Премини към съдържанието
rado84

Къде из София записват двуслойни DVD-та или БлуРей дискове?

Препоръчан отговор

Някой знае ли къде из София записват двуслойни DVD-та и БлуРей дискове? Купих си двуслойни ДВД-та, но устройството ми пищи, че не били съвместими, а искам да си запиша няколко 1080p mkv филма, които са по 15-20 гигабайта всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 19 минути, rado84 написа:

Някой знае ли къде из София записват двуслойни DVD-та и БлуРей дискове? Купих си двуслойни ДВД-та, но устройството ми пищи, че не били съвместими, а искам да си запиша няколко 1080p mkv филма, които са по 15-20 гигабайта всеки.

За запис не мога да ти кажа, понеже не живея в София, но за да не се излагаш повече, да знаеш! Двуслойни DVD дискове са тези, които са с обем 8,4 гигабайта. На такъв диск можеш спокойно да пишеш до 8 гигабайта, защото има и служебна информация. Понеже  филмите ти са 15-20 гига, без да ги конвертираш можеш да ги запишеш само на Blu Ray диск, стига да имаш записвачка и след това, на какво да ги прочетеш. А може и по друг начин, което ще те забави заради работата по конвертирането на файловете. С програма можеш спокойно да ги намалиш до обем, който спокойно се събира на посочените от теб DVD дискове и да си ги пуснеш на компютъра.Трябва ти време, програмка и търпение. В зависимост какъв ти е компа(процесора) времето на конвертиране ще е различно за 8 гигабайта изходен фаил. Ако се интересуваш повече от тези въпроси, можеш спокойно да питаш. Ще се постарая да съм ти полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това тоя Радо Прашката ли е, от първите Биг Брадър? От прашки разбира, а от друго кога? Ще обърне ли някога внимание какво държи в ръцете си? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Коя е тая записвачка, която ти пищи че не може да записва двуслойни DVD? Всеки един DVD -филм е с размер над 6GB и трябва да се запише именно на двуслойно DVD, а това го може всяка една обикновена записвачка от 30лв. Blue Ray записите все още не се предлагат като услуги, а записвачките както и дисковете са доста скъпи и няма голямо търсене.

преди 8 минути, Mlechko написа:

Това тоя Радо Прашката ли е, от първите Биг Брадър? От прашки разбира, а от друго кога? Ще обърне ли някога внимание какво държи в ръцете си? :(

Защо чак сега питаш? Той както и ти сте стари потребители и би трябвало да се познавате малко или много, вместо на стари години да го питаш "Ти кой беше?".

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да ги запишеш. Виж колко е капацитета на двуслойно DVD. Освен това има ограничение на файловата система по стандарта и един файл може да бъде до 1GB. Затова и на оригиналните DVD има по няколко VTS_nn_x.VOB файла BR може , но няма икономически смисъл - на какво ще се чете?

Купи си външен хард - доста са по-бързи и трайни в сравнение с оптическите носители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Непознат написа:

За запис не мога да ти кажа, понеже не живея в София, но за да не се излагаш повече, да знаеш! Двуслойни DVD дискове са тези, които са с обем 8,4 гигабайта. На такъв диск можеш спокойно да пишеш до 8 гигабайта, защото има и служебна информация. Понеже  филмите ти са 15-20 гига, без да ги конвертираш можеш да ги запишеш само на Blu Ray диск, стига да имаш записвачка и след това, на какво да ги прочетеш. А може и по друг начин, което ще те забави заради работата по конвертирането на файловете. С програма можеш спокойно да ги намалиш до обем, който спокойно се събира на посочените от теб DVD дискове и да си ги пуснеш на компютъра.Трябва ти време, програмка и търпение. В зависимост какъв ти е компа(процесора) времето на конвертиране ще е различно за 8 гигабайта изходен фаил. Ако се интересуваш повече от тези въпроси, можеш спокойно да питаш. Ще се постарая да съм ти полезен.

Това го знам, не съм се родил вчера. Просто ще ги конвертирам, като има намаля битрейта на видеото и ще се съберат на двуслоен диск. Моята записвачка уж поддържа DL, ама дисковете, които си купих, не ги ще и явно поддържа DL само по документи, но не и наистина. А питах И за БлуРей с идеята, че ако намеря кой да ми ги запише на БлуРей, няма да се налага да ги конвертирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли разрешение от правоносителите ти и тез дето ще ти ги записват за копиране на филмите? 

И чисто любопитство що не си ги свалиш с по малък размер същите филми, от същото място дето си ги дръпнал и тези. Ти така или иначе ще съсипиш качеството при конвертиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Теглиш си MKVMerge (безплатна е) -  https://www.videohelp.com/software/MKVToolNix

Зареждаш файла и махаш чавката на всичко излишно. Така все ще го намалиш малко без да го разваляш качеството.

Също така програмата може да цепи файла на колкото искаш ако се налага. Както и да добавя субтитри (не да ги вгражда в картина).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.