Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имах един стар компютър, който не бях пускал отдавна, днес като го пуснах зареди и след 1-2 мин се рестартира от самосебе си и така няколко пъти и супер бавен беше нищо не можех да правя, дори не можах да вляза да му спра автоматичният рестарт да видя каква грешка дава на син екран вероятно, успях само да вляза в msconfig и му зададох при следващо буутване да е във Safe Mode и до там беше след като се рестартира ми даде черен екран и стана един цикъл на рестартиране, рестартира се излизат ми опциите Safe Mode режимите, Last good known и тнт, което и от тях да избера се рестартира, реших да пробвам с диск на Windows или Hirens, при поставен диска зацикля още на POST скрийна на Auto Detecting Pri Slave....Press F4 to abort и до там, нито мога да вляза в BIOS-а, нито в буут менюто докато диска е вътре, като го изкарам продължава да зарежда стига до буут менюто и се рестартира отново, която и опция да избера, реших да пробвам с буутваща флашка, същата работа, зацикля на Auto Detecting...Slave нещо си и до там, един вид като има сложен диск или флашка не мога да вляза в БИОС-а дава ми черен екран, а като няма влизам в БИОС-а, но не мога да настроя буутването, защото само само хард диска е в списъка и флопито, не знам какво да правя и как да го оправя, нито диска, нито флашка иска, нито мога във Сейф Мод да вляза-Единственият вариант, който ми излиза е Windows Recovery Console от там ако може да се направи нещо-пробвах със bootcfg разни опции никва промяна-трябва ми да забраня по някъв начин чрез Рекавари конзолата автоматичният рестарт за да разбера какъв е проблема или да го върна да не зарежда от Сейф мод при всяко рестартиране а стандартните настройки дето си бяха в MSCONIG? Ако някой има идея как да го оправя ще съм благодарен, в момента съм в безизходица пък много ми трябва този компютър преди си работеше?

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е конфигурацията ?

пробвай с  друг хард диск

и ресет на биоса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сам си отговаряш на въпроса - СТАР компютър. Като за начало компютъра се отваря и се почиства от прах и мръсотия. Всеки един слот се пръска с почистващ спрей. Проверяват се кабелите както и дали има подути или протекли кондензатори. Стига с тоя MSConfig.

преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

и каква е конфигурацията ?

пробвай с  друг хард диск

и ресет на биоса

Стига с този ресет на биос. Вътре е смрад и мизерия до припадък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Стига с този ресет на биос. Вътре е смрад и мизерия до припадък.

като се сменява хардуер се ресетва биоса 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

като се сменява хардуер се ресетва биоса 

Моля???????????????????????????????????????????????????????????????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей така като се вадят неща от дъното и се вадят букси се рества биоса на дъното .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъв син екран е, нонезнам от какво например като зареди докато се пусне антивирусната долу до часовника и имам чувството ,че от нея серестартира, но сега пък въобще неще да зарежда защото му зададх уж във сейф мод да стартира, а той само се рестартира и нищо не става, беше синаред преди незнам от какво може да е, как да изключа рестарта през рекавъри конзолата или там нещо ако мога на направя? Точно със диска се надявам да не е проблема щкото имах едни важни неща на десктопа и сега ми затрябваха, възможно ли е на стар компютър ако се сложи аваст или няква програма да се скапа цялата система каква е логиката не знам 1ГБ рам има 2Ghz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Yvan Sergeev написа:

ей така като се вадят неща от дъното и се вадят букси се рества биоса на дъното .

Отново не те разбрах???????????????????????????????????

Мога да извадя каквото си искам от компютъра и да сложа друг хардуер и пак няма да ресетвам биос. Искаш ли да се хванем на бас?

преди 8 минути, gig93 написа:

Някъв син екран е, нонезнам от какво например като зареди докато се пусне антивирусната долу до часовника и имам чувството ,че от нея серестартира, но сега пък въобще неще да зарежда защото му зададх уж във сейф мод да стартира, а той само се рестартира и нищо не става, беше синаред преди незнам от какво може да е, как да изключа рестарта през рекавъри конзолата или там нещо ако мога на направя? Точно със диска се надявам да не е проблема щкото имах едни важни неща на десктопа и сега ми затрябваха, възможно ли е на стар компютър ако се сложи аваст или няква програма да се скапа цялата система каква е логиката не знам 1ГБ рам има 2Ghz

Написал съм ти какво трябва да се направи. Като за начало профилактика и проверка за подути кондезнатори. После вече ще видим. Това е моя съвет. Иначе прави каквото си искаш. Машината е твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи го от контакта и го остава да си почине малко... ;)  И аз бих ресетнал BIOS, след това изключване на флопи и всичко излишно. Ако продължава да прави проблем, провери кабелите и го зачисти го малко. Ако пак прави проблем, пробвай да извадиш едната/другата плочка РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Мога да извадя каквото си искам от компютъра и да сложа друг хардуер и пак няма да ресетвам биос. Искаш ли да се хванем на бас?

знам че можеш но не е препоръчително.

преди 13 минути, gig93 написа:

Точно със диска се надявам да не е проблема щкото имах едни важни неща на десктопа и сега ми затрябваха

много е възможно от него да е като не се ползва "загнива " информацията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

знам че можеш но не е препоръчително.

много е възможно от него да е като не се ползва "загнива " информацията

Кое не е препоръчително??? Отново обясни, защото ми писва от глупости! И каква информация загнива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows To Go се прави за 1/2 час. Ами да изключи харда и да пробва дали ще му зареди от флашката. Или някой лайв линукс. Може нещо от периферията да прави проблем, мишка/клавиатура. Смъква се всичко излишно - флопита, CD/DVD-та и т.н.

преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

"загнива " информацията

хаха...

Абе кой знае каква кошница е това. Смъквай харда и останалото на боклука.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gig93, Извикай някой приятел, който разбира от хардуер повечко от теб и знае какво прави. Кажи му след една пълна профилактика с основно почистване от мръсотия и смяна на термо пасти, да смени батерията, да ти поправи MBR и останалите грешки в OC през Recovery Console. 

В краен случай намери си докинг или кутийка и си извади важните неща от диска, те са си там. ;)

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лл............................................

ок

не е препоръчително защото може да не тръгне другия хардуер   и да се чудиш какво става поже дъното е свикнало с другия хардуер

учуден съм че не си чувал за загниване на информация при неползване на хард диск

информацията постоянно загнива и  ежеднемно се обновява при работещите   дискове .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига свободни съчинения. Има сервизи. С гадаене от некомпетентни не става.

Като не - голям проблем ===> голям гюм.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Ами сам си отговаряш на въпроса - СТАР компютър.Вътре е смрад и мизерия до припадък.

Емо не така ве човек
Виждал съм стари компютри, ма вътре са като нови
Та неговия може и да не е чак толкова зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, julienalexandrov написа:

Емо не така ве човек
Виждал съм стари компютри, ма вътре са като нови
Та неговия може и да не е чак толкова зле

Това, че е "нов" отвътре не значи, че няма изтекли кондензатори или такива на които електролита се е изпарил. Освен това по слотовете и по хардуера, който се слага в тях ( видеокарта, рам памет, процесор) с течение на времето се получава окисляване ( особено ако машината не е използвана) и те не контактуват добре. Знаеш какво става след това. 

Постващия да прави каквото иска.

преди 12 часа, Yvan Sergeev написа:

лл............................................

ок

не е препоръчително защото може да не тръгне другия хардуер   и да се чудиш какво става поже дъното е свикнало с другия хардуер

учуден съм че не си чувал за загниване на информация при неползване на хард диск

информацията постоянно загнива и  ежеднемно се обновява при работещите   дискове .

Хардуера си тръгва повече от добре. Има хардуер обаче, за който се иска Update на Bios, но това е доста рядно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеклите кондензатори бяха преди  20 години сега ги правят по някакъв друг начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш харддиска на работещ компютър и си сваляш важната информация. С тези постоянни рестартирвания, преди да го оправиш може да му повредиш харддиска. И тогава чао на важната информация за тебе от декстопа. Научи се за в бъдеще, да не държиш важната за теб информация на системен дял и да и направиш някъде другаде резервно копие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.