Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от какво се получава този син екран виждам че нещо е от памета но не знам от коя дали от видео хард рам апък рамта я смених на скоро точно заради този проблем 

ето снимка http://prikachi.com/images.php?images/455/9140455Z.png Това е кода на грешката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-честите проблеми със син екран са в резултат на счупени драйвери - факт. Следващия набеден е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, baikolio95 написа:

Най-честите проблеми със син екран са в резултат на счупени драйвери - факт. Следващия набеден е захранването.

Какво ще рече това счупени драйвери  До колкото чета мисля че е от памета ако е нещо от драйвери какви може да са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Качи някъде c:\windows\memory.dmp и дай линк към файла

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази грешка означава, че има проблем с рамта. Като за начало озвади плочките рам, почисти ги тях и слотовете и ги сложи отново. Може да тестваш и със всяка една поотделно как се държи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Тази грешка означава, че има проблем с рамта. Като за начало озвади плочките рам, почисти ги тях и слотовете и ги сложи отново. Може да тестваш и със всяка една поотделно как се държи компютъра.

След малко точно това започвам да правя :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако първия син екран е след смяна на памет, бих се съгласил че е от нея, иначе, е малко вероятно да се повреди. Така, с питане по форуми, няма да се оправи. Ако не е драйвера на видеото, Аваст-а също неведнъж е бил причина за сини екрани. Дъмп файла /ако го има/ ще даде някаква ориентировка, но не може да се разчита 100% на него.

Ако си правил някакъв овърклок, върни дефолтните настройки.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, baikolio95 написа:

Ако първия син екран е след смяна на памет, бих се съгласил че е от нея, иначе, е малко вероятно да се повреди. Така, с питане по форуми, няма да се оправи. Ако не е драйвера на видеото, Аваст-а също неведнъж е бил причина за сини екрани. Дъмп файла /ако го има/ ще даде някаква ориентировка, но не може да се разчита 100% на него.

Ако си правил някакъв овърклок, върни дефолтните настройки.

Не съм правил овърлок преди малко извадих 2 плочи рам ето тези ocz pc2 6400 reaper не знам дали са добри просто ги купих да не би да са някакви китайски боклуци и да не издържат на натоварването защото се занимавам с не тежка работа със афтър ефект 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали каза, че и преди да смениш паметите си имал сини екрани ?! Сменил си ги, и отново продължават... Дали е възможно да си чак такъв карък, или логиката ти куца ?

Сигурен ли си, че параметрите на паметите отговарят на спецификациите на дъното?

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, baikolio95 написа:

Е нали каза, че и преди да смениш паметите си имал сини екрани ?! Сменил си ги, и отново продължават... Дали е възможно да си чак такъв карък, или логиката ти куца ?

Сигурен ли си, че параметрите на паметите отговарят на спецификациите на дъното?

Получавах син екран но не беше от рамта а от драйвери за видеото и реших да сменя памета на машината смисъл да я подсиля и от тогава този син екран не е от драйверите а от рамта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Петър Чакъров написа:

Не съм правил овърлок преди малко извадих 2 плочи рам ето тези ocz pc2 6400 reaper не знам дали са добри просто ги купих да не би да са някакви китайски боклуци и да не издържат на натоварването защото се занимавам с не тежка работа със афтър ефект 

А да беше започал с това, че си правил смяна хардуер?Пробвай САМО с новите модули и то един по един поставени да запалиш машината. Ако тръгне нормално с 1 модул, сложи следващия...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Петър Чакъров написа:

Получавах син екран но не беше от рамта а от драйвери за видеото и реших да сменя памета на машината смисъл да я подсиля и от тогава този син екран не е от драйверите а от рамта 

Дай да подредим нещата:

Имал си син екран - от драйвер, а ти сменяш RAM памет...

В следствие на смяната, започва син екран от RAM-а, а синия екран от драйверите се е изпарил...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си WhoCrashed. Това е програма, която чете dump файловете и ти обяснява доста подробно какво е забило и от какво евентуално може да се получи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега да ви кажа какво направих аз бях поставих 4 плочи рам по 2гб бях ги взел 2-ра ръка от един мой приятел уж били нови не са изпилзвани и т.н  но тествах всички плочи 1 по 1 и се оказа че една от тях е дефектна ето тази рам този модел ocz pc2 6400 reaper за сега е добре вчера при пълно натоварване около час два издаржа :) ако пак се появи ще ви пиша но дано да няма проблеми защото много работа ме чака на тази машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимаш 4 плочи рам от приятел и след като ги сложи ти излезе син екран и ти взе че пусна тема а чак след това стопли че след като не си правил друго значи е от новите памети проблема и значи всички писания се оказаха излишни защото ни спести последната подробност

Браво Петьо, браво Чакъров!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, baikolio95 написа:

Значи взимаш 4 плочи рам от приятел и след като ги сложи ти излезе син екран и ти взе че пусна тема а чак след това стопли че след като не си правил друго значи е от новите памети проблема и значи всички писания се оказаха излишни защото ни спести последната подробност

Браво Петьо, браво Чакъров!

Много избързваш днес пак лолучих този син екран купих си чисто нови рам плочи от магазина и ги поставих работеше около  2 часа бях го излючил за около час после пак го включих и когато ми показа логото добре дошли уиндоуса и ми показа синия екран отново със новите рам плочи рестартира се и сега работи става вече 4 часа без син екран явно това не е от плочите рам проверих харда за лоши сектори всичко е ок 

Редактирано от Петър Чакъров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха сега се върни на първият ми пост в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.06.2017 г. в 23:13, baikolio95 написа:

Ха сега се върни на първият ми пост в темата.

Е драйверите ли ще са на скоро съм го преинсталирал не ми е за първи път имам тази машина става вече 5 години и винаги аз сам я преинсталирвал захранването не знам дали ще е от него то изобщо има ли връзка със Memory ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш смените по хардуера, проблеми имаше ли? След като сложи втора ръка паметите прави ли някакви софтуерни промени?

Ако отговорът на двата въпроса е "не", то е много вероятно да имаш някъде окъсяване в резултат на интервенциите. Ако нямаш модул за тест на грешките в хардуера, според мен нямаш много полезни опции в случая. Да не говорим, че може да са заминали слотове, не е задължително да не работят, просто може да ти крашват системата именно по този начин.

Винаги съществува вероятност проблемът да е в замърсени слотове, сгъни по преценка лист по-качествена хартия и мини хубаво слотовете на паметта колкото пъти можеш, после издухай власинките с компресор или друг подходящ инструмент, четка, прахосмукачка с реверс и т.н. Остави само паметите и процесора, откачи останалата периферия и стартирай така от Live USB с ОС, тествай под нея как се държи, ако няма проблеми, включвай всичко по етапно. Ще е тегава и бавна работа, но това е редът, защото във вас това са ти вариантите. Време ще спестиш, ако идеш на сервиз за диагностика, но пък там колко ще те бавят зависи от късмета и джоба ти. :)

Редактирано от dynamo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dynamo написа:

Преди да правиш смените по хардуера, проблеми имаше ли? След като сложи втора ръка паметите прави ли някакви софтуерни промени?

Ако отговорът на двата въпроса е "не", то е много вероятно да имаш някъде окъсяване в резултат на интервенциите. Ако нямаш модул за тест на грешките в хардуера, според мен нямаш много полезни опции в случая. Да не говорим, че може да са заминали слотове, не е задължително да не работят, просто може да ти крашват системата именно по този начин.

Винаги съществува вероятност проблемът да е в замърсени слотове, сгъни по преценка лист по-качествена хартия и мини хубаво слотовете на паметта колкото пъти можеш, после издухай власинките с компресор или друг подходящ инструмент, четка, прахосмукачка с реверс и т.н. Остави само паметите и процесора, откачи останалата периферия и стартирай така от Live USB с ОС, тествай под нея как се държи, ако няма проблеми, включвай всичко по етапно. Ще е тегава и бавна работа, но това е редът, защото във вас това са ти вариантите. Време ще спестиш, ако идеш на сервиз за диагностика, но пък там колко ще те бавят зависи от късмета и джоба ти. :)

Закарахме го на сервиз 3 дена трябва да чакам като го оправят ще ви кажа какъв беше проблема

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може паметта да не е съвместима с дъното.В такъв случай инсталираш най-новият биос ъпдейт с надеждата , че проблема е оправен.Ако това не подейства...CMOS батерия или захранване.......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.06.2017 г. в 22:46, xterminatorx написа:

Може паметта да не е съвместима с дъното.В такъв случай инсталираш най-новият биос ъпдейт с надеждата , че проблема е оправен.Ако това не подейства...CMOS батерия или захранване.......

Еми и аз това си помислих след като закарах машината на сервиз че памета може да не е съвместима и трябваше да ъпдейт биоса ама късно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво установижа в сервиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

И какво установижа в сервиза?

Еми днес отидох още тестват компонентите едно по едно и казаха да почакам още защото бавно ставало във краен случай сменят дъното и така ще видим какво ще стане като го направят аз ще ви съобщя какъв беше проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.