Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся компютър до 600-700 лв за сърфиране, леки игри и други обикновенни потребителски неща. Имам хард диск отделен горе-долу на 2 години и кутия с горно разположение на захранването..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти с еквивалент на i7-4770 , 8GB DDR3 и видео, което можеш да замениш примерно с това. Така се получава прилична машина, на която ще тръгват всякакви игри на занижени настройки.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Baikolio... Недей предлагай повече в тази тема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, baikolio95 написа:

?!

С туй Quadro какво се чудиш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Любомир Ико написа:

С туй Quadro какво се чудиш 

Ти само до там ли стигна с четенето?! Куадрото е сложено колкото да вади картина машината, а ще бъде сменено с GTX 760. Сумарната стойност на компютъра + картата е точно в бюджета на питащия.

Аман от чели - недочели, разбрали - недоразбрали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, baikolio95 написа:

Ти само до там ли стигна с четенето?! Куадрото е сложено колкото да вади картина машината, а ще бъде сменено с GTX 760. Сумарната стойност на компютъра + картата е точно в бюджета на питащия.

Аман от чели - недочели, разбрали - недоразбрали!

Мъка.

Пише си - Workstation. 

Quadro-то в тая система е един от най скъпите елеметни вътре.

Да си я купи че да си я смени... при това бюджет гони. Страшната логика изкара! БРАВО!

Хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Любомир Ико написа:

Мъка.

Пише си - Workstation. 

Quadro-то в тая система е един от най скъпите елеметни вътре.

Да си я купи че да си я смени... при това бюджет гони. Страшната логика изкара! БРАВО!

Хахаха

Колко да е скъпа... 100лв.? Ти ще я купиш ли за толкова ? Ако е толкова "ценна" винаги може да я продаде.

Дай да видим в продавалника машина с тези параметри + GTX760 за 700лв. ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, baikolio95 написа:

Колко да е скъпа... 100лв.? Ти ще я купиш ли за толкова ? Ако е толкова "ценна" винаги може да я продаде.

Дай да видим в продавалника машина с тези параметри + GTX760 за 700лв. ?!

Е точно това е - че няма да намериш кой да я купи тъй като е за много тесен кръг пазар - но е и вечно скъпа поради това - и от цената на конфигурацията която даваш е поне 100лв. За бюджет от 600 това е много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не и давам 100лв. защото е изключително слаба към днешна дата. Най-скъпия компонент е процесора, който със сигурност струва над 300лв. втора ръка. Като сложиш паметите, диска, захранването, дъното... за картата не остава нищо!

Слушай дедо си и няма да загубиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко струва туй захранване в тов уъркстейшън ? Като го напъне с 760 и до там. По-горе е споменато, че има и хард диск, та 100 лева надолу, има и кутия, ама е няква евтиния на Segotep/Fujitsu с горно разположение ня захранването, тя по-добре нова. Аз си мислех нещо от сорта на Asrock B250 (най-евтиното), 2х4 DDR4 на 2400 херца RAM памет, Pentium G4560, Evga 430w бронза за 82+- лева в никем и някаквя кутия като Z1. Хайде някой да "накачори" частите от никем и варио. @Roujin Z ; @Кико ;@sennheiser@Tommygun

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е нов, няма да стигне мощта на ксеона, а за видео равносилно на 760 ще трябват над 350лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме занимавай, слушай дедо си...Който, въпреки че не се съгалсихме за някои други неща, в случая е прав между другото. Иначе нова машина за 600 лева е малко "от пръдня - боя" (без да обиждам питащия)

И лично аз едва ли някога ще ме видиш да предложа пентиум пък бил той и с 4 треда.

За тея пари и зададените цели автора да си купи един таблет и да си цъка андроид игрички и е готов...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, първо искам да ви благодаря, че се отзовахте....та към основното ако може някой да сглоби една предполагаема конфигурацийка примерно в Никем и тн..Нещо, което ще си струва за бюджета..и ако разбира се му се занимава, разбира се без тъпи мнения и коментари...peace

Разбира се...ако някой може да предложи нещо добро втора ръка...бих го изслушал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Томи, нашите виждания за "компютър" и вашите с на Кико се различават, ама коренно от вашите дето цепите 1 фпс на 2...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Напротив, не се разминават просто ние влагаме други приоритети в компютрите си. Затова и избягвам да давам съвети за офис или супер евтини "геймърски" конфигурации. Научил съм се и от личен опит с моя първи компютър а и от сглабяне на хора,че в един прекрасен момент се стига до недоволство. Ама защо сега това не върви като дадох толкова пари (за всеки човек бюджета си му е границата и понятието "много" за всеки си е отделно). Като напълниш една конфигурация с компромиси, винаги отнякъде избушва да не отговаря на представите на собственика. А и както знаем апетита идва с яденето - днес е CS:GO а утре човека се зарибява по шутърите като цяло и му се приисква BF1...И както беше на рекламата "кво прайм сеа..."

Пак казвам - не съдя никой и не искам да обидя никой, просто съм на приципа за компютрите че като ще е , да е. Евтините покупки на 99% са скъпи. Бърз пример са хората,които преди време напълнихте с i3-ки, заключени i5 и дъна с H81/110. Това с аргумента ,че след време само му бодеш една i7-ца и си номер едно. А като питат днес за ъпгрейд и отговора е хвърляй и купувай ново...

Съберете тук нещо с Пентиум ,но кажете на човека че ще е в кофата един ден нацяло бе ъпгрейд само на някоя част. Евентуално може само качествено захранване, което да вземе в друг компютър,но ще му изяде от бюджета за друго...

Спирам да спамя след като очевидно няма да дам конфигурация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Какъвто и да е нов, няма да стигне мощта на ксеона, а за видео равносилно на 760 ще трябват над 350лв.

СтрааашТна мощ...

http://www.rmania.net/kompyutri-dell--optiplex-390-i3-2120-amd-radeon-r7-360-2946.html

Ето нещо което изпреварва и xeon E3-1230-a пък и GTX760 за 600лв - и е в комплект а не на части които да им търсиш кой ще ги купи после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкове към rmania трябва директно да се банват.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Линкове към rmania трябва директно да се банват.

И Що така?

Редактирано от Любомир Ико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти си за бан с тия линкове и подвеждаща информация. I3 vs I7 ( E3-1230) от едно поколение и R7 360 (HD7790) vs GTX 760. 

Най-добре спри да правиш реклама и да се излагаш. Нито изпреварва нещо нито цената е приемлива предвид че за тия пари се взима нови и по-добра.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, baikolio95 написа:

Този xeon май е първо поколение (санди), т.е., не е еквивалент на 4770, а по-скоро на 2600 (с. 1155). Такива вървят по 100-120 долара в Ali-то, което е около 200 лв. Дори да запази процесора, дъното и паметта (които общо едва ли струват повече от 300 лв), за останалите части няма да вземе 250 лв, ако тръгне да ги продава.

При условие, че той кутия и диск си има, а видеокартата и захранването трябва да ги смени, няма смисъл да купува тая конфигурация, не и за тия пари. Захранването е за смяна, първо, щото не се знае в какво състояние е (нито какво е) и второ, щото няма 8-пинов конектор за видеото. Ясно, че може и с преходници към молекс, ама.... За 40-50 лв. се продават читави захранвания втора ръка, а аз лично съм купувал и за 25 лв. маркови, със 80+ сертификат. 

Освен това, дъната за с. 1155 са към края на жизнения си цикъл (вече са на по 6 години) и не се знае и това кога ще умре. Не е клокърско, и тоя чипсет мисля, че не поддържа десктоп процесори, т.е., пазарната му стойност е ниска. 

И аз често купувам втора ръка, но това в случая просто не си струва парите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

И ти си за бан с тия линкове и подвеждаща информация. I3 vs I7 ( E3-1230) от едно поколение и R7 360 (HD7790) vs GTX 760. 

Най-добре спри да правиш реклама и да се излагаш. Нито изпреварва нещо нито цената е приемлива предвид че за тия пари се взима нови и по-добра.

Я пак - С какво се излагам? Системата от rmania е свястна.

Ти се излагаш с тия незащитени агресивни мнения. Защо да ме банват и линковете ми? Просто помагам. Стоя тук с истинското си име за разлика от теб. 

Единствено ме предизвикваш. Комплексар ли си, не си ли - не ме интересуваш.

Иначе за бенчовете явно си прав

Редактирано от Любомир Ико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съществува i3-ка, която да е по-производителна от еквивалент на i7-ца от същото поколение. Дори на тоя линк дето си дал се вижда, че 2120 е назад в бенчовете, както в много нишковите операции, така и ядро за ядро.

П.П. И също така GTX 760 е доста по-бърза от R7 360, изобщо не са близки. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Петко К написа:

Не съществува i3-ка, която да е по-производителна от еквивалент на i7-ца от същото поколение. Дори на тоя линк дето си дал се вижда, че 2120 е назад в бенчовете, както в много нишковите операции, така и ядро за ядро.

П.П. И също така GTX 760 е доста по-бърза от R7 360, изобщо не са близки. 

Да, на втори поглед си прав, аз обърнах внимание само на сумарния резултат където явно влиза и пазарната цена като стойност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, kyoshinn написа:

Томи, нашите виждания за "компютър" и вашите с на Кико се различават, ама коренно от вашите дето цепите 1 фпс на 2...

Епа що мне намесваш? Аз тъкмо дебнех кой предложи SSD, ама до твоя отговор не видях. В момента не бих препоръчал компютър без SSD  на никого, та бил той и за 600 лева. Особено за сърфиране. 

преди 6 часа, Tommygun написа:

Пак казвам - не съдя никой и не искам да обидя никой, просто съм на приципа за компютрите че като ще е , да е. Евтините покупки на 99% са скъпи.

Мне. С това не съм съгласен. Аз на майка ми сглобих компютър за минимум пари, с моето старо 20 GB SSD  и един стар Celeron G1620, който спазарих в продавалника за 35 лева. Сори, ама на нея не и трябва нищо повече, а тоя комп зарежда и работи по-бързо от моя, дето наринах 10 000 лева може би. За сърфиране де. 

И кво сте ги хванали тия Ксеони. Без SSD  и хуй не става от тях при сърфиране.  Има човека стар хард. Представете си колко стар!  Може би ако пусне един HDtune - 100 МБ/с  няма изкара при четене. И тогава кво сърфиране ви гони с Ксеон? Един Селерон може да е бавен при сърфиране, но много по-бърз със SSD,  та било то и за няколко лева, супер старо поколение. 

преди 3 часа, Любомир Ико написа:

Я пак - С какво се излагам? Системата от rmania е свястна.

Глупаци са там, глупаци. Да, старото може да се съчетае с новото, ама там ша кажеш на оная им работа поникнал нокет. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.