Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи аз не съм комп. специалист но си оправям нещата и от време на време и на познати и приятели.

И днеска ми донесоха едно лаптопче, което изби рибата и за 15 години не бях виждал такова нещо, едно на ръка, че не му бачка клавиатурата, и има и липсващи копчета, обаче интересното е, че прозорците му за завъртяни на 90 градуса, а тъч скрийна му бачка ей така :) наляво ти мести нагоре, нагоре ти мести на дясно от тоя сорт :) не бях виждал такава чудесия.

Предполагам че е защото не си е пачнал виндоса и то кой знае откога и ако го е и ъпдейтвал кашицата е налице. Може и вирус, може и от някоя опция знам ли те са хиляди.

Но въпроса ми е за клавиатурата, как мога да разбера дали е повредена хардуерно или не е хардуерен проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, kpetrov.ibox01 написа:

Значи аз не съм комп. специалист но си оправям нещата и от време на време и на познати и приятели.

И днеска ми донесоха едно лаптопче, което изби рибата и за 15 години не бях виждал такова нещо, едно на ръка, че не му бачка клавиатурата, и има и липсващи копчета, обаче интересното е, че прозорците му за завъртяни на 90 градуса, а тъч скрийна му бачка ей така :) наляво ти мести нагоре, нагоре ти мести на дясно от тоя сорт :) не бях виждал такава чудесия.

Предполагам че е защото не си е пачнал виндоса и то кой знае откога и ако го е и ъпдейтвал кашицата е налице. Може и вирус, може и от някоя опция знам ли те са хиляди.

Но въпроса ми е за клавиатурата, как мога да разбера дали е повредена хардуерно или не е хардуерен проблема?

Ctrl+Alt+<стрелка нагоре> ще върне прозореца в нормално положение. За клавиатурата - закачате външна и ако всичко е наред с нея значи е хардуерен проблем на вградената

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А забравих да спомена, че и батерията не я хваща :)

Както и не бачка и сд-то

Редактирано от kpetrov.ibox01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

Ctrl+Alt+<стрелка нагоре> ще върне прозореца в нормално положение. За клавиатурата - закачате външна и ако всичко е наред с нея значи е хардуерен проблем на вградената

Това прозорците ясно и на мен ми беше, че от някоя опция, но най много ме учиди това което съм написал за тъчпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kpetrov.ibox01 написа:

Това прозорците ясно и на мен ми беше, че от някоя опция, но най много ме учиди това което съм написал за тъчпада.

Това е ефект от завъртяния екран. Обърнете го с горната команда и ще видите че пиказалеца ще се движи нормално

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, capnemo написа:

Това е ефект от завъртяния екран. Обърнете го с горната команда и ще видите че пиказалеца ще се движи нормално

Аз го оправих, но ми беше интересно на какво се дължи, даже ми беше забавно:) Човека твърдеше, че както си говорел по телефона е станало всичко това, обаче има проблем в лявото копче под тъчпада, и предполагам че затова без да подозира се е извършила тази операция.

П.с. между другото аз не признавам нищо освен формат на Ц: :)

Редактирано от kpetrov.ibox01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, kpetrov.ibox01 написа:

Аз го оправих, но ми беше интересно на какво се дължи, даже ми беше забавно:) Човека твърдеше, че както си говорел по телефона е станало всичко това, обаче има проблем в лявото копче под тъчпада, и предполагам че затова без да подозира се е извършила тази операция.

П.с. между другото аз не признавам нищо освен формат на Ц: :)

1.DVD-то не бачка, това е често срещано явление при лаптопите, особено ако са по-стари.

2.Клавиатурата е задължително да се смени или да се ползва външна такава. Понеже клавиатурите за лаптопи тук са малко по-скъпи, може да се поръчат от Ebay.com например и да се налепят БГ букви ако се налага.

3. За Windows вече се преценява има ли нужда от преинсталация или просто системата трябва да се почисти от ненужни програми и прочие. Не е задължително винаги да форматираш дяла, където е Windows.

4. Хубаво е да се направи и профилактика на лаптопа, ако не е правена ( почистване от прах и мръсотия и смяна на термопаста ако се налага.)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.