Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 1 седмица ми изгоря видеокартата GTX 780 и сега се налага да си закупя нова. В момента конфигурацията ми е на горе-долу на 4 години. Мисля да си взема някоя GeForce GTX 1070, но гледам че в никем няма 1070-ки по някаква причина. Картата става ли или ще бъде прекалено мощна за тази конфигурация?

Motherboard - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85-HD3-rev-1x#ov

CPU - http://ark.intel.com/products/77656/Intel-Core-i7-4771-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

PSU - http://www.fsplifestyle.com/home/product.php?AreaLang=0&PSN=573

CASE - http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/n500/

Ram - 2x4G 1333 Kingston

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ситуацията в момента е липса на някой модели при други липса на разнообразие и разбира се завишени цени.

Едва ли ситуацията ще се промени до края на годината...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Ситуацията в момента е липса на някой модели при други липса на разнообразие и разбира се завишени цени.

Едва ли ситуацията ще се промени до края на годината...

Същото ми беше казано и от друг човек, но не ми казаха каква е причината. Може ли да изясниш? Принципно не бих имал проблем да използвам вграденото видео в процесора за няколко месеца, но за жалост работата ми изисква добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е по каква причина ти е изгоряла картата. Захранването не е лошо и се съмнявам то да е причината, но е важно да разбереш защо е изгоряла.

Можеш да следиш доставките на крти тук, Направи си резервации/заявки в няколко магазина, примерно в nikem, vario или др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, baikolio95 написа:

Въпроса е по каква причина ти е изгоряла картата. Захранването не е лошо и се съмнявам то да е причината, но е важно да разбереш защо е изгоряла.

Можеш да следиш доставките на крти тук, Направи си резервации/заявки в няколко магазина, примерно в nikem, vario или др.

Ами какви може да са причините? Аз предположих че просто и е дошло времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъсал си я от бенчове ли, фюрмарк, клок, прегряване?! Не я ли носи на специалист? Ако не знаеш причината, възможно е и следващи карти да си заминат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, baikolio95 написа:

Скъсал си я от бенчове ли, фюрмарк, клок, прегряване?! Не я ли носи на специалист? Ако не знаеш причината, възможно е и следващи карти да си заминат...

Занесох я на специалист, но те просто казаха че е заминала и е добре да мисля за нова, но не ми казаха нищо конкретно. Аз лично не съм си правил експерименти с нея и не съм я клоквал, но тя беше клокната версия -https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N780OC-3GD#ov .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината за липси на някой модели са копачите - свършиха червените и налазиха на зелените.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой модел на 1070 би бил най-удачен избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BojidarSK написа:

А кой модел на 1070 би бил най-удачен избор?

Всичко друго, освен референсните модели и тези на Zotac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niki292002 написа:

Всичко друго, освен референсните модели и тези на Zotac.

Референсните модели са основните които се пускат от NVIDIA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, niki292002 написа:

.Всичко друго, освен референсните модели и тези на Zotac.

:lol6:Да, защото Zotac са сред малкото даващи 5 години /60 месеца/ гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен не е нормално 1080TI доколкото знам струва там някъде. Просто заради копачите цените се вдигат на всички останали мощни карти, защото всичко е изкупено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BojidarSK написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-GTX1070-GV-N1070G1-GAMING-8GD/picture.html Нормално ли е тази карта да струва 1800 лева?

Тази цена,която е фиксирана е уникална.Първоначално реших,че е печатна грешка.След това видях на каква стойност се предлага GTX1080 - GB N1080G1 GAMING 8GD 2018.70 лева и се убедих,че грешката не е случайна.Този модел на Гигабайт 1070 се предлагаше в различните фирми за 950-990 лева.Сам можеш да сметнеш каква е разликата.Използват създадената ситуация и търсят максимална финансова печалба.Вярно е,че има сериозен глад за геймърски карти,но това минава всякакви граници.Трябва да съм загубил ум и разум за да платя такава цена.Качествените модели на GTX1080 TI с къстъм дизайн платки,захранваща схема и афтърмаркет охлаждане се предлагаха за 1600 -1700 лева в зависимост от производител и модел преди месец.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ross Atanasov написа:

Тази цена,която е фиксирана е уникална.Първоначално реших,че е печатна грешка.След това видях на каква стойност се предлага GTX1080 - GB N1080G1 GAMING 8GD 2018.70 лева и се убедих,че грешката не е случайна.Този модел на Гигабайт 1070 се предлагаше в различните фирми за 950-990 лева.Сам можеш да сметнеш каква е разликата.Използват създадената ситуация и търсят максимална финансова печалба.Вярно е,че има сериозен глад за геймърски карти,но това минава всякакви граници.Трябва да съм загубил ум и разум за да платя такава цена.Качествените модели на GTX1080 TI с къстъм дизайн платки,захранваща схема и афтърмаркет охлаждане се предлагаха за 1600 -1700 лева в зависимост от производител и модел преди месец.

Копачите са виновни за всичко...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза, че не мога да си купя свястна карта в момента?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш връзки, ще си намериш, но сега точно е най-глупаво да се купува - очаквано цените се вдигнаха драстично. Преди месец- месец и половина GTX 980 се продаваха втора ръка по 400-450лв. , а GTX 980Ti имаше по 550-600лв. Никой не е очаквал, че копачите ще посегнат и на nVidia...

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, baikolio95 написа:

Никой не е очаквал, че копачите ще посегнат и на nVidia...

Очакваше се след като червените свършат, да налазят и на зелените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, niki292002 написа:

Очакваше се след като червените свършат, да налазят и на зелените.

Ако се е очаквало, цените на зелените нямаше да падат. До преди 2-3 седмици си имаше пълен набор от последната серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, BojidarSK написа:

Каква е била нормалната цена на една 1070-ка преди да бъдат изкупени от тези копачи? И ако някой ми предложи 3-4 различни модела, как да избера най-хубавият? Например :

Аз ги гледах 850-950 лева преди така да има недостиг. 

Избираш като гледаш да имат най-високи честоти на ГПУ и паметта.

Имаше една на Зотак - Амп екстрийм, нея съм виждал с най-високи честоти. Няма я тука на линковете, а е и с повече гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, BojidarSK написа:

Преди да се разрази истерията около растящите цени на Етер,биткойни и Zcash имаше богат избор от модели на всички производители.Най-ниската цена,която предлагаше един от търговците бе 830 лева.Това са версиите с по-ниски честоти и охлаждане което отстъпва на върховите модели притежаващи подобрена захранваща схема,масивни радиатори и усъвършенствана печатна платка.Част от линковете са с карти,които не са налични.За всеки артикул е отбелязано.Трябва да търсиш сред тези,които са налични или е маркирано,че очакват доставка.Ако трябва да избирам бих се спрял на MSI GTX1070 GAMING X , ASUS ROG STRIX 1070 O8GB,EVGA GTX1070 FTW или ZOTAC GTX 1070 AMP Extreme.Но неприятната новина е,че не са налични при търговците.От изброените забелязах единствено ЕVGA 1070 FTW  в една от фирмите,но се съмнявам да я имат,по скоро не е актуализирана информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не  бих рискувал с EVGA FTW. Ако уцели някоя от първите бройки с несменен биос и/или термопадове, може да види както доста други хора фойерверки в кутията. Новата ревизия със сензорите и дисплеите е уникална, но първите FTW 1070/1080 горещо препоръчвам да се избягват.

Няма ги в България, иначе аз лично бих се спрял на Palit Jetstream/Super Jetstream или Gainward Phoenix. Изключително добри дизайни извадиха при Паскал. За разлика от някои от "по-така" марките. Това не важи естествено за всички модели а само споменатите.

За съжаление обаче в момента нещата не са точно концерт по желание. Което е жалко, човек да дава толкова пари а да няма право на избор...

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.