Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, stela22 написа:

Ако сваля само тази програма Open Hardware Monitor,няма опасност нещо да се случи нали,само мери температура при работа предполагам?

Но да си загрявам процесора умишлено не бих искала, каквото е такова,каквото трябва да става ще стане!Този който ми го продаде има 100 % позитивни отзиви в онлайн оказиона,това означава много, рядкост е да се види 100% позитивни там в www.ricardo.ch!

Ако няма опасност за машинката инсталирам програмата Open Hardware Monitor?!

Няма опасност от нея, спокойно, тя не върти тестове, а следи само температури. :) Всъщност в Швайц как сте със слънцето, при нас са брутални жеги? :)

Още нещо, при адекватно охлаждане няма особено значение околната температура, охлаждането на лаптопа е реализирано по такъв начин, че външния фактор да е сведен до минимум - топлинни тръби с агент в тях с ламели и турбина с важното условие да се ползва правилно, а не на пясъци, одеала, на морето и т.н. Впрочем има лаптопи покриващи военни стандарти, които могат да се ползват и в пустинята и в космоса, но това е друга тема. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сървиз тага(service tag) се намира ня етикет от долната страна на лартопа, Състои се от букви и цифри. А що се отнася до това какво е работна станция ....... грубо казана РС предназначена да

При Dell специално въваждането на сървиз тага в сайта им ще ти каже кога е произведена, кога е продадена тая машина, и до кога е/била в гаранция. Другото нещо е, че това е както казахте работна станци

Много от тези машини се използват с докинг станция, в която е закачен монитор, мишка, клавиатура, зарядно и т.н., и е напълно нормално дори и лаптоп на 5 години да няма видими следи от употреба. Подоб

Публикувани изображения

преди 20 часа, dynamo написа:

Няма опасност от нея, спокойно, тя не върти тестове, а следи само температури. :) Всъщност в Швайц как сте със слънцето, при нас са брутални жеги? :)

Още нещо, при адекватно охлаждане няма особено значение околната температура, охлаждането на лаптопа е реализирано по такъв начин, че външния фактор да е сведен до минимум - топлинни тръби с агент в тях с ламели и турбина с важното условие да се ползва правилно, а не на пясъци, одеала, на морето и т.н. Впрочем има лаптопи покриващи военни стандарти, които могат да се ползват и в пустинята и в космоса, но това е друга тема. :)

Тук бяха също,, брутални жеги,,(за Швейцария 27-30градуса са си брутални.. )но идващите дни ще е около 20 :)

Вчера забелязах че лаптопа е доста горещ отзад-не знам това нормално ли да ,чак пък толкова не го тормозя. Ще пробвам с тази програма да измеря температура,ще я сваля когато съм малко по свободна.

Мерси много ✌

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, dynamo написа:

Ето една снимка как се загрява Лаптопа ми :

_20170628_104734.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са температури, максимално допустими под пълен товар на процесора. Носи го на големия IT специалист да му сложи хубава паста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 минути, baikolio95 написа:

Това са температури, максимално допустими под пълен товар на процесора. Носи го на големия IT специалист да му сложи хубава паста.

Това се случи по време когато си прехвърлях нещата от стария лаптоп с флашката..Но по принцип е много горещ лаптопа отзад!

Тази,, паста,,каква е,какво помага,не знам дали е като наименование на немски пак паста..

Редактирано от stela22
Добавяне (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термо-контактна паста за процесори. Желателно е да не е от белите силиконови, а примерно MX-2 или MX-4 на Arctic

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, stela22 написа:

Ето една снимка как се загрява Лаптопа ми :

_20170628_104734.JPG

Стела, не се шашкай, от снимката просто се вижда, че е бил натоварен на 100% процесорът, а тогава е нормално да качи 80 градуса, вече зависи колко дълго ги поддържа, вероятно антивирусният софтуер е дращил и товарил та затова така, факт е обаче, че не е от хладните. Видео картата е в норми, поне според тази снимка.

Хубаво е да се смени наистина термо контактната паста на процесора, но тази задача не е от простите при този модел и надали е правено това, предвид дизайна сигурно до сега само е издухван прахоляка от вентилаторите и радиаторите им и толкоз, което след 5г. служба се отразява.

Качествена термопаста не знам дали ще ти сложат в някой сервиз, а и е добре случаен да не пипа тази машина, защото не е за всеки разглобяването й.

Ето все пак видео как се разглобява - цък и цък виждаш, че си е тегава работа...

И - нормално е за този лаптоп да е горещ там където описваш, такъв му е дизайнът просто. С годините стават по-горещи, накрая просто изгарят, напомням ти, че не те съветвахме да взимаш тази машина, а върпреки съветите ни взе нещо коренно различно, сега ще му свикваш на особеностите и те така. :)

Дерзай и не се шашкай, принципно имат защити, ако прегряват критично - изключват, когато стане това, ще ти е червената лампичка да го носиш на профилактика.

Редактирано от dynamo
Добавям малко видео помощ. ;) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 28.6.2017 в 18:50, dynamo написа:

Стела, не се шашкай, от снимката просто се вижда, че е бил натоварен на 100% процесорът, а тогава е нормално да качи 80 градуса, вече зависи колко дълго ги поддържа, вероятно антивирусният софтуер е дращил и товарил та затова така, факт е обаче, че не е от хладните. Видео картата е в норми, поне според тази снимка.

Хубаво е да се смени наистина термо контактната паста на процесора, но тази задача не е от простите при този модел и надали е правено това, предвид дизайна сигурно до сега само е издухван прахоляка от вентилаторите и радиаторите им и толкоз, което след 5г. служба се отразява.

Качествена термопаста не знам дали ще ти сложат в някой сервиз, а и е добре случаен да не пипа тази машина, защото не е за всеки разглобяването й.

Ето все пак видео как се разглобява - цък и цък виждаш, че си е тегава работа...

И - нормално е за този лаптоп да е горещ там където описваш, такъв му е дизайнът просто. С годините стават по-горещи, накрая просто изгарят, напомням ти, че не те съветвахме да взимаш тази машина, а върпреки съветите ни взе нещо коренно различно, сега ще му свикваш на особеностите и те така. :)

Дерзай и не се шашкай, принципно имат защити, ако прегряват критично - изключват, когато стане това, ще ти е червената лампичка да го носиш на профилактика.

Господинът който ми го продаде ми каза, че било нормално за този тип -

hochleistungsgäret (устройство с висока производителност)тези температури.И че ако стигнели до 95 градуса,не било опасно.Чудя се къде да намеря сайт или форум на немски или на английски и да го убедя в обратното.Накрая писа,иначе ако съм искала да съм дойдела с лаптопа при него,и ще видим.. Само това ми отговори,и постави снимки със същата програмата е изпробвал и друг същия модел Лаптоп,също с висока температура.

Редактирано от stela22
Добавяне (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, stela22 написа:

Господинът който ми го продаде ми каза, че било нормално за този тип -

hochleistungsgäret (устройство с висока производителност)тези температури.И че ако стигнели до 95 градуса,не било опасно.Чудя се къде да намеря сайт или форум на немски или на английски и да го убедя в обратното.Накрая писа,иначе ако съм искала да съм дойдела с лаптопа при него,и ще видим.. Само това ми отговори,и постави снимки със същата програмата е изпробвал и друг същия модел Лаптоп,също с висока температура.

Виж сега получава се "развален телефон", защото кой знае той с какво тества при какви условия и с какъв софтуер и съответно ти на твоята машина какво си правила докъто е била пусната програмата за повтарям наблюдение на температурите. Демек най-вероятно той го е натоварил със софтуер за тестване, а ти просто си работила на машината и е стигнала височка температура. Обаче пак да ти повторя, че това е много относително, защото от програмата не може да се види колко време е била температурата 80 и за колко време охлаждането се е справило и как въобще се държи самата охладителна система. Затова просто си го ползвай, предвид отговорът на продавача мисля, че ще имаш съпорт при проблеми.

Пък тук при нас са едни 35 градусови жеги на сянка, завиждам ти за климата там, но само за това. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване