Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
на 25 г. съм. Живея в малко село.... с родителите си. Нямам приятели и приятелка (но не антисоциален). Трети курс съм/задочна форма на обучение. До този момент съм работил само като фрийлансър на компютър - нискоквалифицирана работа, отнемаща доста време и не добре платена.

Образование:
Близкия по-голям град е на около 2 часа път. Именно там уча. Направих няколко грешки с висшето - първата е, че го записах няколко години по-късно. Втората е, че съм задочна форма на обучение. И третата - специалността не ми допада. Сега съм трети курс. Това което уча не ми допада много защото го избрах по грешни критерии. Но бих работил по специалността ако си намеря работа когато завърша.

Работа:
От малък работя нископлатена онлайн работа и всички негативи свързани с това са факт. Огромна грешка е, че работех като малък, вместо да инвестирам времето за учене (бях започнал да уча програмиране). Сега не мога да отделя достатъчно време за това. Първо защото трябва много и второ защото използвам цялото свободно за работа пак на компютъра.

Личен живот:
За моята възраст смятам, че трябва да имам поне: (сериозна) работа, приятели и приятелка. Редица фактори и грешки  направиха така, че днес на практика да нямам нищо с което да се похваля.

-----------------------------------------------------------

Какво мисля да правя

Смятам да намеря работа като общ работник по строежите в София. Сравнително добре платена работа е и мисля, че ще ми помогне да постигна това което вече трябва да съм постигнал на 25 г.

Крайната цел е ясна: трите неща които вече е трябвало да съм постигнал + да завърша висшето, да запиша поне един специфичен курс с който да си намеря по-платена нискоквалифицирана работа, да съм започнал да уча английски сериозно, да пробвам програмирането отново, да помисля по-сериозно за бъдещата професионална реализация (в това число: професиите които ми харесват и не трябва задължително висше; професията по специалността (за която ще ми трябва по-добър английски)).

Помогнете ми със съвети и мнения.

Благодаря предварително на всички които ще прочетат историята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спокойно не си се провалил  аз съм на 32 :D

работата на строежа е добра идея поработи -1-2 години 

винаги ще има и по- зле от теб има хора, които  не могат да се движат, не виждат, не чуват ,  обезобразени са ....

приятели и приятелки не ти трябват  с теб са само когато имаш пари .

и общи интереси

Какво обичаш да правиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не е късно, та ти си още на 25 млад и зелен (този лаф ме кефи :D). Живота тепърва предстои пред теб. Провал не бих казал, че си се провалил. Това, че си сгрешил специалността не е фатално за теб. Можеш да се преквалифицираш, или да запишеш нещо друго. Относно приятелите - те си идват с времето, и остават ако са истински. Недей страда за това.

Работа в София, и то по строежи като общ работник - голяма грешка ще направиш. Имам приятели, които работиха това, дори и в чужбина - от това няма да постигнеш нищо ! Както искаш така го разбирай. По-добре си намери работа като сервитьор или барман в някое заведение. Ще взимаш по-прилично възнаграждение, а и няма да се мъчиш за някаква мизерна заплата. Сега в сезона по морето се търсят. Обикаляш две-три заведения да питаш за работа, и веднага ще те наемат. Това мога да ти дам като идея. Строежите не са за теб, не си мисли, че ще се издържаш добре от това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за  половин година нещата в живота могат да се преобърнат и в двете крайности по-лесно е да стане по- зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

винаги ще има и по- зле от теб има хора, които  не могат да се движат, не виждат, не чуват ,  обезобразени са ....

контрольори са, питат дали като им смениш клавиатурата ще им се изгубят данните, нагли и без акъл са...

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говори смешки и простотии. Провалил се бил на 25 годишна възраст. Че ти сега започваш да живееш. Ако това, което учиш не ти харесва го зарязваш и се насочваш, към това, което искаш. Ама да не стане след 2-3 години и да кажеш оф и това не ми допада. 

По строежите в София ще те сбръчкат от работа и работата не е високоплатена. Беше навремето. Ако все пак за ляотото си решил да изкараш някой лев, за да си помогнеш това е съвсем друго нещо. Възможности има всякакви.

Така че по-оптимистично и се хващай в ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

По строежите в София ще те сбръчкат от работа и работата не е високоплатена. Беше навремето. Ако все пак за ляотото си решил да изкараш някой лев, за да си помогнеш това е съвсем друго нещо. Възможности има всякакви.

Не е само в София така. Имам приятели, които се прибраха от Германия, Полша, Великобритания, и къде ли не. Работата е къртовска, а заплащането никакво. Да не говорим в какви условия са живяли там - осигуряват им някакви мизерни общежития, по няколко човека в стая, без нормални условия за живот. Не исках да изпадам в подробности в предния пост, и затова не споделих, но ето надявам се това да го разубеди.

Може да си намери къде по-лека и нормална работа от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, techmaniac написа:

Не е само в София така. Имам приятели, които се прибраха от Германия, Полша, Великобритания, и къде ли не. Работата е къртовска, а заплащането никакво. Да не говорим в какви условия са живяли там - осигуряват им някакви мизерни общежития, по няколко човека в стая, без нормални условия за живот. Не исках да изпадам в подробности в предния пост, и затова не споделих, но ето надявам се това да го разубеди.

Може да си намери къде по-лека и нормална работа от това.

Нормално, така стана защото чуждите държави се наводниха с каква ли не паплач, а и българина не си поплюва. Никой не иска и в чужбина да има за българин шеф или да работи с българи. Няма да обяснявам защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам по-малък прятел , природно надарен с Ум , дето баща мога да съм му . Но се занимаваше с глупости , ама глупости всякакви - завършен калпазанин....и на 22 години с незавършено средно образование !!!

Дойде му акъла в главата ! Хвана се барман на едно по-леко място и да учи . Сега е на 33 години и завършва аспирантура в Полша....Пътьом и свястна приятелка си намери....

Какво повече ? Да не се е сцепила Земята на половина...?:bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 25 години ! Една прекрасна възраст! Къде ще ходиш по строежите , бе човек? Бегай на морето  , там е купона за млад човек ! Ако знаеш езици ,хвани се викач , ще създаеш много връзки , ще взимаш и пари за да учиш през зимата! Давах на Сл. бряг квартири  миналата година с три легла , тази година още през май съм ги дал , но все пак се намират в Грамада  и Кристал, все пак 7 лв на вечер с баня и климатик е добре! Миналата година от Украйна имах през целия сезон наематели . Нищо особено , единствено с хубав английски и руски / не искаха да го говорят /  . Да ти се чуди човек какво чакаш , я се разрови в Нета , търсят всякакъв персонал !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си намери различна работа... От там е възможно да си намериш приятели .. След това приятелка и тн .... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.