Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, интересува ме имам ли право да не работя през нощта, тъй като сам отглеждам сина си - 13г. и няма кой да ми помага,майка му не се интересува от него, а аз нямам родители.Работата ми е на редовна смяна, но понякога се налага да давам нощни смени.Гледам, че в кодекса на труда пише, че се освобождават от нощен труд майки с деца до 6г., но как стои въпроса ако родителя е един а детето няма 18г.? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

13 години вече си е възраст ....  имах съученик  живееше сам на 10 г и му пращаха техните пари от чужбина и пиехме  бира в тях . не го мисли .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Yvan Sergeev написа:

13 години вече си е възраст ....  имах съученик  живееше сам на 10 г и му пращаха техните пари от чужбина и пиехме  бира в тях . не го мисли .

И познай какво ще стане ако го надушат социалните. Стига глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ше надушат заключва врата и никой няма да пускат 

социалните са за хора без  външна врата .

звънне   някой и се отваря

никаво отваряне само на  хора с уговорена среща и покана .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Въпроса не е дали може да стои сам-той е така от доста години , а дали аз имам право да не работя извънредно през нощта, защото по закон всяко лице под 18г. е дете.

Редактирано от emka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, emka написа:

Въпроса не е дали може да стои сам-той е така от доста години , а дали аз имам право да не работя извънредно през нощта, защото по закон всяко лице под 18г. е дете.

Закона забранява майките (твоя случай би трябвало да е аналогичен, след като си самотен родител) да полагат нощен труд, ако отглеждат дете до 3г. възраст. От 3 до 6г. възраст може да работи нощни смени, след писмено съгласие от работника. На 13г. деца в България стават родители. Няма как такива права да бъдат записани в закон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Yvan Sergeev написа:

какво ше надушат заключва врата и никой няма да пускат 

социалните са за хора без  външна врата .

звънне   някой и се отваря

никаво отваряне само на  хора с уговорена среща и покана .

Продължаваш да говориш глупости. Колко време ще стои само дете на 10 години в апартамент или къща. И нали се сещаш, че социалните ще дойдат с полиция и ще ви изведат. Да не говорим, че ще отнемат правата на родителите без роди и да се напъват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Продължаваш да говориш глупости. Колко време ще стои само дете на 10 години в апартамент или къща. И нали се сещаш, че социалните ще дойдат с полиция и ще ви изведат. Да не говорим, че ще отнемат правата на родителите без роди и да се напъват.

Всички знаем каква е реалността в България. Още повече сме наясно как живеят отделни групи от малцинствата. Така че... да не ставаме прекалено крайни. 

Освен това аз лично съм далече от мисълта че социалните могат да полагат по добри грижи за едно дете, от родителите му. Дори да има само един родител, който поне все пак полага някакви грижи. При социалните грижите са нула, а тормоза е огромен. За това не се бутат много много да прибират на хората децата от къщите, понеже те са на работа, а детето е само. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, eminem_vr написа:

Всички знаем каква е реалността в България. Още повече сме наясно как живеят отделни групи от малцинствата. Така че... да не ставаме прекалено крайни. 

Освен това аз лично съм далече от мисълта че социалните могат да полагат по добри грижи за едно дете, от родителите му. Дори да има само един родител, който поне все пак полага някакви грижи. При социалните грижите са нула, а тормоза е огромен. За това не се бутат много много да прибират на хората децата от къщите, понеже те са на работа, а детето е само. 

Точно защото знаем. Ако децата са роми никой няма да си мръдне пръста, но ако детето е българче ще стане страшно. Имал съм подобен случай така, че който иска нека си прави експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Точно защото знаем. Ако децата са роми никой няма да си мръдне пръста, но ако детето е българче ще стане страшно. Имал съм подобен случай така, че който иска нека си прави експерименти.

В случая не става въпрос за физически или психически тормоз по никакъв начин. Няма от какво да се опасява автора по този казус. Може да работи спокойно и никой няма да дойде да му краде детето от дома, докато той е на работа. Друг е въпроса какви ще ги свърши детето като има свобода сам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, eminem_vr написа:

В случая не става въпрос за физически или психически тормоз по никакъв начин. Няма от какво да се опасява автора по този казус. Може да работи спокойно и никой няма да дойде да му краде детето от дома, докато той е на работа. Друг е въпроса какви ще ги свърши детето като има свобода сам. 

Не го казвам към автора, а към Иван Сергеев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не го казвам към автора, а към Иван Сергеев.

Спориш с него относно отговор в темата. Автора чете тези глупости и почва да се чуди дали социалните няма да му вземат детето. За това е пояснението. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пита автора, какво баете вие.По-добре да отиде и да пита някъде, отколкото да седи и да чака някой тук да му отговори.Вече няколко поста обясняват, как на 13 години детето можело само да седи.Не става въпрос за час, два.Става дума за цяла нощ.И недай си боже стане му нещо.Я го заболи корем, я нещо друго.Кво прайм?Да не говориме, че в милата ни държавица, като разберат, че детето остава само в жилището през определен период, не социални, ми едни други може да потропат на вратата.

Децата дето на по 12-13 години стават родители, са отрочета най-вече на изгнилата циганска помия.Редки са случаите, когато дете(българче) става родител на 13 години.

Относно тия социални.Абсолютно никой няма да дойде и да тропа на нечия врата, без да е сигнализирано от някой си друг.Още повече пък да извежда детето без знанието на родител.

А относно това 10 годишно дето е живяло само и е пиело бира.Аз лично не мога да си представя 1.20м дете, дето учи таблицата за умножение още да живее само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Pamlea написа:

Какво пита автора, какво баете вие.По-добре да отиде и да пита някъде, отколкото да седи и да чака някой тук да му отговори.Вече няколко поста обясняват, как на 13 години детето можело само да седи.Не става въпрос за час, два.Става дума за цяла нощ.И недай си боже стане му нещо.Я го заболи корем, я нещо друго.Кво прайм?Да не говориме, че в милата ни държавица, като разберат, че детето остава само в жилището през определен период, не социални, ми едни други може да потропат на вратата.

Децата дето на по 12-13 години стават родители, са отрочета най-вече на изгнилата циганска помия.Редки са случаите, когато дете(българче) става родител на 13 години.

Относно тия социални.Абсолютно никой няма да дойде и да тропа на нечия врата, без да е сигнализирано от някой си друг.Още повече пък да извежда детето без знанието на родител.

А относно това 10 годишно дето е живяло само и е пиело бира.Аз лично не мога да си представя 1.20м дете, дето учи таблицата за умножение още да живее само.

Автора което пита му се отговори. Ти изписа цял абзац дето не му помогна с нищо. Някой хора на това му викат спам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да му викат както искат.Боли ме.И ако на това му викаш спам, то по другите теми трябва да се хванеш за главата какво се пише и дали има нещо общо с естеството им.

Автора не получи ясен отговор, а някакви предположения, които я са истина, я не.Затова му казах, да отиде и да провери как точно стоят нещата, щото е лесно да се гадае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Pamlea написа:

Да му викат както искат.Боли ме.И ако на това му викаш спам, то по другите теми трябва да се хванеш за главата какво се пише и дали има нещо общо с естеството им.

Автора не получи ясен отговор, а някакви предположения, които я са истина, я не.Затова му казах, да отиде и да провери как точно стоят нещата, щото е лесно да се гадае.

Цитирал съм му действащото законодателство в момента. Кое са предложения? Я прочети пак по внимателно. Да му цитирам кой член и коя алинея ли? Отговори му се на въпроса. Според законите в България няма проблем да работи нощни смени, ако работодателя го изисква. Другото са подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си работата...

Опитай да се разбереш с шефа или колега да те замести...

Зависи, какъв е точно случая. Човек сам ако не си нагласи нещата в живота и закон и да има все тая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен ще се оправи и сам 

кво щяло да бъде ако  го заболи корем ....

тва днешните   деца, деца ли са 

по 2 метра на 13 години

дават им ключ от тях чак на 18 за да съберят мозък да не го губят и да не им го откраднат и да  вземат пс-то  на баща им или плейстейшъна ... или еднометровия тв

преди 3 часа, Емил Костов написа:

ще стои колкото преценят родителите и детето

за едно дете на такава възраст не проблем да седи само даже е удоволствие

ако беше така  щяха да пускат сигнали

и семейство отишло на почивка и да се чудят дали крадци им разбили домa или социалните щото мислели че има само дете вътре.

преди 2 часа, Pamlea написа:

e представи си го щото съм свидетел

било е 3-4 клас най-много

което е 10-11 годишно  но беше  малко по -развит и пиеше бира  и аз да пия обаче ми беше горчива  та не пих много

и не ходеше на училище  и даскалицата ми каза да ходя до тях да го видя да му кажа да идва да не го изключат и дойде 

и  смятанато му беше трудно едвам премина

но  шести клас го взеха в чужбина  до тогава живееше сам и му пращаха по  4 заплати тукашни на месец .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля темата да се заключи, че ми писна да чета глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, emka написа:

Моля темата да се заключи, че ми писна да чета глупости.

Някой насила ли те кара да четеш бе emka

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.