и пантите в какво положение са.

400 фр.са около 720лв.

Малко съм лаик за съжаление не знам как се проверява хард диска и пантите..Бих го направила ако знам как:/

Иначе според вас добър ли е?

А преди се бях спряла на този,бихте ли изказали мнение?: https://www.digitec.ch/de/s1/product/dell-vostro-5568-1560-full-hd-intel-core-i5-7200u-8gb-ssd-notebook-5940321

Благодаря за отговора! 

на 21.6.2017 в 6:22, Atanas Pachov написа:

Евтино китайско шаси, не си заслужава. Не очаквай повече от 2-3 години от него. Също може да има проблем и с охлаждането.

Здравейте,всеки отговор за мен е много важен, след като е китайски-аз не знаех че ACER са китайски, кои марки не са и са по-добри? Lenovo,Dell как са?Значи вашето мнение е че ще има живот 2-3 години само,това не ми хареса..

А какво е мнението ви за този:

https://www.digitec.ch/de/s1/product/dell-vostro-5568-1560-full-hd-intel-core-i5-7200u-8gb-ssd-notebook-5940321

Мерси за отговора :)

Редактирано от stela22
Добавяне (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Май някой недовижда...

има различни модификацииите на този модел, със/без SSD, с/без/DVD, 8/16GB, така че по-внимателно с квалификациите

https://www.acer.com/ac/en/SI/content/model/NX.GAJEX.006

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли могъл някой да ми обясни какво точно означава,, GF 920M с 2GB собствена памет,,?

Мерси 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hayduk22 написа:

има различни модификацииите на този модел, със/без SSD, с/без/DVD, 8/16GB, така че по-внимателно с квалификациите

https://www.acer.com/ac/en/SI/content/model/NX.GAJEX.006

Има си снимки в поста на въпросния модел, където всичко се вижда. Кой ви кара да търсите в нета параметри? Ето, че с отговора си заблуждаваш дамата, която поне си има оправдание, че не разбира. Сега на обидени ли ще се правим?! Линка който си дал, ни най-малко не оправдава заблуждението ти.

stela22

Acer Aspire F 15 е с по-добри параметри от Dell-а от другият Ви линк, който също е китайски, както и iPhone и много друга техника. За 400 франка /700БГ лв./ е много добре като цена.

Щом лаптопа е работил 8-9 месеца, би трябвало да е все още гаранционен. Попитайте собственика към кого е гаранцията и можете ли да се възползвате от остатъчната такава. Ако може, вземете него.

преди 5 минути, stela22 написа:

Би ли могъл някой да ми обясни какво точно означава,, GF 920M с 2GB собствена памет,,?

Мерси 

Това е модела на допълнителната видео карта която има лаптопа, но тя се включва автоматично само при по-голямо натоварване. Реално лаптопа ще работи на 99,9% с вградената в процесора видео карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно хърльото ме е докладвал на модератор...

Авторе, ако искаш непретенциозен, нисък клас лаптоп, който нямаш претенции да те кара повече от 2-3 години взимай го.

За тия пари моят съвет е да се вземе по-сериозен бизнес клас или по-висок потребителски лаптоп, от сериозните фирми. Може и по-стар модел, защото след ерата на Core 2 Duo лаптопите се сбоклучавяха отвсякъде. Ако не гониш някакъв свръх голям перформанс, не работиш на AutoCAD, не правиш видео/фото обработка, анимации, неща от тоя сорт, а си простосмъртен юзер, като мене, вземи си IBM, Fujitsu, Dell и подобни от високите серии. Само не от Retro PC Mania. Един Core 2 Duo ще ти стига почти за всичко.

Какво ще правиш на лаптопа ? За игри забравяй, ако ще взимаш тоя. Ще му таковаш таковата за нула време. Лаптопите не са изчислени за игри и продължително натоварване и греене на шасито до ръба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Atanas Pachov написа:

Авторе, ако искаш непретенциозен, нисък клас лаптоп, който нямаш претенции да те кара повече от 2-3 години взимай го.

За тия пари моят съвет е да се вземе по-сериозен бизнес клас или по-висок потребителски лаптоп, от сериозните фирми. Може и по-стар модел, защото след ерата на Core 2 Duo лаптопите се сбоклучавяха отвсякъде. Ако не гониш някакъв свръх голям перформанс, не работиш на AutoCAD, не правиш видео/фото обработка, анимации, неща от тоя сорт, а си простосмъртен юзер, като мене, вземи си IBM, Fujitsu, Dell и подобни от високите серии. Само не от Retro PC Mania. Един Core 2 Duo ще ти стига почти за всичко.

Какво ще правиш на лаптопа ? За игри забравяй, ако ще взимаш тоя. Ще му таковаш таковата за нула време. Лаптопите не са изчислени за игри и продължително натоварване и греене на шасито до ръба.

Неадекватен си, както винаги.

Сега се върни в началото, за да ти стане ясно, че дамата е в Швейцария и пазарува от там!

Сега отвори последния и линк и виж колко струва бизнес клас лаптоп в сравнение с този, който ще го ползва единствено за интернет, филми и документи /това също го е написала в следващия си пост/!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Швейцария да не би да не се намират ? Или само в България можеш да ги намериш, според тебе ? И там във всеки магазин за компютри, или секънд хенд шоп на техника ще се намират. И там вероятността да намериш качествени фирми, е по-голяма.

Имах предвид втора употреба, естествено. И без това новите уж бизнес, висок клас и висок потребителски са по-зле от старите модели.

Аз прочетох в първия пост, че човекът не е в България и говори за франки, но съм мислил едно, писал друго.

За неадекватността - в случея, прав си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Atanas Pachov написа:

Швейцария да не би да не се намират ? Или само в България можеш да ги намериш, според тебе ? И там във всеки магазин за компютри, или секънд хенд шоп на техника ще се намират. И там вероятността да намериш качествени фирми, е по-голяма.

Имах предвид втора употреба, естествено. И без това новите уж бизнес, висок клас и висок потребителски са по-зле от старите модели.

Аз прочетох в първия пост, че човекът не е в България и говори за франки, но съм мислил едно, писал друго.

За неадекватността - в случея, прав си.

Сега ще се кротнеш ли вече, или ще продължиш с безполезното участие в темата?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осъзнай се малко... Не си в датата... Смекчи малко тона и заяждането... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснява те истината и фактите ли, какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз те целувам по червените бузки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,не се заяждайте!Вие не сте тук за това,а да помогнете на някой ако имате желание,а и да се забавлявате!Благодаря че имахте интерес и отделихте време за да ми отговорите!Аз мисля да взема все пак този Лаптоп Acer Aspire F 15, тъй като следната информация(цитата отдолу) не ми говори нищо,все едно на китайски... Аз съм само потребител... Може би наистина си прав Atanas Pachov,че трябва да потърся по-стар модел Лаптоп, но не знам на какъв ще попадна,колко е добър, сега знам от един познат че процесорът трябва да е i core 5/7  за да е добър и RAM също 8/16 е супер.Затова се спрях на този,иначе същите тук изпод 700 фр не могат да се пипнат!

преди 10 часа, baikolio95 написа:

Може и по-стар модел, защото след ерата на Core 2 Duo лаптопите се сбоклучавяха отвсякъде. Ако не гониш някакъв свръх голям перформанс, не работиш на AutoCAD, не правиш видео/фото обработка, анимации, неща от тоя сорт, а си простосмъртен юзер, като мене, вземи си IBM, Fujitsu, Dell и подобни от високите серии. Само не от Retro PC Mania. Един Core 2 Duo ще ти стига почти за всичко.

Поздрави и благодаря още веднъж, ако има нещо добавете,ще се радвам за още инфо!

Редактирано от stela22

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stela22, Vostro-то цитирано по-горе е чудесно, не се занимавай с нисък клас Acer в незнайно състояние. За споменатите дейности Vostro-то ще върши идеална работа поне 3 години, ако се грижиш правилно за него - профилактика в сервиз всяка година поне веднъж преди летния сезон и ползване на гладки повърхности без одяла, легла и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dynamo написа:

stela22, Vostro-то цитирано по-горе е чудесно, не се занимавай с нисък клас Acer в незнайно състояние. За споменатите дейности Vostro-то ще върши идеална работа поне 3 години, ако се грижиш правилно за него - профилактика в сервиз всяка година поне веднъж преди летния сезон и ползване на гладки повърхности без одяла, легла и т.н.

3 години? 700фр. само за 3 години?Някой спомена че и те са китайски 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, stela22 написа:

3 години? 700фр. само за 3 години?Някой спомена че и те са китайски 

Оптимален период на ползване е това, лаптоп е все пак, амортизира, остарява морално, ако го ползваш грамотно, ще ти изкара поне толкоз, за останалото си имаш " Garantie 24 Monate Bring-In". Vostro е нисък клас но бизнес серия, една идея е над пластмасовите еднодневки. Марките ги гледай до толкова до колкото искаш, всичко се произвежда от подизпълнители Quanta, Compal, Clevo и т.н. Впрочем, ако съм видял правилно е мостра само в шоурума и няма повече от него, крънкай ги за още отстъпка на място. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, dynamo написа:

Оптимален период на ползване е това, лаптоп е все пак, амортизира, остарява морално, ако го ползваш грамотно, ще ти изкара поне толкоз, за останалото си имаш " Garantie 24 Monate Bring-In". Vostro е нисък клас но бизнес серия, една идея е над пластмасовите еднодневки. Марките ги гледай до толкова до колкото искаш, всичко се произвежда от подизпълнители Quanta, Compal, Clevo и т.н. Впрочем, ако съм видял правилно е мостра само в шоурума и няма повече от него, крънкай ги за още отстъпка на място. ;)

А защо мислите че Acer Aspire F 15 (качила съм снимки с параметрите му в началото )е по слаб клас от Vistoroto?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400 франка за лаптоп с по-добри параметри срещу 700 франка за по-слаба машина от измислен "хоум бизнес" клас... Ако продавача е свестен и има остатъчна гаранция, аз бих предпочел лаптопа с по-добри параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Atanas Pachov написа:

Здравейте отново, 

Аз да ви кажа честно след вашите мнения -препрочитах ги няколко пъти, сега съм объркана.Погледнах в онлайн оказионите например за споменатите марки-по-горе цитата-Fujitsu,не са с лоши параметри и не е скъп,но няма никаква гаранция: https://www.ricardo.ch/kaufen/computer-und-netzwerk/pcs/intel/core/core-i/fujitsu-lifebook-s752-14-1-hd-usb3/v/an915096418/

Аз лично бях приготвила 600-700фр.за да си купя Лаптоп, който искам да е бърз когато го включвам-да зареди бързо,като отварям страници,да не ми засичат филмите и разбира се да има по-дълъг живот поне 5 г...Това е общо взето.

Редактирано от stela22

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, stela22 написа:

А защо мислите че Acer Aspire F 15 (качила съм снимки с параметрите му в началото )е по слаб клас от Vistoroto?

Защото е потребителски лаптоп, не виждам защо отговарям на въпрос като този... Аз не "мисля" драга Стела, а казвам факти има Google - потърсете Dell Vostro какъв вид серия и клас е и после вижте за Acer Aspire. На мен не ми трябва да гледам снимки, защото съм виждал не малко от серията на части.;) Колкото до Fujitsu-то S752, което сте цитирали след това, на мен ми допада много повече от другите, но лисата на гаранция си е лош момент предвид липсата Ви на познания за поддръжка.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, dynamo написа:

Защото е потребителски лаптоп, не виждам защо отговарям на въпрос като този... Аз не "мисля" драга Стела, а казвам факти има Google - потърсете Dell Vostro какъв вид серия и клас е и после вижте за Acer Aspire. На мен не ми трябва да гледам снимки, защото съм виждал не малко от серията на части.;) Колкото до Fujitsu-то S752, което сте цитирали след това, на мен ми допада много повече от другите, но лисата на гаранция си е лош момент предвид липсата Ви на познания за поддръжка.

А защо сте толкова враждебно настроен?Аз не питах за ви обидя,а защото съм само потребител,и не бих ислала да направя грешка човек не може от всичко да разбра!Все пак затова съм тук.

А ви поисках мнение за Acer Aspire, защото все пак Лаптопа е с процесор i7-6500U, 16GB RAM DDR3 и видео GF 920M с 2GB собствена памет..

Редактирано от stela22

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.