Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, моля за помощ относно машина за копаене на криптовалути (не е ясно какви). Чух го като идея и ме интересува каква би била първоначалната инвестиция,също ако можете да ми споделите вашите мнения относно въпросния майнинг. С кратко търсене прочетох за проблемите свързани с огромния разход на електроенергия. Молбата ми е за  примерна конфигурация ,която би могла да поддържа тази дейност.(Не разполагам с голяма сума,за това питам примерно какво би струвало и да преценя дали ще си стурва). Различни конфигурации ли са нужни за различните валути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20000 лв

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 21 часа, sins.on.the.cross написа:

Добър ден, моля за помощ относно машина за копаене на криптовалути (не е ясно какви). Чух го като идея и ме интересува каква би била първоначалната инвестиция,също ако можете да ми споделите вашите мнения относно въпросния майнинг. С кратко търсене прочетох за проблемите свързани с огромния разход на електроенергия. Молбата ми е за  примерна конфигурация ,която би могла да поддържа тази дейност.(Не разполагам с голяма сума,за това питам примерно какво би струвало и да преценя дали ще си стурва). Различни конфигурации ли са нужни за различните валути?

Идеята ти е закъсняла. Сега вече няма смисъл от подобно нещо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

целият шум около майнинга е понеже се  хакнаха доста работи по америка железници  и тнт  и  хакерите искат заплащане в  биткойни

и има недостиг има голямо търсене но предлагането е малко и се вдигнала цената като отшуми ще е безполезно хакерите ще си вкарат  валутата в нещо по истинско

концесии земя  и тнт 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специализирани процесори се ползват за това а с видео карти.. беше още в началото когато криптовалутите прохождаха, то ти тока не може да си платиш пък камоли да печелиш нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента все още няма специализирани процесори за Ethereum и май няма и да има заради самата система. Та в момента а и тази година си има още доста какво да се постигне с копане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Tommygun написа:

В момента все още няма специализирани процесори за Ethereum и май няма и да има заради самата система. Та в момента а и тази година си има още доста какво да се постигне с копане.

Има особенно при тези цени. Но няма карти, никъде във европа няма карти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми който бил глупав едно време да купи АМД карта сега е на далавера. В момента дърти карти като 390Х стигат до 350 евро в ebay a хората с  480-ки купени за по190-200 евро на промоции ги продават за по 280-300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Ми който бил глупав едно време да купи АМД карта сега е на далавера. В момента дърти карти като 390Х стигат до 350 евро в ebay a хората с  480-ки купени за по190-200 евро на промоции ги продават за по 280-300.

Така е. Аз си търся от RX серията без значение дали ще 470/480/570/580 но няма нито 1. Вчера гледах във олх имаше няколко ама цените просто са непоносими. Но при положение че няма ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз навивам едно приятелче за 500лв да ми продаде неговия rx 480 на msi , но не иска (поне за сега). Не копае , ползва го за гейминг максимум 2-3 пъти седмично.  Дано се навие , докато все още има файда да я включа и нея в джаза :) Що се касае до цените на картите са безумно високи. Гледам масово изкупуваха дори на нвидия 1060, 1070, 1080, 1080ти моделите. Хората се побъркаха  с това копане. След 2-3 месеца като се спука балона (ако изкара и толкоз) , ще се напълни пазара с амд-та и нвидии втора ръка като смятам ,че ще са на смешни цени при това с остатъчни гаранции. Ще е рай за геймърите  :)  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой балон, че ако става въпрос за цената на BTC, то тия легенди ги слушаме от няколко годинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pepy86 написа:

И аз навивам едно приятелче за 500лв да ми продаде неговия rx 480 на msi , но не иска (поне за сега). Не копае , ползва го за гейминг максимум 2-3 пъти седмично.  Дано се навие , докато все още има файда да я включа и нея в джаза :) Що се касае до цените на картите са безумно високи. Гледам масово изкупуваха дори на нвидия 1060, 1070, 1080, 1080ти моделите. Хората се побъркаха  с това копане. След 2-3 месеца като се спука балона (ако изкара и толкоз) , ще се напълни пазара с амд-та и нвидии втора ръка като смятам ,че ще са на смешни цени при това с остатъчни гаранции. Ще е рай за геймърите  :)  

Сладка приказка братко... дайте ми на мен една с Cuda ядра да си пускам симулациите на водички, пушеци и тн...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Балона е ZEC-a и етера. Всичко е въпрос на време при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етериума го смятат дори за по-добре разработен от Биткойн, с по-нова технология. Етера е подкрепян доста от корпорациите, поради smart contact системата, която ги улеснява.
В началото се наслушахме на подобни неща за биткойн, но докато гледаха как "балона се надува", някои хора станаха милионери покрай тия валути.
Сега гледам 2400% ръст на е Етера за тази година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 месеца нали се сещаш каква бе цената му? След като се намираха тогава свободно RX470 -ки за по 370лв. и колкото иска човек 480-ки, значи файдата не е била толкова голяма.   Не казвам ,че валутата ще умре. Просто падне ли цената или качи ли се трудността до такава степен ,че да се избива трудно консумацията само , кой ще копа само за спорта?  За трудността е ясно ,че ще се качва. Но цената не съм убеден ,че ще е все на горе. Както и да е . Към момента реалността е друга и всеки започнал с майнинга на време е доста вероятно да изкара някаква прилична печалба от цялата тази щуротия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покачването на трудността за копаене неизменно води до повишаване на цената. Както горе посочих, големи корпорации тепърва започват да внедряват етерите.
Все едно да кажеш, че когато намалее добивът на петрол, то цената му става по-ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/21/2017 в 9:37, sins.on.the.cross написа:

Благодаря за мненията, направих си нужните изводи.

Нещо против да ги споделиш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата конфигурация е mining-bot мрежа естествено.. шИгИчка!! (не искам бан).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XYconstant няма да споря повече с теб. След 2-3 месеца си запази мисълта и опитай да я споделиш пак. Определено не си се занимавал с етери от края 2015 - до средата на 2016. Тогава добив/цена беше също толкова изгодно както и сега , макар и при цена на етера 10-15$.  Втората половина на същата 2016г. защо масово хората спряха да копаят ? Ще ти отговоря. Трудността се увеличи , но цената се запази (или по точно вдигна се , но не достатъчно за да се печели добре на фона на консумация/добив /цена за етер. Аз нямам нищо против да си копам още дълго време , но хардуера в който хората са инвестирали към момента няма да ти е толкова полезен след година както сега да речем. С други думи , това което споделих ,че пазара ще се напълни с копачки 2-ра ръка с остатъчни гаранции и в незнайно състояние ще е въпрос на време на време да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твое сведение и съжаление съм имал честта да се занимавам още откакто бяха 3-4$.
Иначе, че ще се напълни с копачки, сигурно да, и то евтини, ама не се знае какъв би им бил живота, след като някога са били копачки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай гаранцията им няма ли да свърши работа. Аз си мисля, че дори и да искаш няма да могат да ти я подменят поради острия недостиг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/25/2017 в 1:33, Yordan Videnov написа:

В такъв случай гаранцията им няма ли да свърши работа. Аз си мисля, че дори и да искаш няма да могат да ти я подменят поради острия недостиг.

Ако не могат да я подменят или ти предлагат друг модел или възтановяват сумата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.