Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници! След месец се прибирам от командировка и съм решил да инвестирам в нов компютър до 1500лв! Чух че е желателно да взема ССД за да работи по бързо и ако може да се включи в цената или да ми се даде съвет за вариант при който добавям в последствие ССД. Желая предимно да играя игри и гледам филми на голям телевизор свързан чрез HDMI. Предварително съм си закупил Монитор - LED Benq  27 инча Full HD. Изобщо не разбирам от  компютърни компоненти.Играя от 8 години на раздрънкан лаптоп с който парвя мултибокс на Уоу с 4 акаунта и е мъка. Очаквам вашите съвети. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Щом играеш Уоу и мултибоксваш - ССД и Нвидиа видеокарта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

ASROCK AB350M PRO4 AM4 
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
4G DDR4 2400 ADATA 
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 
Case ATX DUKASE v2 USB3.0 DP-ATX-DUKBK2BF 
PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 

Обща стойност - 1 117.54 лв. с ДДСhttp://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-zt-p10510a-10l

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/57968p1r57905p1r55538p1r57873p1r57992p1r53749p1r53057p1r2172p1rf.html - AMD

http://nikem-bg.net/cart/57905p1r55538p1r57873p1r57992p1r53749p1r53057p1r2172p1r54959p1rf.html - Nvidia

Малко е сложно с видеокартите в момента... Ако си намериш GTX 1050TI 4GB е за предпочитане.

Примерно може да питаш във Варио - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-zt-p10510a-10l

Доставката е безплатна при над 200 лв. тоест няма да плащаш за такава.

В Никем е над 1 000 лв. тоест също няма да плащаш за такава дори без видеокартата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичния отговор!!! Мисля да играя игри които сега немога и евентуално да правя клипчета с геймплей и в бъдеще стрийм.Възможно ли е с машина, в този бюджет? Фен съм на мултиплеър игри като УОУ, Дота, Диабло, Овъруач все игри които трябва да отида на зала в момента за да играя Събирам предложения след месец ще копувам

Редактирано от Илиан Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До след месец нещата може да се променят коренно, щом ще записваш и т.н. -  AMD Ryzen и SSD, що годе читаво захранване и кутия (нали да не е някоя куча марка :D ), дъно - възможно най-евтиното, което върши работа и с останалите пари - видеокарта, аз лично предпочитам  AMD RX 570 4GB, но ако не достигат парите тогава Nvidia GTX 1050ti. Щом ще записваш ще ти трябва и отделен хард диск, тъй като се съмнявам 240GB SSD (това от по-горната ми конфигурация, което съм дал) да стигне, та +100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RX 570 и да ги заредят цените им няма да са като преди а и паметите - ssd вървят на горе.

Тоест поне около 150 лв. отгоре за видеокартата. Възможно е да се вмести но ще е за сметка на SSD-то.

Трябва да се вземе двойно по-малко или никакво в зависимост дали ще се вземе 1500X или 1600.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Илиан Георгиев написа:

Благодаря за светкавичния отговор!!! Мисля да играя игри които сега немога и евентуално да правя клипчета с геймплей и в бъдеще стрийм.Възможно ли е с машина, в този бюджет? Фен съм на мултиплеър игри като УОУ, Дота, Диабло, Овъруач все игри които трябва да отида на зала в момента за да играя Събирам предложения след месец ще копувам

Да знаеш, ония които дават по над 2500лв. за компютри за игри, ще да са големи будали ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

RX 570 и да ги заредят цените им няма да са като преди а и паметите - ssd вървят на горе.

Тоест поне около 150 лв. отгоре за видеокартата. Възможно е да се вмести но ще е за сметка на SSD-то.

Трябва да се вземе двойно по-малко или никакво в зависимост дали ще се вземе 1500X или 1600.

А защо така ? Хем пазара беден, хем цените високи... Да не е станало нещо интересно ? :D До колкото помня старата 470 армора беше 384 лева във Варио :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:
Цитат

специализираната NVIDIA GTX 1060, която денонощно ще трябва да работи при максимално бързодействие, е с гаранция едва 90 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, kyoshinn написа:

А защо така ? Хем пазара беден, хем цените високи... Да не е станало нещо интересно ? :D До колкото помня старата 470 армора беше 384 лева във Варио :/

Няма карти, защото се изкопуват още преди да са доставени.Логично е цените да се вдигнат.

А гаранцията е логично да е ниска.Те ако им дадът по 2 години, ще са си на чиста загуба.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Pamlea написа:

Няма карти, защото се изкопуват още преди да са доставени.Логично е цените да се вдигнат.

А гаранцията е логично да е ниска.Те ако им дадът по 2 години, ще са си на чиста загуба.

Ниска гаранция добре, но няма ли да е по-логично да е поне една година, защото кой нормален ще предпочете карта с 90 дни гаранция, пред такава от 2г. примерно. Още повече, че все пак тези карти ще се ползват 24/7, и инвестицията им се избива за 2-3 месеца. Относно кога пак ще има карти, след септември се очакват доставки към България, това не важи за всички партньори на AMD обаче, тоест пак ще сме ограничени от към избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми я си представи, че продаваш карта предназначена за копане.И като ти идва през 2 седмици с изгоряла карта и те кара да му я смениш, ти колко пари ще изгубиш?Ще я предпочетат хора, които си правят ферми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.