Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днеска имаше гръмотевици и както винаги изключвам всички уреди от контакта включително модема с рутера. После като ги включих нямах интернет и на иконката показваше жълта удивиделна "No Access" и така рестартирах рутера и модема поне 10 пъти и накрая пробвах с директен кабел към лаптопа, но пак нямаше сигнал. И така след 2 часа рестартирания преди малко реших да им се обадя да установят от къде е проблема, защото в апартаментите над мен има интеренет. Служителката по телефона ми каза да пробвам с директен кабел към компютъра, но аз отказах, защото вече го бях пробвал и се уговорихме по-късно пак да се обадя се интернетлед като пробвам това отново. И действително когато свързах директен кабел към другия компютър, без да рестартирам модема, този път вече имаше интернет и свързах рутера и всичко се оправи. Та въпроса ми е възможно ли е след като съм се обадил, служителката да е оправила повредата, но тя отричаше когато я попитах, защото същият проблем но с цифровата телевизия имах наскоро и след като им се обадих, тя се оправи в момента когато служителят ме накара да сменя програмите и тогава пак ми казаха че било съвпадение, а още по-рано пак имах същия проблем с цифрова която не бях ползвал дълго време и ми казаха че картата е била блокирала и те да са я отключили.

Та възможно ли е пак нещо да е блокирало и те да са го рестартирали, но да не ми казват, сякаш причината не е била в тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чек да хвърля боба 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, peppone1 написа:

Здравейте, днеска имаше гръмотевици и както винаги изключвам всички уреди от контакта включително модема с рутера. После като ги включих нямах интернет и на иконката показваше жълта удивиделна "No Access" и така рестартирах рутера и модема поне 10 пъти и накрая пробвах с директен кабел към лаптопа, но пак нямаше сигнал. И така след 2 часа рестартирания преди малко реших да им се обадя да установят от къде е проблема, защото в апартаментите над мен има интеренет. Служителката по телефона ми каза да пробвам с директен кабел към компютъра, но аз отказах, защото вече го бях пробвал и се уговорихме по-късно пак да се обадя се интернетлед като пробвам това отново. И действително когато свързах директен кабел към другия компютър, без да рестартирам модема, този път вече имаше интернет и свързах рутера и всичко се оправи. Та въпроса ми е възможно ли е след като съм се обадил, служителката да е оправила повредата, но тя отричаше когато я попитах, защото същият проблем но с цифровата телевизия имах наскоро и след като им се обадих, тя се оправи в момента когато служителят ме накара да сменя програмите и тогава пак ми казаха че било съвпадение, а още по-рано пак имах същия проблем с цифрова която не бях ползвал дълго време и ми казаха че картата е била блокирала и те да са я отключили.

Та възможно ли е пак нещо да е блокирало и те да са го рестартирали, но да не ми казват, сякаш причината не е била в тях?

Стига простяхте вече. Модема на Близу е достатъчно доказателство дали проблема е бил при теб или не. Когато нямаше интернет как му светеха индикаторите? И какво очакваш да се случи при гръмотевична буря? Съвсем нормално е да има проблеми. А просто олигофрените оператори няма смисъл да говориш с тях. Последния ми разговор беше умопомрачителен.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах, при мен ли е бил проблема или те са рестартирали главният модем на входа, но тогава нямаше да има интернет във всички домове. Лампичките си светеха нормално, но нали и като те изключат когато си закъснял с плащането пак модема показва че има интернет, а всъщност няма? И ако действително служителката го е оправила, тогава защо ме кара да свързвам кабели и да местя компютри, което е адски неудобно? Аз винаги съм имал този проблем след като съм изключил модема, но с няколко рестартирания  се оправяваше, но не и сега и както казах винаги тези проблеми са се оправяли след обаждане по скъпите им импулсни телефони и накрая ти казват че е случайност. Ми че те така винаги могат да ме разиграват, стига да стоя на телефона.

Последният път когато плащах, служителката изгони всички хора от офиса вън и да чакаме 10 минути, които станаха 20, защото тя трябвало да се отчитала и влезна някакъв дебеловрат господин с който правиха някакви работи и 10 човека трябваше да ги чакаме отвън за да си платим сметките. Ами ако беше  през зимата  на -20 градуса?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така се калява и учи народа да ползва пост терминали и интернет разплащане, особено към оператори и за плащане на битови сметки.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, XYconstant написа:

Така се калява и учи народа да ползва пост терминали и интернет разплащане, особено към оператори и за плащане на битови сметки.

И да пълни гушите на алчните банки..Затова от 2019 г. всичко над 1000 лв. ще се плаща задължително по банков път..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

И да пълни гушите на алчните банки..Затова от 2019 г. всичко над 1000 лв. ще се плаща задължително по банков път..

Да четох за това.... това е пълна глупост ! Работя в обменно бюро където всеки ден имам амнайсе операции които са по над 1000 лв. Това ще означава  че всеки който сменя валута за над 1000 лв. трябва да подписва тая декларация срещу изпиране на пари , същата която сега се подписва за над 10000 лв... 

Тея в парламента трябва да се застрелят и обесят ! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и кво  понеже работя  само в кеш ,в брой и на ръка ,вместо да ми дават 7000 лв ще ми дават 7 пъти по 1000 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

80 с'тинки за превод не ми плаща нито горивото, нито билетите, да не говорим за времето по гишета и опашки...аз съм за електронните разплащания.
От много време не знам къде е гише за ток, за вода, за нет, за телефони...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

Щом казваш, че имаш модем вероятно си на Docsis. Вариантите заради, които си нямал интернет са или пълен с вода сплитер някъде, или спряло захранване на оптиката им в района ви по трасето. 

Docsis модемите имат опция за дистанционно рестартиране, така че може и да са ти рестартирали модема, или пък захранването на оптиката да е тръгнало (ако е спряло, и там е причината).

Трябваше да провериш дали имаш и ТВ в този момент. Ако има такава и каналите примерно насичат - проблемен сплитер. При липса на захранване на оптика по трасето - ще липсва изцяло ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

80 с'тинки за превод не ми плаща нито горивото, нито билетите, да не говорим за времето по гишета и опашки...аз съм за електронните разплащания. От много време не знам къде е гише за ток, за вода, за нет, за телефони...

Ти си луд. Преводите между банки, особено ако нямаш сметка са по 5-6-10лв. 1лв струва да изтеглиш 10лв от банкомат, който не е на същата банка. Какви небивалици говориш?!
Недей знай и си плащай 5-6% от заплатата като такси към банката. Към които сигурно и ДДС има, което пак ти плащаш.
Аз например, пари в банка не държа, освен ако не е наложително. Какво правим?
Значи ще получиш 10,000лв. Ще фалира банката като КТБ-то и после ще чакаш 10 години да си ги вземеш!
ТИ ИМАШ ли си идея какъв абсурд е? Отивам в КАТ, плащам 9лв за талон и плащам 6лв на банката за превод! Щото не могат да сложат една лелка каиер и да не ме занимават да вися на втора опашка?!

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, simtech написа:

Ти си луд.

Тц, не съм - коляното ми се е надуло. :ph34r:
Толкова ме таксува Банката в лева за битоови плащания

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, simtech написа:

Ти си луд. Преводите между банки, особено ако нямаш сметка са по 5-6-10лв. 1лв струва да изтеглиш 10лв от банкомат, който не е на същата банка. Какви небивалици говориш?!

мбаси, а имаш претенциите, че си образован
аз съм със завършено начално образование и си плащам сметките онлайн

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

Тц, не съм - коляното ми се е надуло. :ph34r:
Толкова ме таксува Банката в лева за битоови плащания

А според теб колко битови плащания над 1000лв правят редовите граждани и чии интереси обслужва това щение? Ще си платиш като си купуваш в магазина телевизор през банката, за да ти вземе банката 10лв такса за превод, заедно с 20% ДДС върху 10лв, само защото си си взел телевизор за 1001лв.
А аз и 80 стотинки не искам да дам на педерунгелите в банката, като живея до пощата и мога за 10 минути да си свърша работата.

преди 6 минути, дръндю написа:

мбаси, а имаш претенциите, че си образован

Утре си купуваш кола за 5000лв и трябва да плашаш на старият й собственик през банката.
Престанете да сте залупмени. Нищо не се прави за ваше добро, а за да се събират още такси и данъци.
Плащай си сметките онлайн, да те видим като нямаш интернет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уеко местиш вектора на темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

Нали, с 4-ти клас си?

преди 7 минути, ExaFlop написа:

Векторът на темата не ми е интересен, защото кристална топка нямам.
Като нищо са забравили, че си е платил и са го спреки, а после са го пуснали.
Аз преводи с банка не обичам да правя, защото НАП ми брои стотинките и ми държи сметка за парите, които са мои и съм ги вадил с пот на челото. И банката ми държи сметка и ми иска по 6лв за превод от 10лв.
Да не говорим, че преводите се обслужват много много бавно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

спамър да съ наричъм, първа радуст е зъ мен йе:lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

преводите се обслужват много много бавно.

Не знам коя ти е обслужващата банка, ама преведени от мен пари се получават до 2 часа от получателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Не знам коя ти е обслужващата банка, ама преведени от мен пари се получават до 2 часа от получателя.

ГЛУПОСТИ!

Началото на системния ден на RINGS е 8:00 часа. Системата приема плащания на клиенти на банки до 15:45 часа. До 17:30 ч. се изпълняват междубанкови плащания. Краят на системния ден на RINGS е в 17:30 часа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете си електронно банкиране, и си правете преводите сами.

Таксата е между 20 стотинки и 2 лева. Нормално е да плащате повече, ако ходите на гише в банката.

Но... българският "бизнесмен" е свикнал да плаща кеш, за да крие данъци. Днес ми обясняваха как можело и тази система за плащанията над 1000 лева да се излъжеле - с фиктивни фактури за 999.99 лева :) И как ако трябвало да плати нещо за 2000 лева щял да пусне 2 фактури по за 999.99 лева и пак щял да си ги плати кеш, и после пак щял да не декларира нищо. Докато такива измекяри не започнат да ги вкарват на топло, и да им конфискуват всичко, което имат - няма да има пари за нищо.

Ей го на - на "слънчака" например правят по 50.000 - 100.000, че и повече лева оборот на ДЕН. А на месец декларират 2.000 - 5.000 лева в най-добрият случай. Всички "служби" знаят това, ама си затварят очите, щото си взимат комисионната.

Преди години им пращаха данъчни да им правят проверки на място. Та един данъчен ми каза как в малко ресторантче, което до този момент е декларирало по 2000 лева на месец, докато са били проверките е правил минимум 30.000 лева на ДЕН. И на този човек знаете ли какво са му направили? Ами нищо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, dkmi написа:

И на този човек знаете ли какво са му направили? Ами нищо.

Явно е човек на някой човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, dkmi написа:

Пуснете си електронно банкиране, и си правете преводите сами.
Таксата е между 20 стотинки и 2 лева. Нормално е да плащате повече, ако ходите на гише в банката.
Но... българският "бизнесмен" е свикнал да плаща кеш, за да крие данъци.

Хората не са измекяри от всяка гледна точка. АЗ РАБОТЯ за тия пари, а държавата само седи с касовият апарат и ми щрака данъци и такси.
Много ясно, че при тия мизерни доходи, хората се чудят от къде да спестят, за да могат ТЕ да преживеят.
А не Бойко да яде депутатските кебапчета за 10 стотинки броя, докато получава 10 пъти повече пари от теб, а ти да дси купуваш кебапчето на 1лв - 10 пъти повече и да получаваш 10 пъти  по-малко пари.
Аз не искам електронно банкиране, искам кеш. Аз когато отида в КАТ, нито знам сметката, нито знам повода. И в КАТ искат хартиена фактура за превода, която се дава САМО на гише.
Еб*л съм й мамата на държавата. АЗ РАБОТЯ, не държавата! И няма като си купя телевизор за 100лв да ходя в банката!!! Да им плащам и на тях 5-10лв преводи!!!!! Тези 5-10лв са МОИ!!!!
Да направя резюме..
Банката печели от моите депозити, като ги върти на фондовата борса.
Банката обаче ми иска такса, за това че сметката е отворена и че си влагам парите, за да печелят те пари.
Лихвата на банката за депозита не покрива инфлацията.
Банката ми иска 1лв за теглене от банкомат на друга банка. От нейните банкомати и терминали пак ми събира такса.
Банката ми иска по 2-6лв на превод на гише към сметка - независимо към чия банка е.
Ако искам карта си плащам такса и за нея.
За електронни разплащания пак аз си плащам.
В крайна сметка аз си плащам такси, таксички и милимили таксички, за да може някой законно да ме ограби и да вземе МОИТЕ пари.Аз работя, а те грабят!?!? И ще ме принуждават всичко да минава през БАНКАТА, включително заплати, за да може БАНКАТА да ме граби!?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

Хората не са измекяри от всяка гледна точка. АЗ РАБОТЯ за тия пари, а държавата само седи с касовият апарат и ми щрака данъци и такси.
Много ясно, че при тия мизерни доходи, хората се чудят от къде да спестят, за да могат ТЕ да преживеят.
А не Бойко да яде депутатските кебапчета за 10 стотинки броя, докато получава 10 пъти повече пари от теб, а ти да дси купуваш кебапчето на 1лв - 10 пъти повече и да получаваш 10 пъти  по-малко пари.
Аз не искам електронно банкиране, искам кеш. Аз когато отида в КАТ, нито знам сметката, нито знам повода. И в КАТ искат хартиена фактура за превода, която се дава САМО на гише.
Еб*л съм й мамата на държавата. АЗ РАБОТЯ, не държавата! И няма като си купя телевизор за 100лв да ходя в банката!!! Да им плащам и на тях 5-10лв преводи!!!!! Тези 5-10лв са МОИ!!!!

Не говоря за теб, а за "бизнесмените", които реват, защото няма да има как да покрият продажбите и съответно - да спестят от данъци.

Ако и ти си от тях, и криеш данъци плачеш за данъчна проверка :)  Но като гледам си писал, че се притесняваш от такси за плащане, каквито няма.

Какво те бърка дали плащаш с карта или в кеш - ако си купуваш нещо за 1001 лева то ще бъде 1001 лева независимо как ще го платиш - отиваш в магазина да си купиш телевизор за 1200 лева примерно вадиш картата и плащаш на ПОС терминала. Такси за това плащане НЯМА. И да има - те са за сметка на търговеца, а не за клиента. Така е било винаги, и цените винаги са били едни и същи за плащане в брой или с карта. Плащал съм сметка от 6 лева с карта - такса нямам. Плащал съм и 1500 с карта - отново такса нямам. Става въпрос, че суми над 1000 лева ще се плащат безкасово.

За институциите не говорим - там се обслужват от "наши" банки, и се взимат доста високи такси. А и в институциите - дали ще платиш 1 лев или 10.000 лева - все тая, там пари на ръка не се приемат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, peppone1 написа:

Не разбрах, при мен ли е бил проблема или те са рестартирали главният модем на входа, но тогава нямаше да има интернет във всички домове. Лампичките си светеха нормално, но нали и като те изключат когато си закъснял с плащането пак модема показва че има интернет, а всъщност няма? И ако действително служителката го е оправила, тогава защо ме кара да свързвам кабели и да местя компютри, което е адски неудобно? Аз винаги съм имал този проблем след като съм изключил модема, но с няколко рестартирания  се оправяваше, но не и сега и както казах винаги тези проблеми са се оправяли след обаждане по скъпите им импулсни телефони и накрая ти казват че е случайност. Ми че те така винаги могат да ме разиграват, стига да стоя на телефона.

Последният път когато плащах, служителката изгони всички хора от офиса вън и да чакаме 10 минути, които станаха 20, защото тя трябвало да се отчитала и влезна някакъв дебеловрат господин с който правиха някакви работи и 10 човека трябваше да ги чакаме отвън за да си платим сметките. Ами ако беше  през зимата  на -20 градуса?

Какво значи нормално. Кажи модела на модема, защото Близу имат няколко вида. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, dkmi написа:

ако си купуваш нещо за 1001 лева то ще бъде 1001 лева независимо как ще го платиш

Таксата!!! Има такса и на ПОС терминалите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.