Премини към съдържанието
rado84

Руски самолети и кораби бомбардират Варна

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното заглавие за запълване на слънчасали кратуни. Неща от преди повече от 100 години (1915).

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Братле, Тръмп спре грантовете, не знаеш ли? Нема нови опорни точки и даже Миро повтаря некви неща, колкот да не заспи. Тиии ужасно закъсня... дет се вика. :)   Тролския бизнес умре, останаха само гладните тролове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вчера попаднах на едно интересно предаване на Слави Трифонов, излъчвано не знам кога. Там участваше и Божидар Димитров, както и друг гост, мисля полковник, на който не запомних името. Ами...разказваха за най-славните победи на българите през Първата световна война. Това руснаци, това англичани, това французи и сърби, сме ги нямали за нищо. Хиляди загинали и англичани и руснаци и сърби и французи. Просто са им разказали играта дядовците ни. Под един кюп всички! Ей това е работа! Трийсет и някоя година англичаните единствено на българската военна делегация свалят оръжие при парад, признавайки се за победени. Ни едно българско военно знаме няма пленено от чужда войска. в крайна сметка сме защитавали териториите си, както и сме защитавали тия територии, които и до днес са под чужда власт, населението на които вече е почти асимилирано.  Естествено, че ще разкажем играта на всички и днес, ако се наложи! Няма значение руснаци, американци, англичани или французи. Имнали техника. Ами да си я заврат отзад. Техника победа не прави. 

ПП: И стига сте ни наливали в главите, как някой се опитал да ни унищожи. Дайте да говорим за това, кого сме унищожили ние и как сме го направили за срам пред света! 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bildera_ написа:

Имнали техника. Ами да си я заврат отзад. Техника победа не прави. 

ако ти пратят два изтребителя ми е интересно как ще ги свалиш с камъни само като хвърляш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, Без умствен капацитет написа:

ако ти пратят два изтребителя ми е интересно как ще ги свалиш с камъни само като хвърляш

Ми че сърбите скво свалиха стелта?:D

Иначе,като прочетох заглавието на темата и си викам- Айдеееее запукаха на.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, язе написа:

Иначе,като прочетох заглавието на темата и си викам- Айдеееее запукаха на.  :)

Може би трябваше да знаеш историята ни, за да не си помислиш такива неща ;) То ако ни запукат, най-напред ще ни спре радиото и интернета. И нищо няма да разбереш първите часове. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, bildera_ написа:

Вчера попаднах на едно интересно предаване на Слави Трифонов, излъчвано не знам кога. Там участваше и Божидар Димитров, както и друг гост, мисля полковник, на който не запомних името. Ами...разказваха за най-славните победи на българите през Първата световна война. Това руснаци, това англичани, това французи и сърби, сме ги нямали за нищо. Хиляди загинали и англичани и руснаци и сърби и французи. Просто са им разказали играта дядовците ни. Под един кюп всички! Ей това е работа! Трийсет и някоя година англичаните единствено на българската военна делегация свалят оръжие при парад, признавайки се за победени. Ни едно българско военно знаме няма пленено от чужда войска. в крайна сметка сме защитавали териториите си, както и сме защитавали тия територии, които и до днес са под чужда власт, населението на които вече е почти асимилирано.  Естествено, че ще разкажем играта на всички и днес, ако се наложи! Няма значение руснаци, американци, англичани или французи. Имнали техника. Ами да си я заврат отзад. Техника победа не прави. 

ПП: И стига сте ни наливали в главите, как някой се опитал да ни унищожи. Дайте да говорим за това, кого сме унищожили ние и как сме го направили за срам пред света! 

Събитието, което цитираш, е Дойранската епопея или Битката при Дойран от 1917г. Славна победа за българските войски срещу английските ни врагове. Под командването на ген. Владимир Вазов даваме 2000 жертви за да отблъснем и победим английските войски под командването на ген. Джордж Милн, които пък на свой ред дават 12,000 (12 хил.) жертви. В 1936 г. в Лондон се организира честване за края на войната. От българска страна делегацията ръководи ген. Владимир Вазов. Когато слиза от влака на гара Виктория, на перона е подреден блок на английската армия, а командващият церемонията дава заповед: „Сведете знамената! Преминава победителят при Дойран!”.

Темата за американско-английските бомбардировки трябва ли да я отваряме за амнайси-кой-си път ? 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Без умствен капацитет написа:

Бойния дух е важен. Дали ще те нацелят няколко ракети или няколко самолета, е Божа работа. Ако бе така, неандерталците от Исдлямска държава отдавна да ги няма, а още по-отдавна талибаните в Афганистан. Една ракета поразява да кажем няколко стотин квадратни метра. Ако не е ядрена де. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, bildera_ написа:

Може би трябваше да знаеш историята ни, за да не си помислиш такива неща ;) То ако ни запукат, най-напред ще ни спре радиото и интернета. И нищо няма да разбереш първите часове. 

Начи в първите часове, несправедливо ще си мисля за майките на радиото и интернет доставчика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Excelsior написа:

Събитието, което цитираш, е Дойранската епопея или Битката при Дойран от 1917г.

Това е велика битка. Чудя се само едно. За чий винаги сме на страната на Германия. И днес сме на тяхна страна, ама май само Мерцедесите им ни интересуват. То и няма кво друго де. Чудя се, ако Германия бе победила, какво щеше да стане. Две неща. Щяхме да сме в голяма България и нямаше да има Македония. Втора световна и Хитлер нямаше да ги има! Ей това е голямата загуба на света от Първата световна война, ама никой не го казва! Щото им по-изгодно да говорят зьа изтребването на евреите през 2СВ, вместо да се запитат защо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

To па едно изтребване... да беха питали янките, как се изтребва.:getout:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, язе написа:

To па едно изтребване... да беха питали янките, как се изтребва.:getout:

Мисълта ми бе, че вероятно нямаше да има вторяа Световна война и загинали десетки милиони, независимо дали евреи или други. Но пък знае ли човек, можеше да има и френски Хитлер, та...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е какво сме В МОМЕНТА, а не колко велики сме били.

Сега сме горди организатори на гей-паради и лакардии по форуми, парламенти, кръчми и софри.

Съжалявам за реализма, но истината е тази. Пъчим се с 1300 годишна история, а ония отвъд океана за 200 години успяха да сложат света в краката си...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, baikolio95 написа:

Сега сме горди организатори на гей-паради и лакардии по форуми, парламенти, кръчми и софри.

Съжалявам за реализма, но истината е тази. Пъчим се с 1300 годишна история, а ония отвъд океана за 200 години успяха да сложат света в краката си...

Не е така. Историята може да ни даде сила и посока. 200 години са нищо. Видя  се, каква паника предизвика един Тръмп. Нещата могат да се изменят за секунди.е тоя Тръмп ако бе на мястото на Хитлер преди години, щяхме да анатемосваме не Хитлер, а Тръмп. Това за милионите жертви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, bildera_ написа:

Това е велика битка. Чудя се само едно. За чий винаги сме на страната на Германия. И днес сме на тяхна страна, ама май само Мерцедесите им ни интересуват. То и няма кво друго де. Чудя се, ако Германия бе победила, какво щеше да стане. Две неща. Щяхме да сме в голяма България и нямаше да има Македония. Втора световна и Хитлер нямаше да ги има! Ей това е голямата загуба на света от Първата световна война, ама никой не го казва! Щото им по-изгодно да говорят зьа изтребването на евреите през 2СВ, вместо да се запитат защо. 

По начало ПСВ не е замислена добре. За убит ерцхерцог да се впуснеш във война, като първият будала е неправилно. Камоли, да въвличаш съюзници за кауза, която не е в техен интерес.. Еми защо сме на страната на Германия ? Защото през ПСВ ни, така да се каже, изнудват. А през ВСВ подхода вече е друг, а именно обещания и награди. Пък и да не забравяме, че Фердинанд самия е австриец и германофил, а щом Германия е съюзник на Австро-Унгария, значи няма как и ние да не бъдем въвлечени във войната.

Редактирано от Excelsior (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

"Освободителите" предизвикват смърт и разрушения в града

ама това не е за чичко Путин!!!в първия момент помислих че снощи е влезнал във варна и е почнал да трепе соросоидна и англоциониска паплач!жалко!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, baikolio95 написа:

Нито са първите, нито ще са последните. Човек трябва много да внимава, какво слага в краката си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, язе написа:

Нито са първите, нито ще са последните. Човек трябва много да внимава, какво слага в краката си...

Това да го имаме като извинение за положението ни ли ? Да се надяваме на някой нещо да му се случи ли ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, baikolio95 написа:

Това да го имаме като извинение за положението ни ли ? Да се надяваме на някой нещо да му се случи ли ?!

Да знаем, че на всички се случва едно и също, когато не си учат уроците.:ph34r: Ние самите сме прекрасен пример...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се, кой си е научил уроците. Отличниците не са много, но и ние не сме сред тях.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам от тоя следващата тема, на която ще си спукам трахеята от смях и кикотене тотално :D Сигурно ще е нещо от сорта на "Спасителите/Освободителите от ЕС и НАТО", "САЩ - държавата, от която всички печелят"... 

Продължавай да пишеш! Все някога ще кажеш нещо умно! ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, baikolio95 написа:

Вижда се, кой си е научил уроците. Отличниците не са много.

Това се вижда чак накрая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, baikolio95 написа:

Вижда се, кой си е научил уроците. Отличниците не са много, но и ние не сме сред тях.

Какво разбираш под "ние"? Около милион турци и цигани и 2-3 милиона българи зад граница последните 25 години? 

Що всички говорят за ония 400 000 изселници с турско самосъзнане, половината от които се и върнаха и още определят политиката ни, а не говорят за милионите българи, напуснали страната ни? Кое е по-важно - 200 000 турски изселници или 2 милиона сънародници, които още се смятат за българи? Щото едните не се смятат за българи, а другите просто прогонихме с политиката на родните ни капиталисти/мафия!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.